Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pito89
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 19:36
Meteostanice: Watson W-8681
Bydliště: Třinec-Nebory
Kontaktovat uživatele:

Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od pito89 »

Zdravím,

Potřeboval bych nějakou dobrou meteostanici, ketrá by nedělal nějaké problémy ohledně posilání dat do stanice.Použivám stanici Watson W-8681 je podobna jako viking 02041 poslední dobou nejsem s ní moc spokojen ukazuje mi to někdy špatné data a srážkoměr mi někdy nefunguje.Proto bych chtěl poradit od Vás jakou stanici by jste mi doporučili. Potřeboval bych abych aby stanice byla bezdratová a aby mohl posílat data na web.Použivám software cumulus na posilání dat na web.

Dival jsem se na nějaké stanice a rozhodují se mezi těmito
- WXR LM 2
- TFA 35.1075
- Ventus 928
- WMR 200

Jestli máte někdo zkušenosti s těmito stanicemi, prosím o radu.Nebo jestli znáte nějakou jinou a spolehlivou stanici tak napište.Jenom potřebuji aby spolupracovala s meteoplug protože to si budu později kupovat.Maximálně tak do 10 000kč (DAVIS mi nepište je to trochu na mně drahé zatím :) )

Všem předem díky za rady
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Dobrý den, ve skutečnosti stanice WXR LM 2 a TFA 35.1075 jsou jedny a ty samé akorát každá od jiného výrobce. Stanice Ventus 928 je totéž, oproti předcházejícím 2 stanicím má ale navíc předpověď počasí na 3dny, nevím jestli je to pro Vás podstatné? Takže zde máme 3 stanice, které jsou s drobnými odlišnostmi jako 1 a potom stanici WMR 200, která se už cenově vyrovná stanici Davis VUE. Pokud bych si ale měl vybrat mezi těmito 4 (2) stanicemi šel bych do Oregonky.
pito89
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 19:36
Meteostanice: Watson W-8681
Bydliště: Třinec-Nebory
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od pito89 »

Jakub Vaclavovice píše:Jakub Vaclavovice
Vy použiváte stanici Davis Vantage Pro 2 jste s ní spokojen? A chci se zeptat kde jste ji kupoval tady? http://www.meteoshop.cz/poloprofesional ... p-431.html

Ja nevím chtěl bych pořádnou stanici, ale zas tolik peněz dát hm...
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Ano stanici jsem kupoval v meteoshopu přesněji mám tuhle http://www.meteoshop.cz/poloprofesional ... p-386.html a jsem naprosto spokojen. Stanici mám 2roky a zatím jsem neměl žádný problém s provozem. Ale nemusíte kupovat tu nejdražší verzi možná Vám bude stačit i VUE?
pito89
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 19:36
Meteostanice: Watson W-8681
Bydliště: Třinec-Nebory
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od pito89 »

Jakub Vaclavovice píše:Ano stanici jsem kupoval v meteoshopu přesněji mám tuhle http://www.meteoshop.cz/poloprofesional ... p-386.html a jsem naprosto spokojen. Stanici mám 2roky a zatím jsem neměl žádný problém s provozem. Ale nemusíte kupovat tu nejdražší verzi možná Vám bude stačit i VUE?
Ta by mohla být sice není bezdratová,ale cenově je lepší než bezdratová.

A ta stanice to už posílá data do konzoli bezdratově že?
To už jste si dokoupil ten radiační štít potom?

A ještě jednu věc bych se chtěl zeptat.Pro posílání dat na web použiváte weatherlink nebo ještě něco.
Ja poživám software cumulus a ten podporuje davis sjem myslel že to napojím na ten cumulus potom ten davis a pak dokopim jen nějaký mimipc s malým odběrem el.enerigie a bude to same jak weatherlink nebo to dělá něco víc třeba posílá data do Wunderground atd. ?
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mezi 4mi meteostanicemi

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Odpovědí jsem Vám poslal soukromou zprávou.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“