Umístění senzorů na střechu?

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Ty čidla bude určitě problém nahodit přes stanici protože potřebují být pro správné nahození na co možná nejkratší vzdálenost od konzole.Stačí odpojit stanici a jít blíže k senzorům a stanici nemusíš restartovat pokud to tedy jde nahodit při odpojení od sítě nevím jak to má WS3650it.Chvilku mě u WXR trvalo než jsem přišel jak se čidla vyhledávají pro znovunahození taky jsem to řešil restartem a úplně zbytečně :D .Nevím docela by mě zajímalo jak to mají ostatní s tou WS 3650it protože si fakt myslím, že WS nemají zas až tak špatný dosah.Máš asi smůlu prostě s nějakým zdrojem který ti to ruší může to být zdroj třeba u vás nemáte něco na bezdrát?.Asi by bylo dobrý to otestovat s 1 stanicí bezdrát něco levnějšího a pokud by byl problém už bych do bezdrátu nešel a radši bych šel třeba do Davise protože WS3650it je nějakých 8000-9000kč přetím co jsi měl bylo určitě taky kolem 8000kč a to už jsi na 16 000kč no když dáš ještě 4000kč máš Davise se vším všude na káblíky. :D a tím ti odpadají starosti se ztrátou signálu.No zkušenosti člověk nabere časem a pak zjistí kolik dal do stanic mě už to stálo skoro 19 000kč tak radši nad tím už nepřemýšlím snad už je to na dlouho moje poslední stanice-zatím to tak vypadá :D
Ještě mě napadlo pokud by jsi byl třeba v podkroví co to dát vše na střechu přeci jen je to lepší než přes zeď třeba Fractal to tak má srážkoměr a anemometr u komína a čidlo dole a nestěžuje si takže problémy s tím asi nemá chce to prostě zkoušet a zkoušet nemá cenu to vzdávat hned a nadávat a stanici shazovat .Neber to jako urážku ale nečekej u stanic ve střední tříde co jsou na trhu že bude fungovat vše bez potíží.Jak bylo psáno nemá cenu se tu pak bavit o těchto stanicích a rovnou kup něco drahýho třeba Davis s prodlužovačem signálu a máš vystaráno u Davise to můžeš prodloužit třeba na kilometr.Máš na tyto stanice finance???? zkus to pořešit a pak na stanici nebudeš nadávat :lol: :D Moh bych ti vyprávět jak jsem skákal po baráku s WXRkou no a až jsem to vychytal byl klid dokud jsem nerozfákl anemometr
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No stím,že jsem v -17°C v mrazu v pyžamu lezl se stanicí ven a hledal senzory,tak to jsem už taky dělal,bohužel se musí vyndat baterky z čidel...stanice se resetovat nemusí.U TFA Nexus když už něco spadlo tak stačilo stisnout šipečku dolu dlouze a najelo to.No za ty dva roky co se týče těch financí to bylo do počasí a ruzneho vylepšování už přes 20 000 Kč :lol: (TFA Nexus,čidlo,WS 3650,meteorologická budka,radiační štít) S dosahem čidel no nevím co by to tu tak mohlo rušit,jsme taková mala krušnohorská ves,ale tak co teďka to jede tak to nechám být,na davis po které toužim si hold budu muset finance nějaký zpusobem opratřit,sice to zas bude dřina ale tak co no... :( .Koukal jsem se na amarické počasí - shopy a tam by mě vyšla stím co požaduju (kabelová verze,weather link,aspirační štít) na 14 359 Kč + asi nějakej dovoz a clo s vyhříváním srážkoměru na 17 879 Kč při kurzu dolaru 20 kč.v Německu by mě stejná konfigurace vyšla na 20 763 Kč no a včesku samozřejmě nejlevnější tady si za to fláknou rub cuk 25 litrů....tak to bych klidně za tu oželel ten fakt,že předpověd na displeji nebude čechyš ale anglicky
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Roman -dovozce píše:
Jan Pícha píše:No stim bezdrátem bych si dával pozor,páč já mám frekvenci 868 Mh stanici WS 3650z a všude mi bylo slibováno jak je to dobrý že to má dobrý dosah a nakonec je to o mnoho horší jak 433 Mhz,jsem rád že to rozjedu přes jednu zeď na vzálenost 10 m ze slibovaných 100m.U byvale stanice to jelo přes 5 kamenných zdí na 40 metrů bez problémů. :( tak nevím
Tak moment - pokud máte problém s dosahem na 10 m , tak je něco špatně. Buď je problém se stanicí, nebo jde o rušení. Frekvence 868 MHz je lepší ze dvou důvodů - je méně náchylná na rušení a je zde povolen vyšší výkon, než na frekvenci 433 MHz. Prodal jsem WS 3650IT+ dost, ale nemám zprávy o krátkém dosahu. Doporučuji vyzkoušet na volném prostranství, nebo na úplně jiném místě. Ale netvrdil bych na základě jedné zkušenosti, že je frekvence 868 HHz horší, než 433 MHz.
