Software pro upload dat na web

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

Dobrý den,mám doma meteostanici Huger meteomaster WMR 918H,mohli by jste mi doporučit nějaký software který by dokázal s touto stanicí spolupracovat a odesílat data na web??
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Tom »

Nevím zda je rozdíl mezi WMR918N a WMR918H meteo NSLU2 podporuje WMR918N chtělo by se to asi zeptat prodejce cena je ale poměrně vysoká za Meteohuba chtějí 5000kč
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

ja ho vyzkoušim a uvidim jaksi ten program se stanicí poradí,řekl bych,že rozdíl mezi WMR 918N a WMR 918H nebude tak velký.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Tom »

Chtělo by si to fakt ověřit teoreticky to nemusí fungovat prodávají to na meteoshopu.
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

Já už sem si našel weather display ale nějak to nefunguje,nevim jestli je to nastavením nebo něčim jinym.Moje stanice tam je ale nevim jak ten program správně rozchodit.Máte s timhle programem nějaké zkušenosti??
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od jirkapocatky »

Matěj Řehák píše:Já už sem si našel weather display ale nějak to nefunguje,nevim jestli je to nastavením nebo něčim jinym.Moje stanice tam je ale nevim jak ten program správně rozchodit.Máte s timhle programem nějaké zkušenosti??
Zkušenosti by nějaké byly,ovšem ne konkrétně WD versus Oregon.I když na západ od naší hranice těchto stanic chodí na WD mnoho a myslím že bez velkých potíží.Problémem nejspíš bude nějaká stupidní chybka v propojení nebo nakonfigurování.Můžeš se trochu rozepsat co jsi udělal a co dělá či nedělá WD?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

WD jsem akorát nainstaloval,nastavil jsem komunikační port a meteostanici.Vypadá to jako by do programu data vůbec nedošla,všechna políčka jsou prázdná,rychlost větru pořád na 0 ikdyž vítr fouká,směr větru je pořád stejný ikdyž se mění.Zkrátka nic nefunguje,nastavení jen základní(port a meteostanice).
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Zipík »

Matěj Řehák píše:WD jsem akorát nainstaloval,nastavil jsem komunikační port a meteostanici.Vypadá to jako by do programu data vůbec nedošla,všechna políčka jsou prázdná,rychlost větru pořád na 0 ikdyž vítr fouká,směr větru je pořád stejný ikdyž se mění.Zkrátka nic nefunguje,nastavení jen základní(port a meteostanice).
Jsem teď v práci a tady nemám program naistalovaný.Doma se mrknu a zkusím ti napsat nějaký návod jak jsem rozchodil moji meteostanici.Já teď řeším FTP pořád se mu nějak nechce :roll: Že nás komouši raději neučili anglický jazyk místo ruštiny :lol: Jinak WD je slušný prográmek, škoda jen, že se tam toooolik věcí nastavuje :?
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od jirkapocatky »

Matěj Řehák píše:WD jsem akorát nainstaloval,nastavil jsem komunikační port a meteostanici.Vypadá to jako by do programu data vůbec nedošla,všechna políčka jsou prázdná,rychlost větru pořád na 0 ikdyž vítr fouká,směr větru je pořád stejný ikdyž se mění.Zkrátka nic nefunguje,nastavení jen základní(port a meteostanice).
Úplný základ je,že musí na hlavním okně WD dole vedle času svítit dvě zelená políčka,respektive spodní svítit,vrchní problikávat.To je důkaz, že stanice komunikuje s PC.Jestliže se tak neděje a políčka jsou červená je nutné hledat chybu bud v HW propojení nebo v nastavení com portu ve WD.Tady bych asi začal s bádáním.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

Dík moc vyzkoušim to a dám vědět.
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

Tak jsem to zkontroloval COM port je nastaven dobře,ale napadlo mě jestli to není originálním programem k meteostanici(Weather View 2001) mám ho totiž pořád zapnutý a mohlo by docházet k nějakému rušení.
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Matěj Řehák »

Hlásím úspěch,stanice už komunikuje s weather display.Čtvereček data quality svítí zeleně,čtvereček data received problikává zeleně.Teď stačí program zaregistrovat a zjistit jak se ty data daj uploadovat na web.A nevíte jestli do něj existuje čeština nebo jestli by se nedala nějak jednoduše udělat??
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od jirkapocatky »

Matěj Řehák píše:Hlásím úspěch,stanice už komunikuje s weather display.Čtvereček data quality svítí zeleně,čtvereček data received problikává zeleně.Teď stačí program zaregistrovat a zjistit jak se ty data daj uploadovat na web.A nevíte jestli do něj existuje čeština nebo jestli by se nedala nějak jednoduše udělat??
No jo to jsi měl napsat hned že máš spuštěné oba softy naráz. To nemohlo pracovat.Musíš si vybrat a vždy jen jeden.Čeština do WD v podobě jakou asi tuším máš představu neexistuje a jednoduše udělat by určitě nešla.Jediná možnost jak můžeš počeštit alespoň valnou část hlavního okna a ještě některé generované gify nebo souhrny je pomocí souboru language.ini který si nejprve utvoříš pod setup - language - create language.ini for first time,následně jej najdeš v adresáři kde máš nainstalovaný WD a ručně provedeš editaci(přeložení) soubor uložíš a pak se opět vrátíš do setup - language - a klikneš na force update now.Mohu ti ten soubor taky poslat přeložený podle mého nejlepšího svědomí,ale třeba si chceš zvolit své názvy.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od Zipík »

Pro posílání dat to musí být zaregistrované?Mám ještě zkušební verzi do 12 září a stejně se mi pořád nedaří posílat data na web :( Dnes mi dokonce WD sám od sebe napsal ty samé srážky ze včerejška :x Celkově ten program nějak blbne :(
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software pro upload dat na web

Příspěvek od jirkapocatky »

Zipík píše:Pro posílání dat to musí být zaregistrované?Mám ještě zkušební verzi do 12 září a stejně se mi pořád nedaří posílat data na web :( Dnes mi dokonce WD sám od sebe napsal ty samé srážky ze včerejška :x Celkově ten program nějak blbne :(
program nemusíš hned kupovat,plnohodnotně pracuje 30 dní,včetně FTP
To že ti WD napsal stejné srážky jako včera nejspíš proto,že jsi WD na noc vypnul a tudíž nemohlo dojít o půlnoci k vynulování,nebo máš nastaveno aby k nulování došlo v 9:00 dopoledne.Ale takhle přes forum to jde jen ztěžka řešit.To FTP nejspíš nejede jen kvůli špatné konfiguraci.Pokud ruční přenos pracuje pak tam bude jen nějaká chybka v nastavení.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“