Umístění senzorů na střechu?

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Přidám se dělám to jako Filip display ani nemám :D nepotřebuji ho
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Jo zkoušel jsem to spojit s kompem a pohoda,jede to....
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:Jo zkoušel jsem to spojit s kompem a pohoda,jede to....
Nárazem mohlo dojít třeba k přerušení kontaktu s vodivou gumou, která napájí displej. Ale to bych nechal někomu zdatnému v elektronice.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No optám se,stanice vypdá takto http://jan.picha.sweb.cz/defekt.JPG na dotyky reaguje a podsvícení také ale hodnoty to neukazuje,ale ty viditelné praskliny no nevím nevím jsou tam asi 4
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:No optám se,stanice vypdá takto http://jan.picha.sweb.cz/defekt.JPG na dotyky reaguje a podsvícení také ale hodnoty to neukazuje,ale ty viditelné praskliny no nevím nevím jsou tam asi 4
Tak tohle je patrně zničený displej, ty černé čáry. Tak s tím už neudělá nido nic. Bohužel.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Je to bohužel škoda,každopádně je štěstí že přežila ta spodní část a hlavně že jede připojení do kompu.....
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Dívej nějak bych to už neřešil pokud ti to fachčí na komplu tak je to ok.Říkám taky nemám display a vůbec mě nechybí přiznej si kolikrát se díváš na data na komplu a kolikrát na stanici navíc stanice ti ukáže max. aktuální hodnoty pak za nějaké klikání to už nestojí to se radši podívám na grafy a data v pc to nabízí úplně jiné možnosti zobrazení :D .Takže jsi dopad ještě dobře.A jestli si vychytal srážkoměr tak je to dobrý hlavně do toho moc nelez at tomu nedáš ještě víc stejně na reklamaci nemáš už nárok tak to nech jet co nejdýl
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No dnes jsem si objednal 10 m com port kabel a chci to zkusit spojit stanicí,jestli to pujde,což si myslím že asi ne,ale za pokus to stojí,pokud to pujde bude to už vše ideální,snad.Při bouřce včera napršelo necelých 38 mm,zdá se že srážkoměr načetl všechny srážky.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak mám pro mě velmi potěšující zprávu a to sice prodloužení kabelu od konzole k PC.Na foru jsem se dočítal že se to musí pájet a že to na víc jak 5 m nejde.No právě mi z Prahy přišel 10 m com port kabel samec/samice,moc jsem tomu nevěřil že to pujde ale opak je pravdou,funguje to,paráda.takže aktuálně to mám nějakých 12,5 m,myslím že by to šlo i u jiných stanic.Kabel stál 54 Kč ale i s dovozem 207 :(
Pěkný den z Teplicka :-)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od jirkapocatky »

Jan Pícha píše:Tak mám pro mě velmi potěšující zprávu a to sice prodloužení kabelu od konzole k PC.Na foru jsem se dočítal že se to musí pájet a že to na víc jak 5 m nejde.No právě mi z Prahy přišel 10 m com port kabel samec/samice,moc jsem tomu nevěřil že to pujde ale opak je pravdou,funguje to,paráda.takže aktuálně to mám nějakých 12,5 m,myslím že by to šlo i u jiných stanic.Kabel stál 54 Kč ale i s dovozem 207 :(
Do 5 m je omezení u USB a mám vyzkoušeno že mi jela webcam přes 9m USB kabel bez potíží.U COM portu se už vůbec není třeba nervovat.10 metrů žádná délka.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Aha no tohle jsem nevěděl,mohlo mě to napadnout dřív a né se takhle nervovat,sice to sice scyhtaly zdi které jsem musel kvuli kabelu provortat ale co,hlavně že to ted jede.Teď mě akorát nervuje ten soft že total srážky v historidat ukládá né po 0,2 mm lae po 0,5 mm takže to pak musim všechno dělit dvěma....
Pěkný den z Teplicka :-)
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od filip »

Jan Pícha píše:Aha no tohle jsem nevěděl,mohlo mě to napadnout dřív a né se takhle nervovat,sice to sice scyhtaly zdi které jsem musel kvuli kabelu provortat ale co,hlavně že to ted jede.Teď mě akorát nervuje ten soft že total srážky v historidat ukládá né po 0,2 mm lae po 0,5 mm takže to pak musim všechno dělit dvěma....
Zkus HW_open na http://www.pocasi-velhartice.wz.cz/download.php - nevim jestli funguje s WS3650, pokud ano, nebude problem tam přidat koeficient na srážky. Pokud používáš HeavyWeather Pro 3600 tak by to fungovat mělo.Ale před spuštěním si radši zazálohuj history.dat!!!
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Softík vypadá pěkně ale píše to run.time eror :-(
Pěkný den z Teplicka :-)
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od filip »

Jan Pícha píše:Softík vypadá pěkně ale píše to run.time eror :-(
Poslal jsem ti mail (nasel jsem ho na tvych strankach), domluvime se po mailu, pripadne ICQ. Na foru je nesikovne to resit.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od kapr »

zdravím, asi to sem nepatří, ale třeba někdo poradí..mám problém s načítáním dat u WS3650it+ (historie),týká se to toho, že nevím z jakého důvodu přestalo fungovat načítání historie do záložky "data" u heavy weather..naposledy se mi načetly data včera v 11 večer, kdy jsem zapl pc..ale ted s tím mám nějaký problém, PC už mě běží půl hodky a stále nic..že by to neukládalo nic?? jen dodám že komunikace funguje a aktuální hodnoty mě to v pc zobrazuje..tak nevím, nevíte někdo jak to oživit, aby to bylo efektivní? nebo co se děje..sem z toho jelen :? :lol: takže zkoušel sem ji nechat čtvrt hodky bez zdroje, ale do složky data se stále nic neukládá:(
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“