Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

Hlásím stejný průběh počasí jako Petrklíč. V podstatě nic se neděje, teď i přestalo sněžit. Zítra odpoledne čekám ve městě hnusnou břečku, ale pak to zas přituhne a budeme mít po delší době slušnou sněhovou pokrývku.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím dnes naposledy.Sněžení trvalé převážně slabé pokračuje, k tomu čerstvý vítr,který vytváří sněhové jazyky a tak sdělit sněhovou vrstvu je poněkud problém-řekněmě 5-6 cm nového a na předpověď je to slabota,i přes moji znalost situace našich končin jsem čekal o něco více.Zima je děsná -7 st, k tomu ten vítr...v předpovědi srážek GFS i Aladin trochu propadly,naopak Medard se předvedl.Vůbec tehle model co se plošných srážek týče dost přesný-vystihuje místní specifika a plošně nebagatelizuje,či nepřehání..
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od David Sadecký »

Zdravím,
tak u nás ráno a běhěm dne docela zklamání, drobné sněžení, nic moc, teď večer se to ale změnilo a už máme hrubým odhadem 12-15 cm, jsem zvědav na zítřek. Jinak tady pamatuju nejvíc asi 30 cm z kalamity v únoru 1993, ještě víc bylo pravděpodobně někdy v tuhých zimách 1984-87.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Třebíč o půlnoci: Sněžení ustalo kolem 9 hodiny, ale nyní dle radaru jsou na programu silné přeháňky nebo jinak jak chcete trvalé sněžení. Zatím sněží, je to i krupice i všechno možné, ale déšť to ještě není. Teplota -3°C. Nový sníh tedy za dnešek až 14 cm, celkový až 19 cm sněhu. Zajela mi natažená ruka do sněhu až po zápěstí. Silnice jsou pod vrstvou sněhu do cca 8 cm sněhu, ale kde se neplužilo, jsou až 15 cm koleje a silnice jsou sjízdné jen pro otrlé. Nicméně komplikace nejsou. Opak je na dráze, na které Třebíčí projel rychlík teprve před půlhodinou se 160 minutami. Jinak tu rychlíky v noci dávno nejezdí. Chůze je velmi obtížná, kde není sníh odklizen, tam mám mokro až pod kolena a kde je, tam už je to zase zapadané plus pokryté různými výmoly. Super na vyvracení kotníku. Ušel jsem asi 3 km, normálně bych to šel 40 min, takhle přes hodinu. Pokud sněžení ještě vydrží, můžeme mít ráno 30 cm, nedej bože by sněžilo i celý den a my měli 45 cm. Ale takové štěstí já asi mít nebudu. :) I tak spokojenost. Fotky ráno, jsem znaven. Pokud možno dobrou noc.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravim,
tady je konec sveta. Asi 20 cm snehu, 2 mm ledu na vsem a navic celkem intenzivne prsi. Nejde satelit, nejde internet (toto pisu z mobilu a u stropu chytam signal). Nassnezilo 18,5 mm vody a ted uz stacilo asi 4 mm naprset za 3 hodinky. Vice zitra. Teplota cca 0.
Josef Šitka
Příspěvky: 137
Registrován: 19 říj 2005, 19:36
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Josef Šitka »

Vyškov: výška sněhu 28 cm / 19 cm nového. Teplota -2,5°C, poslední 2 hodiny pěkně klape zmrzlý déšť. Naposledy takto rychle nasněžilo 20 cm v zimě 2004/2005 (přes noc).
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Déšť je od nás kousek, ale ještě ne nad námi a já nejdu spát, protože tímhle se nedá nekochat! Trvale mírně sněží a docela velkými vločkami. Pokrývka se rychle zvyšuje. Aktuálně už asi kolem 22 cm sněhu a padá jako blázen. Teplota ale lehce stoupá, už je jenom asi -2,6°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Venku v noci pěkný hukot,nejvíce se zatím předvádí vítr,venku stále -7 st a ze těchto podmínek mohu říct arktických.V noci trochu sněžilo,jsou pěkné jazyky,ale na větší závěje chybí zatím sníh.Teď k ránu se utrhlo srážkové pásmo z Moravy a hned je to znát-venku pořádná vánice se zvířeným sněhem,připomínající 80.léta a z poloviny zavátá auta-k tomu však ještě hodně chybí.
Modely se srážkami docela míchají-včera večer hířily štědrostí srážek na neděli do našich končin,dnes už polevily.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Od 18. hodiny tu s přestávkami prší a máme tu asi 1 cm ledu nejen na sněhové pokrývce - od sněhové k ledové kalamitě... :shock: Silný vítr (nárazy 15 m/s) vyrobil docela zajímavé ledové útvary.

ALADINU se daří předpovídat teploty - na JV Polska už je nad nulou. Dnes se teplejší vzduch dostane až k nám a pod nulu se to vrátí asi až zítra k večeru. Ve výšce (až do 2 km) bude nad nulou do zítřejšího rána a čeká nás dnes i v noci na neděli další déšť... :( Snad během neděle ještě něco nasněží.
Jak jsem psal dříve, tak výhled na další dny je takový nemastný neslaný, možná až inverzní, ale mrznout bude (minimálně v noci).