Rušit Vás může i soused, který bydlí 300 m od Vás a koupil si bezdrátový zvonek ve výprodeji na tržnici, kde se na výkon a frekvence nehledí.
Úžasnej krám....teď tu je bouřka,srážkoměr je 3,5 M od konzole a na displeji rain tx out of range....7900 v p...
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3507
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od kapr »

zdravím, k tomu se dá říct jen tolik, že teorie je trošku někde jinde než praxe..je to škoda, mám s ní taky daleko víc problémů než s o půlku levnější WS 1600..sice má mín funkcí, ale jela mě fakt o mnoho líp. ono problém nevidím ani tak v tom dosahu, jako spíš způsobu vyhledávání čidel, ono když naběhne něco tx out of range, je téměř jisté že budu muset vzít klíč a šroubovák a obletět oboje čidla..možná jednou, dvakrát se mi to povedlo nahodit na stanici, jenže cca do 10 minut to bylo zase v háji, prostě jenom to signal našlo, ale dál už opět žádná komunkiace, někdy sice třeba baterky musím vyměnit aj dvakrát, takže to zabere klidně i z půl hodky-blbé nahazování ztraceného čidla..ale je to aspon dobrodružství, pak sice grafy moc realitě neodpovídají..myslím, kdyby bych trošku náročnější no tak stanice už je někde v recyklačním procesu :lol: to nic nemění na mém názoru ale, že dávat za stanici 20 tisíc jen proto že je made in usa se mě nechce, tož zatim:)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od jirkapocatky »

kapr píše:...... ale, že dávat za stanici 20 tisíc jen proto že je made in usa se mě nechce, tož zatim:)
Ale tady přece vůbec nejde o to made in USA? Já měl s WS2300 která tedy jela na drát trochu jiné trable,ale nic mimořádného a většinou stejné potíže o kterých se tu už mnohokrát psalo a přesto jsem se rozhodl že zkrátka už nebudu trápit své nervy věčnými excesy.Posílám data na všemožná místa a přišlo mi neseriozní vůči "odběratelům" uvádět že zrovna neprší když lilo jako z konve nebo naopak při mrholení vylítla hodnota 150 mm za hodinu.A neměl jsem už chut experimentovat s další stanicí do deseti tisíc a jen jsem si vyčítal že jsem raději rok dva nepočkal a raději našetřil hned na prověřenou a spolehlivou stanici.Davis se přece jen vyrábí víc roků a má to asi už hodně ověřený co použít za komponenty.Samozřejmě že občas se zmetek vyskytne u každého zboží tak to v životě chodí.Ale číst tady dva roky o opakovaných potížích nějaké značky a pak si ji jít koupit mi přijde jako zbytečný luxus.Nebo do toho jdu s tím vědomím že budu pořád něco řešit ale nenadávám na "ten krám" ale jen sám sobě.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Abych to teda stoprocentně neproklínal tak když už to teda měří,tak to alespoň měří teda dobře no,ale k čemu to je když mi z bouřky chybí půlka srážek....ještě že jsem pro jistotu ven hodil hrnec.Z vlastní zkušenosti je tahle stanice omyl a jsem z ní zklamán.Zlatá TFA Nexus....bohužel jsem se opět nechal nachytat na reklamu a buud muset jet a chatu a TFA přivést sem domů a ukončit měření zajimavého počasí tam..jiné řešení nevidím.I teploměr z Lidlu na 433 Mhz mi jede daleko líp jak tento vehykl.A nevěřim dobozci,že se těchto stanic prodalo dost a že si uživatelé nestěžují.tssss
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

jirkapocatky píše:
kapr píše:...... ale, že dávat za stanici 20 tisíc jen proto že je made in usa se mě nechce, tož zatim:)
