On-line data na fóru

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

On-line data na fóru

Příspěvek od ivosum »

Jak mám prosím dostat on-line data přímo sem do fóra? Na mé stránky data dostanu bez problémů, ale sem nevím jak je dostat. Jestli mi v nastavení fóra něco chybí.... Prosím o radu :(
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Rada

Příspěvek od fractal »

No já to řeším tak, že vkládám za příspěvek automatický podpis, je to někde v nastavení a při psaní a poslání příspěvku to musíš mít zaškrtnuté dole (Připojit podpis). Automatický podpis nastavím jako obrázek, tuším: [img]adresa[/img]
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Zdravím, je to tak jak říkáš, teď jsem to taky spustil, akorád že kvůli omezenému připojení aktualizuji jen po 10 min.
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
Glimmer Man
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2007, 17:45
Bydliště: Ostrava ale momentálně jsem v Moskvě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Glimmer Man »

Kde mám sehnát on line přehled počasí chci si to dat do podpísu ale nemůžu nikde najít Ostravský kraj!!!

:?
Jsem doktor Šmirgl z NSR a jsem hustej ...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivosum »

Díky moc pánové. Už to běží....
Obrázek
Naposledy upravil(a) ivosum dne 28 bře 2008, 13:21, celkem upraveno 1 x.
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Koukám, koukám, jak na tom makáš, aby to vypadalo k světu, já to dělal 2 hodiny. Mám trochu problém s web.zdarma, špatně to aktualizuje. Asi si časem zřídím svůj ftp prostor. Už mám nastavenou aktualizaci po 3 min. a stejně to třeba 25 minut nenačítá, jak to řešíte ostatní?
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivosum »

To Valtr: já to měl už připravený. Mám tohle taky na webzdarma a problém s tím nemám, jen se mi před pár dny stalo, že mi stránku úplně smazali. Mám totiž stránky na websnadno a tam není ftp přístup. Tak to řeším trošku složitě, ale jde to.

http://www.pocasi-volary.cz
Naposledy upravil(a) ivosum dne 28 bře 2008, 13:21, celkem upraveno 1 x.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

ivosum píše:To Valtr: já to měl už připravený. Mám tohle taky na webzdarma a problém s tím nemám, jen se mi před pár dny stalo, že mi stránku úplně smazali. Mám totiž stránky na websnadno a tam není ftp přístup. Tak to řeším trošku složitě, ale jde to.

http://www.meteo-volary.snadno.eu
jestli jí nesmazali pravděpodobně jako mě, bo nebyl na ten soubor odkaz ze stránek - nic jiného mě nenapadlo proč mi to smázli :roll:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Mazání www stránek

Příspěvek od ivosum »

Ano, je to tento důvod. Teď mi ta stránka funguje částečně, mám tam odkaz na jeden obrázek s daty, ale na ostatní 2 ne. Jsem zvědav, jestli mi to zase smáznou. Pokud ano, budu muset vymyslet asi něco jinýho, přeci nebudu zakládat stránku každých 14 dní znovu. Nejsem v tom ani natolik zběhlej, abych to měl za 5 minut. No nechám se překvapit.

http://www.pocasi-volary.cz
Naposledy upravil(a) ivosum dne 28 bře 2008, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Luboš Neslovice
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2007, 00:12
Bydliště: Neslovice 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

banner na webu

Příspěvek od Luboš Neslovice »

Nazdar pánové,
taky vám chci ukázat svoje data z WS 3600 (provoz nepřetržitě), ale mám s tím problém.
Připojím si podpis ke své zprávě podle návodu tady na fóru, ale výsledek špatný.
Díky za radu.
Obrázek
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Dej to bez mezer po a před závorkami, to je celý problém. Vidíš to teď, dal jsem tam mezery a vidíš jen odkaz, čau
Obrázek
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
TomasM
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2008, 20:10
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

WS 3600 on-line přes malý speciální převodník

Příspěvek od TomasM »

Zdravím všechny na fóru,
svou stanici WS3600 jsem nedávno připojil pomocí speciálního hardware vlastní konstrukce, takže spořeba je minimální <5W, rozměry rovněž zanedbatelné, pár obrázků viz
http://www.malinak.cz/ws.html
Obrázek
Uživatelský avatar
bimbo
Příspěvky: 32
Registrován: 03 zář 2005, 16:05
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 on-line přes malý speciální převodník

