Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
katany
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2010, 22:01

Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od katany »

Dobrý den, potřeboval bych nejaký český template pro tuto meteostanici. Mám k ní sw. WeatherLink. Zkoušel jsem různě hledat ale nic. Když bych chtěl být náročký http://www.sofyko.cz/meteo2/ jak se toto dělá..děkuji
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Tom »

Stačí koupit weatherdisplay:http://www.meteoshop.cz/weather-display-p-175.html více ti ale poradí asi ti co Davis mají co je nejlepší -ten odkaz co jsi dal je weatherdisplay :D myslím ale ,že i ten weather link umí uploadovat nějaký grafy a odesílat na web??? a le to už budou muset poradit uživatelé Davise a weatherlinku ja ho nemám...
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Bobr »

to katany:

ttvůj odkaz je výstu z "Weather Display Live" což je nadstavbová aplikace pro "Weather Display". Samostatně tato aplikace nefunguje :(.

http://www.meteoshop.cz/weather-display-live-p-176.html
katany
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2010, 22:01

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od katany »

děkuji za odpovědi, vzhledem k tomu že na CD k meteostanici mám WeatherLink tak bych musel koupit ještě Weather Display aby mě ten Weather Display Live fungoval?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Tom »

Přesně tak ten wetherdisplay live je nadstavba wetherdispleje bez něho to live fungovat nebude uryvek z popisku weatherdisplay live:POZOR: tato aplikace nemůže být provozována bez dat dodávaných programem Weather Display
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Tak weatherlink data i grafy na net posílat umí v libovolných intervalech.Bohužel jsem momentálně na chatě a nastavení zpaměti neznám,takže návod jsem schopný uvést až v neděli večer,pokud však se do té doby neozve jiný majitel Davise,třeba Jakub Václavovice :mrgreen: :D
Pěkný den z Teplicka :-)
katany
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2010, 22:01

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od katany »

Jan Pícha píše:Zdravím
Tak weatherlink data i grafy na net posílat umí v libovolných intervalech.Bohužel jsem momentálně na chatě a nastavení zpaměti neznám,takže návod jsem schopný uvést až v neděli večer,pokud však se do té doby neozve jiný majitel Davise,třeba Jakub Václavovice :mrgreen: :D
ano přesně tak, nějaké grafy na ftp server odesílám pomocí default template na přiloženém CD, ale není to ono - npř. čeština. Tak jsem si řikal, jestli nemá někdo nějakou třeba vlastní šablonu. Nepotřebuji nic šitého na míru webu, jedná se o čistě informativní charakter pro AGRO podnik. Časově to nespěchá, takže budu rád za jakoukoliv pomoc.

PS: ten Weather Display Live se mi líbi, určitě budu zvažovat i tuto variantu, cena je přijatelná.

díky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Tom »

Mě osobně se líbí a i seděl více tenhle:http://www.pc-wetterstation.de/enindex.html zkuste stáhnout je tam free verze omezená jen tím ,že nejdou odesílat data na web(nebo jen 180 minut myslím pak se to odesilaná ukončí) pokud by seděl pak se dá dokoupit plná verze od toho Kernera s poplatky za převod stojí okolo 1000kč musí se to totiž platit v eurech zhotovitel tohoto programu je z Německa ale je to v pohodě take jsem to od něho objednaval a bezproblémů po převodu peněz na německý účet ihned posila odkaz na stahnuti plne verze s licenčním klíčem a vy si ho pak nainstalujete.P.S. tento program je i v Češtině po nastavení v programu.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od www.novapec.cz »

to KATANY: Grafy z Weatherlinku se nastavují takto:
SETUP - INTERNET SETTING - dole 8 okének zvol první klikni na CONFIGURE - zvol si čas jak často chceš data odesílat v UPLOAD EVERY - pak jdi na třetí okno s názvem CURRENT DATA IMAGES TO UPLOAD - klikni na SELECT IMAGES zde si zvolíš co chceš na web odesílat, bude to akuáLní graf
Pak se vrať a ve čtvrtém okně s názvem HISTORICAL DAT IMAGES TO UPLOAD - klikni na SELECT IMAGES -zde si vybereš odesílání historických dat např: týdení, měsíční atd.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Kopis »