Ale tady přece vůbec nejde o to made in USA? Já měl s WS2300 která tedy jela na drát trochu jiné trable,ale nic mimořádného a většinou stejné potíže o kterých se tu už mnohokrát psalo a přesto jsem se rozhodl že zkrátka už nebudu trápit své nervy věčnými excesy.Posílám data na všemožná místa a přišlo mi neseriozní vůči "odběratelům" uvádět že zrovna neprší když lilo jako z konve nebo naopak při mrholení vylítla hodnota 150 mm za hodinu.A neměl jsem už chut experimentovat s další stanicí do deseti tisíc a jen jsem si vyčítal že jsem raději rok dva nepočkal a raději našetřil hned na prověřenou a spolehlivou stanici.Davis se přece jen vyrábí víc roků a má to asi už hodně ověřený co použít za komponenty.Samozřejmě že občas se zmetek vyskytne u každého zboží tak to v životě chodí.Ale číst tady dva roky o opakovaných potížích nějaké značky a pak si ji jít koupit mi přijde jako zbytečný luxus.Nebo do toho jdu s tím vědomím že budu pořád něco řešit ale nenadávám na "ten krám" ale jen sám sobě.
No nadávám sám na sebe,jenže WS 3650 když jsem si jí pořizoval moc nikdo neměl takže jsem zkušenosti k dispozici žádné neměl a bylo mi slibováno že dosah je výbornej.Nic....lež
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Nevím jestli má cenu stále si stěžovat.O tom srážkoměru víme, že je problémový v tvým případě.Věřím, že to je nepříjemný a seš doost naštvanej ale zatím jsi jediný kdo si tu na něj stěžuje a má tuto stanici zde určitě více lidí takže problém bude asi v tvém okolí budovi a nemá cenu stanici nazývat krámem,podvodem atd.S tím nic stejně nenaděláš.Zkusit někde na forech jestli se tam nedá dat nějaký silnější vysílač nebo něco takovýho myslím že je to užitečnějčí než nadávky :D .Není sakra problém někde přímo u konzole? zkoušel jsi třeba umístit na jiné místo protože aby to nejelo na 3m jak píšeš je hodně divný.Možná kdyby si tolik nenadával tak ti dovozce pomůže nějakým způsobem nebo se to bude snažit nějak řešit ikdyž to třeba není vada přístroje no ale takovým jednáním to moc neočekávej.....Vše je o dobrých vztazích.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:
jirkapocatky píše:
kapr píše:...... ale, že dávat za stanici 20 tisíc jen proto že je made in usa se mě nechce, tož zatim:)
Ale tady přece vůbec nejde o to made in USA? Já měl s WS2300 která tedy jela na drát trochu jiné trable,ale nic mimořádného a většinou stejné potíže o kterých se tu už mnohokrát psalo a přesto jsem se rozhodl že zkrátka už nebudu trápit své nervy věčnými excesy.Posílám data na všemožná místa a přišlo mi neseriozní vůči "odběratelům" uvádět že zrovna neprší když lilo jako z konve nebo naopak při mrholení vylítla hodnota 150 mm za hodinu.A neměl jsem už chut experimentovat s další stanicí do deseti tisíc a jen jsem si vyčítal že jsem raději rok dva nepočkal a raději našetřil hned na prověřenou a spolehlivou stanici.Davis se přece jen vyrábí víc roků a má to asi už hodně ověřený co použít za komponenty.Samozřejmě že občas se zmetek vyskytne u každého zboží tak to v životě chodí.Ale číst tady dva roky o opakovaných potížích nějaké značky a pak si ji jít koupit mi přijde jako zbytečný luxus.Nebo do toho jdu s tím vědomím že budu pořád něco řešit ale nenadávám na "ten krám" ale jen sám sobě.