Příspěvek od bimbo »

TomasM píše:Zdravím všechny na fóru,
svou stanici WS3600 jsem nedávno připojil pomocí speciálního hardware vlastní konstrukce, takže spořeba je minimální <5W, rozměry rovněž zanedbatelné, pár obrázků viz
http://www.malinak.cz/ws.html
Obrázek
Jaka je cena zarizeni a dostupnost?
Meteo stanice Písek - http://meteo.amut.net
wet
Příspěvky: 6
Registrován: 09 bře 2008, 01:19

XPORT

Příspěvek od wet »

To s tím XPORTem je perfekní řešení. Chtěl bych to také zkusit, protože do teď jsem přemýšlel o nějakém PC, které by mělo co nejmenší spotřebu, a i tak se dostanete na nějakých 30W. Vlastním meteostanici WS2350 (asi vychází z WS2300), je také od La Crosse.
Mohl bych se zeptat na několik věcí:
- jak je to s vyčítáním dat ze stanice do XPORTu, to je v XPORTu nějaká utilita pro vyčítání dat ze stanice?
- v případě odesílání dat do internetu, jak je tyto data možné zpracovat, je někde nějaký postup jak vytvořit z odesílaných dat nějakou přehlednou tabulku, případně je možné data zpracovávat například ve weather dispaly?
TomasM
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2008, 20:10
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line data na fóru

Příspěvek od TomasM »

Kusová cena hotového převodníku by vycházela lehce přes 3000,- bez DPH, je to dáno především vysokou cenou síťového modulu + další součástky, zdroj, plošný spoj, montáž, mechanická úprava krabičky, homologační procedury, atd...
Vzhledem k faktu, že st. W3600 je výběhový typ nějakou sériovou výrobu, se dá těžko předpokládat. V případě zájmu ještě zvážím jak tento projekt rozumně zpřístupnit.

V XPortu musel být přepsán firmware. Ten původní se dá použít taky, ale pro tento účel mě moc nevyhovoval, namátkově zmíním třeba, že neřešil totiž překlad domény pomocí DNS, vytvářel spojení vždy na stejném portu, což při pravidelném dotazování některým serverům vadí atd. Takže nastavování parametrů bylo velmi obtížné a první verze obsahovala další komunikační sériový port. proto také na fotografiích z modulu vycházejí dva kabely. Poslední verze nastavuje všechny parametry z PC po síti pomocí Telnetu.

Uložená data jsou na serveru v csv souboru viz http://www.malinak.cz/meteo/ws3600.csv. Tento modul přebírá pouze aktuální data ze stanice. S uloženými záznamy ze stanice se vůbec nepracuje. Je zde možnost, která zatím není dokončená (v prototypu je osazený paměťový čip 1MB, ale programově tato možnost není zatím ošetřená). Ukládal by se stejný sortiment dat jako ukládá stanice, ale do vlastní sériové paměti FLASH o kapacitě 1MB (pro srovnání WS3600 má pouze necelých 32kB tj. 32x menší paměť) Technicky je o něco jednodušší stejné informace ukládat až v převodníku, než je přetahovat ze stanice, která má i tak celkem malou paměť. Hlavní myšlenkou je, ukládat data neomezeně na serveru do souboru nebo lépe do SQL databáze, pokud tato možnost existuje. Spolehlivost ukládání je zde možná nižší, než u stanice napájené z baterií, i když zkušenosti říkají, že některá WS3600 se občas taky kousne :-)
Přesto načítání dat z paměti stanice je i nyní možné s použitím přepínače sériového portu (standardní serial port data switch...) což se dá snadno koupit nebo vyrobit.
V mém případě však nejsou záznamy na serveru zcela konzistentní, občas je stanice odpojena kvůli úpravám HW, SW :-), výběr sledovaných dat je dán php scriptem a dá se snadno změnit.

O komunikace s jinými typy stanic nemám vůbec žádné informace, pokud je formát aktuálních dat stejný, pak by to šlo.

Nebráním se zájemcům o spolupráci na dalším vývoji, budu také vděčný za jakékoliv připomínky zde nebo na mailu: malinak(zavinac)malinak.cz
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“