který meteorologický web?

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JanG
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2020, 09:07
Meteostanice: Ventus 830

který meteorologický web?

Příspěvek od JanG »

Zdravím,

mám novou meteorologickou stanici (od Ježíška...). Má možnost automatického přenosu dat na specializované servery - konkrétně (dle manuálu): wunderground.com, weathercloud.net nebo wow.metoffice.gov.uk. Který z nich mi doporučite?
Potřebuji:
- veřejný přístup k zobrazení dat/grafů z této stanice (aby jen k zobrazování nebyla nutná registrace apod.),
- jednotky SI a nejlípe i české/evropské formáty data a času,
- grafy - denní, měsíční, roční průběhy,
- základní statistika - průměr, max., min. (absolutně, ve sledovaném období atd.),
- přehlednost, pěkné grafické zpracování,
- možnost stažení (tabelovaných) dat (csc, xls...) - abych si mohl doma v Excelu provést podrobnější analýzy.

J.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: který meteorologický web?

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Za mě můžu doporučit wunderground. Má většinu z požadovaného. Posílám odkaz jak to vypadá z mé meteostanice https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMORAVIA2
Zobrazení jak grafické tak tabulkové vč. rekordu a dalších.
JanG
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2020, 09:07
Meteostanice: Ventus 830

Re: který meteorologický web?

Příspěvek od JanG »

Díky. Už jsem to taky začal zkoumat a došel jsem ke stejnému závěru - ne že by ty zbývající dva servery byla nějaké špatné, ale buď mi tam na nich něco chybí, nebo vadí. Založím to tedy na wunderground.com.
TommyAst
Příspěvky: 1556
Registrován: 05 bře 2013, 22:44
Meteostanice: V 850 hPa pod -40 °C a zvoleni Babise v CR nechcem

Re: který meteorologický web?

Příspěvek od TommyAst »

Wunderground je celo-svetove, proto tam ale take neni moc mozna kontrola kvality stanic a dost stanic meri podivne. Kontrola je pri takovem mnozstvi nemozna. Jinak je to rozsahly web z USA.

In-Pocasi ma kvalitni kontrolu dat i zobrazeni stanic, Anaterske, profesionalni, vcetn historie a archivu, vse je prehledne. Je tam okolo 200 amaterskych Ceskych stanic:

https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/
V 850 hPa pod -40 °C a Babise prezidentem v CR nechceme
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“