No nadávám sám na sebe,jenže WS 3650 když jsem si jí pořizoval moc nikdo neměl takže jsem zkušenosti k dispozici žádné neměl a bylo mi slibováno že dosah je výbornej.Nic....lež
Těch stanic se opravdu prodalo dost a nebyl jste mezi prvníma. Mám snad dvě reklamace, ale nešlo, pokud si pamatuji, o dosah. Považuji se za poctivého obchodníka a osočovat někoho ze lži je na mne dost silná káva, pane Jane Pícho. Snažím se udělat pro zákazníky maximum. Ale toto mne celkem naštvalo. Běžte si něco koupit do hyprmarketu, nebo do Conrada, oni Vám předvedou "odbornost" a "ochotu". Pokud dostanete český návod. Prskáte kolem sebe a urážíte. Ukažte mi někoho na tomhle fóru, koho jsem odmítnul, nebo mu nepomohl. S tím svým jednáním chodíte pane Pích po sakra tenkém ledě. Zákazník má svá práva, ale prodejce taky. Uvědomte si, že jsem pro Vás, pane Pícho, poslední instancí, která rozhoduje o uznání reklamace.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:Abych to teda stoprocentně neproklínal tak když už to teda měří,tak to alespoň měří teda dobře no,ale k čemu to je když mi z bouřky chybí půlka srážek....ještě že jsem pro jistotu ven hodil hrnec.Z vlastní zkušenosti je tahle stanice omyl a jsem z ní zklamán.Zlatá TFA Nexus....bohužel jsem se opět nechal nachytat na reklamu a buud muset jet a chatu a TFA přivést sem domů a ukončit měření zajimavého počasí tam..jiné řešení nevidím.I teploměr z Lidlu na 433 Mhz mi jede daleko líp jak tento vehykl.A nevěřim dobozci,že se těchto stanic prodalo dost a že si uživatelé nestěžují.tssss
Když napíšu, že si, pane Pícho, uživatelé nestěžují, pak tím myslím to, že si nestěžují. Nejsem lhář a Vy jste oprsklý. Vzpomeňte si na WXR - byl problém s datumem, všude se na evropských fórech diskutovalo,ale já, jako jediný z Evropy jsem poslal hlavní jednotku do Číny a komunikoval s fabrikou. Vyřešilo se a dnes nejsou problémy. Když byl problém s WS 3600, všude se diskutovalo, ale já zastavil prodej a všem vyřídil reklamace, neptejte se ani kolik mne to stálo nejen peněz, ale práce. Conrad WS 3600 prodává dál a kašle na problémy. Mi nejde sakra jen o kšeft, ale snažím se, aby byl zákazník spokojený. Ať tady někdo napíše, že jsem se na zákazníka vykašlal. Vozím čidla, na kterých se nedá skoro vydělat, jen jako službu zákazníkům. A vy tady budete kopat kolem sebe jako malý kluk. Tak si kupte Vaisalu. Jenže to by jste zase prskal, že je drahá. Takže začněte dělat něco jiného, jste nespokojený a osočujete. Chystám stanici v ceně 30 - 40 tisíc a jsem zvědav, pokud se mi podaří ji dovézt a splnit všechny podmínky unie ve variantě 2,4 GHz, jestli si ji koupíte, jako zapálený meteorolog. Jdu se uklidnit prací.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Je to opravdu nefér vůči Romanu-dovozci.Na toto téma už by se nemělo diskutovat.Já tedy musím potvrdit velkou spokojenost vždy odpoví,poradí a -s reklamací jsem neměl v žádném připadě problém jak jsem psal je to o dobrých vztazích!!!ukončeme tuto nesmyslnou diskuzi bez emocí a buďme jako lidi bez urážek a řešme věci v klidu.Toť vše toto téma už mě nezajímá.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Roman -dovozce píše:
Jan Pícha píše:Abych to teda stoprocentně neproklínal tak když už to teda měří,tak to alespoň měří teda dobře no,ale k čemu to je když mi z bouřky chybí půlka srážek....ještě že jsem pro jistotu ven hodil hrnec.Z vlastní zkušenosti je tahle stanice omyl a jsem z ní zklamán.Zlatá TFA Nexus....bohužel jsem se opět nechal nachytat na reklamu a buud muset jet a chatu a TFA přivést sem domů a ukončit měření zajimavého počasí tam..jiné řešení nevidím.I teploměr z Lidlu na 433 Mhz mi jede daleko líp jak tento vehykl.A nevěřim dobozci,že se těchto stanic prodalo dost a že si uživatelé nestěžují.tssss