Aktuálně -2°C a leze to nahoru.
Sněhu včera 25 cm, dnes ráno po dešti sotva 20 cm včetně 1 cm tlusté ledové vrstvy... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

I tady ledová kalamita obalené vše ledem fouká čerstvý vítr bohužel anemometr se tak obalil že už nefunguje teplota je na 0C do toho mrznoucí déšť co jsem měřil je tu 20cm včetně ledu ale berte to s rezervou v těchto podmínkách co tu sou se to nedá přesně změřit.Sníh určitě odpoledním deštěm utrpí ale něco tu určitě zůstane i když kvalita už teď špatná.

P.S. včera nás zasáhl výpadek el. proudu asi na 3 hodiny nevím jakého rozsahu to bylo ale v obci nejelo nic dnes kdo nemusí at nejezdí autem :?
Naposledy upravil(a) Tom dne 09 led 2010, 09:09, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Máme 25 cm sněhu, nahoře je 5 mm ledu,
Vodní hodnota srážek 22 mm
Min teplota - 3,4°C, včerejší max - 2,2°C
Od 7:30 opět prší (fuj, fuj).
Naposledy upravil(a) dědahvězdář dne 09 led 2010, 08:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
během noci trvale sněžilo ( na radaru nic vidět nebylo ), po ránu tu máme 18 cm sněhu, to jest 15 cm za včerejšek. Toto jsou rekordní čísla za poslední 2 roky. V 7 hodin t: -4,7°C , vlhkost: 93% , tlak 1010,4hPa, slabě sněží :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Za včerejšek ve vodě 30,2 mm (průměrný úhrn srážek v lednu je 32 mm), sníh jsem raději ani neměřil. Stejně nerozumím tomu proč zrovna na Vítkosku při této situaci, tak intenzivně padá, Když vidím kolik napadlo v okolí (viz. mapa CHMI), tak kapánek vyčuhuju :shock: . Teplota stále hlubokou pod nulou, ale kolem 5 h se začlo oteplovat z -6 °C na současných -4,7 °C. Již zhruba dvě hodiny prší a krásně se všechno obalilo ledem, na zemi vrstva okolo 4 mm. No prostě skvělé počasí ......

Průměrná výška sněhu: 37 cm (beton). Kdyby to byl prašánek, tak ho je přes 50 cm
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 09 led 2010, 09:40, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od CtiborV »

Tady uz vichrice ustala, anometr asi vyhodim pryc, vitr ktery tu foukal nebyl rozhodne nejakych 10 m/s ale mnohem vic. Dalo se o nej v podstate oprit... podle beaufurtovy stupnice by to odpovidalo definici "prudky vitr" - tedy 14-17 m/s. Pres noc jeste trochu zesilil, bal jsem se ze mi strecha odleti primo nad hlavou :).
Vitr uz zeslabl, ale zrejme je to zpusobenou zmenou smeru vetru, slysim hukot z kopcu, jsme tedy konecne v zavetri...
Vitr po dobu snezeni veskery snih z poli hnal primo na nas ( jsme na kraji vesnice) : takze zaveje vysoke 60cm a navic jeste pokryte 1cm vrstvou ledu. Moc dobre se to neuklizi.
Vychodni okna na baraku nejdou otevrit- jsou obaleny ledem. I kdyz nebyt ledu, byly by zaveje asi mnohem horsi.
Nevim jestli jsme stale odriznuti od sveta, ale sousedni Sternberk vcera stale jeste byl.
no.. pocasi jako vystrizene z americkeho stredozapadu :)

dobrmanek: ja mam srazkomer venku, a nemam jak merit srazky v tuhe forme, ale tady lilo od vcerejshio vecera jako z konve...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Třebíč v 10 hodin dopoledne: Sněžení v noci ustávalo, sláblo, ráno přešlo i do mrznoucího deště či mrholení. Teď před desátou jsem šel a procházku. Snažil se měřit v místech, kde by nebyl sníh ničím ovlivněn a naměřil jsem do 23 cm sněhu. Led na tom zatím moc neleží, ale na zábradlích už jsem 1-2 mm ledíku registroval. Teplota kolem -2,5°C, skoro nestoupá. Hlavní tahy jsou propluženy, ale menší vrstva ujetého sněhu s tímto mrholením dává za vznik klouzavějšímu povrchu. Ostatní silnice jsou také protaženy, ale některé dřívějšího data, takže tam 10 cm sněhu je. Nepříjemnosti jsou bariéry odplužené ze silnic. K nám na parkoviště musí auta pokořit 40 cm vysoké bariéry. Zatím to moc rozježděné není. Vítr moc nefouká, kalamitu kvůli závějím asi mít nebudeme. Doprava nevázne, jsme v pohodě, silničáři snížili stupeň tři na dvojku. Foto (to by mohlo napadnout dneska v noci v Praze :P )
http://img9.imageshack.us/gal.php?g=dsc00645vf.jpg
Naposledy upravil(a) Yves dne 09 led 2010, 10:19, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“