katany píše:Dobrý den, potřeboval bych nejaký český template pro tuto meteostanici. Mám k ní sw. WeatherLink. Zkoušel jsem různě hledat ale nic. Když bych chtěl být náročký http://www.sofyko.cz/meteo2/ jak se toto dělá..děkuji
Jen pro upřesnění: data z odkazu, který jste uvedl, dodává (kromě snímku z kamery) nikoliv Weather Display ale Meteohub, což je možnost, jak použít Weather Display Live bez potřeby provozovat samotný Weather Display, doplatí se pouze licence za samotný Weather Display Live. Nevýhodou tohoto řešení je fakt, že popis aktuálního počasí a předpověď je pouze v angličtině, nejdou zobrazit "ručně" dodávaná data (např. v zimě sněhové zpravodajství), údaje o rekordech obsahují méně položek a špatně zobrazuje výšku mraků (neumí přičíst nadmořskou výšku meteostanice i když ji uvedete do popisu stanice). Já to používám jako backup, protože Meteohub běží sám, bez nutnosti provozu PC (a jeho silnou stránkou jsou grafické výstupy).
Pro srovnání můžete použít následující odkaz:
http://www.sofyko.cz/meteo/index.html
- zde jsou již data dodávána programem Weather Display a je tedy vidět rozdíl proti tomu, jak data dodává Meteohub.
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Položím tu 3 otázky (na některé jsem se už ptal jinde, ale nezískal uspokojivou odpověď):

1. Co může způsobovat to, že po startu WD nedojde občas ke stažení obsahu dataloggeru? Rušení USB jsme už vyloučili feritovými filtry. Při online PC není nikdy problém s příjmem dat z konzole, stejně tak není problém, pokud zadám stažení dat od určitého času manuálně (jen potom musím resetovat WD a manuálně vymazat logger).

2. Problém s uploadem na wunderground (souvisí zjevně s otázkou číslo 1) - pokud provedu manuální stažení dat z loggeru, upload na WU zjevně neproběhne korektně a buď tam data naprosto chybí nebo jsou tam často nesmysly. Pokud běží PC online a data se uploadují po 5 minutách + fire update, je vše OK (srovnej http://www.wunderground.com/weatherstat ... =IKRALOVE4 21. a 20.6.).

3. Hledám nějaký polopatický návod, jak data publikovat na svém osobním webu (není nutný nějaký online update, třeba jen jednou za desítky minut zpětně).
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak zde návod na odesílání dat z weatherlinku.

Setup > internet setings : Internet transfer enabled = ON
Local transfer enabled = OF
FTP patch - složka do které se budou na FTP server odesílat data,v mém případě to jsou data/
FTP host - server na který se weather link bude připojovat
Kliknout na Internet Connection Setings

Nahoře na levo mám zaškrtlé pouze Conect trought a local server,dole mám zaškrtlé internet transfer enabled
Napravo u proxi settings mám zaškrtlé Pre configuret a auto proxi,potom kliknout na OK

Pak je otázka co chcece odesílat

Dole po kliknutí na configure se zobrazí 4 okénka,pokud chcete odesílat aktuální data tak stikněte select images u dolního prvního okénka a navolíte si co chcete odesílat.Pokud chcete odesílat ruzne reporty které program generuje tak přejděte na druhé okenko nahoře a pokud grafy tak druhé okenko dole.
Mělo by to chodit,nahoře si pak ještě nastavíte interval odesílnání dat.Program když odesílá data na net tak je nepoužitelný tak pozor na to.Až odešle vše na web tak se sním dá opět pracovat.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro 2 jak na WEB

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Jen poznámka že nepoužívám weatherlink, ale weatherdisplay.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“