Když napíšu, že si, pane Pícho, uživatelé nestěžují, pak tím myslím to, že si nestěžují. Nejsem lhář a Vy jste oprsklý. Vzpomeňte si na WXR - byl problém s datumem, všude se na evropských fórech diskutovalo,ale já, jako jediný z Evropy jsem poslal hlavní jednotku do Číny a komunikoval s fabrikou. Vyřešilo se a dnes nejsou problémy. Když byl problém s WS 3600, všude se diskutovalo, ale já zastavil prodej a všem vyřídil reklamace, neptejte se ani kolik mne to stálo nejen peněz, ale práce. Conrad WS 3600 prodává dál a kašle na problémy. Mi nejde sakra jen o kšeft, ale snažím se, aby byl zákazník spokojený. Ať tady někdo napíše, že jsem se na zákazníka vykašlal. Vozím čidla, na kterých se nedá skoro vydělat, jen jako službu zákazníkům. A vy tady budete kopat kolem sebe jako malý kluk. Tak si kupte Vaisalu. Jenže to by jste zase prskal, že je drahá. Takže začněte dělat něco jiného, jste nespokojený a osočujete. Chystám stanici v ceně 30 - 40 tisíc a jsem zvědav, pokud se mi podaří ji dovézt a splnit všechny podmínky unie ve variantě 2,4 GHz, jestli si ji koupíte, jako zapálený meteorolog. Jdu se uklidnit prací.
Svoje výroky jsem si během dne strávený mimo domov nechal projít hlavou a omlouvám se za ně,chyba na vaší straně není,nemůže te za to,že to nefunguje,ale ráno mi bouchly saze kdy po bouřce která tady ve vesnici podemlela kanály se na stanici ukazalo číslo 0,0 a básnička rain tx out of range. :( Už jsem opravdu vyčerpal všechny možny lokality na zahradě kam to čidlo dát.....ať to dám kam to dám furt nic,srážkoěmr jsem již reklamoival před 2 měsici....slabý dosah potvrzen,ale výmně na nepom§že tak nevím,jsem bezmocný.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:
Roman -dovozce píše:
Jan Pícha píše:Abych to teda stoprocentně neproklínal tak když už to teda měří,tak to alespoň měří teda dobře no,ale k čemu to je když mi z bouřky chybí půlka srážek....ještě že jsem pro jistotu ven hodil hrnec.Z vlastní zkušenosti je tahle stanice omyl a jsem z ní zklamán.Zlatá TFA Nexus....bohužel jsem se opět nechal nachytat na reklamu a buud muset jet a chatu a TFA přivést sem domů a ukončit měření zajimavého počasí tam..jiné řešení nevidím.I teploměr z Lidlu na 433 Mhz mi jede daleko líp jak tento vehykl.A nevěřim dobozci,že se těchto stanic prodalo dost a že si uživatelé nestěžují.tssss
Když napíšu, že si, pane Pícho, uživatelé nestěžují, pak tím myslím to, že si nestěžují. Nejsem lhář a Vy jste oprsklý. Vzpomeňte si na WXR - byl problém s datumem, všude se na evropských fórech diskutovalo,ale já, jako jediný z Evropy jsem poslal hlavní jednotku do Číny a komunikoval s fabrikou. Vyřešilo se a dnes nejsou problémy. Když byl problém s WS 3600, všude se diskutovalo, ale já zastavil prodej a všem vyřídil reklamace, neptejte se ani kolik mne to stálo nejen peněz, ale práce. Conrad WS 3600 prodává dál a kašle na problémy. Mi nejde sakra jen o kšeft, ale snažím se, aby byl zákazník spokojený. Ať tady někdo napíše, že jsem se na zákazníka vykašlal. Vozím čidla, na kterých se nedá skoro vydělat, jen jako službu zákazníkům. A vy tady budete kopat kolem sebe jako malý kluk. Tak si kupte Vaisalu. Jenže to by jste zase prskal, že je drahá. Takže začněte dělat něco jiného, jste nespokojený a osočujete. Chystám stanici v ceně 30 - 40 tisíc a jsem zvědav, pokud se mi podaří ji dovézt a splnit všechny podmínky unie ve variantě 2,4 GHz, jestli si ji koupíte, jako zapálený meteorolog. Jdu se uklidnit prací.
Svoje výroky jsem si během dne strávený mimo domov nechal projít hlavou a omlouvám se za ně,chyba na vaší straně není,nemůže te za to,že to nefunguje,ale ráno mi bouchly saze kdy po bouřce která tady ve vesnici podemlela kanály se na stanici ukazalo číslo 0,0 a básnička rain tx out of range. :( Už jsem opravdu vyčerpal všechny možny lokality na zahradě kam to čidlo dát.....ať to dám kam to dám furt nic,srážkoěmr jsem již reklamoival před 2 měsici....slabý dosah potvrzen,ale výmně na nepom§že tak nevím,jsem bezmocný.
Podle informace Vašeho prodejce (jde o odbornou spolehlivou firmu) byl zkoušen dosah srážkoměru venku (ne přes zeď) na vzdálenost cca 60m. Stejně byl zkoušen srážkoměr nový se stejným výsledkem. Z toho usuzuji, že jedna zeď prostě nezkrátí dosah na 10m a výměnou za jiný srážkoměr se nic neřeší. Pokud srážkoměry fungují na 60m, a Vám tentýž srážkoměr nefunguje vůbec, pak mám obavu, že problém logicky není ve srážkoměru (když byl odzkoušen). Deklarovaných 100m je v ideálních podmínkách, 60m je na zahradě slušný dosah, ale u 10m je něco špatně. Doporučuji vzít hlavní část a srážkoměr a vyzkoušet úplně na jiném místě, ne kolem Vašeho domu, , aby se vyloučil nějaký rušivý vliv, který u Vás může být. Vyzkoušejte třeba na chatě. Pokud 433 MHz jelo a 868 MHz nejede, pak to neznamená, že je 868 MHz na nic. Jen to prostě vypadá na zkrácení dosahu vlivem interference v tomto frekvenčním pásmu.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3507
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od kapr »

hlavní problém bude v tom, nebo já ho tam vidím, že v cenové relaci do 5 tisíc těch "šuntů" stále na trhu přibývá..k čemu? mezi 5 a 10 jich je taky docela už na výběr, i když nic moc..ale my co by sme rádi přešli na tu hranici nad 10 tisíc je vlastně jenom WXR a pak Davis..WXR je na to co má na mě docela drahá, Davis je super nejlepší stanice, ale za 20 tisíc? a to je vše..nic jiného na trhu ted není...to je docela škoda, hlavně že když člověk mrkne na net, tak těch ruzných stanic o ničem je fakt hafo..snad se to tady někdy zlepší...a neco na konec..budme rádi že tu máme firmu Garni...nebýt jí....ale snad těch výrobků cca 10 až 15 tisíc bude přibývat, já v to věřím..všechno má svoje mouchy, i když mě ta stanice občas když dám relearn tx tak chvilku hledá, pak se rozsvítí celý displej, zapípne, a začne obě čidla hledat naráz, aspon že ten čas zustane ale dycky se smázně Tmin/max což mě mrzí nejvíc..nedá se, osobně si taky nemyslím ale že pomůže z 99% výměna nějaké součaásti..
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No jak to tam máš ty? Já když zkusím dát relarn tx a pak ten comfirn nebo jak to tam je tak když je vypadlej srážkoměr a čidlo teploty jede tak vypadne i to čidlo a sražkoměr to stejně nenajde tak to jsem trošku nepochopil k čemu tato funkce je když to vlastně danou situaci ještě zhorší.U mě teda žádné jiné řešení než vyndání baterek z čidel není,pak to naběhne.Tu stanici opravdu bud muset vzít na pole a vyzkoušet to jinak fakt nevím a ani nemám ponětí co může bý zdrojem rušení :-(
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“