Hyundai WSP 2080 R Wind

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
klobasa
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2015, 13:32
Meteostanice: Hyundai WSP 2080 R Wind

Hyundai WSP 2080 R Wind

Příspěvek od klobasa »

Dobrý den,
K VBánoců jsem si koupil meteostanici Hyundai WSP 2080 R Wind. Máte s ní někdo zkušenosti? Trochu mě mate relativní tlak vzduchu. Jak ho může meteostanice počítat, když chybí zadání nadmořské výšky? Pokud srovnám s meteostanicemi kousek od naší vesnice a tlak udávaný v systému Aladin, tak na mojí meteostanice je tlak o cca 12hpa jinde. Úměrně s ostatními ale narůstá a klesá, jen s odchylkou 12hpa. Nevíte co s tím?
Na jakém principu funguje předpověď počasí? Je to změna tlaku v poměru k času? Dá se tomu vůbec věřit? A na jakou dobu ta předpověď je? Za jak dlouho by mělo ke změně počasí po změně ikonky dojít?
Přdedem děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai WSP 2080 R Wind

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nastavení nadmořské výšky by tam někde určitě být mělo - jinak si výpočet relativního tlaku nedovedu dost dobře představit. Předpověď probíhá na základě aktuální hodnoty tlaku a její tendence v určitém časovém horizontu (nevím ale jakém). Při výskytu inverze za TV ale dokáže tvrdit, že bude zcela jasno... Což samozřejmě nebude...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
klobasa
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2015, 13:32
Meteostanice: Hyundai WSP 2080 R Wind

Re: Hyundai WSP 2080 R Wind

Příspěvek od klobasa »

Já to tam fakt nenašel, pouze mohu měnit hpa, ale k čemu, že si manuálně nastavím jaký chci tlak, to je pěkná blbost. Na druhou stranu pokud vemu absulutní tlak co mi to měří a přepočtu podle vzorce na relativní, tak mi to vychází správně. ( absolutní tlak + nadmořská výška/ koef 8,3). Na druhou stranu proč meteostanice v okolí a Aladin ukazuje tlak o 12hpa vyšší, než moje. Jinak změny tlaku přesně kopíruje, jen je o těch 12hpa někde jinde. Ale to by na předpověď nemělo mít vliv, že?
klobasa
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2015, 13:32
Meteostanice: Hyundai WSP 2080 R Wind

Re: Hyundai WSP 2080 R Wind

Příspěvek od klobasa »

Tak se omlouvám. Udělal jsem přepočet a nevychází to. Nevíte tedy někdo, jak se u této meteostanice relativní tlak nastavuje? Jedině mi napadá udělat si přepočet na nadmořskou výšku z aktuálního tlaku a výsledek nastavit v relativním, nechápu, jak ale bude probíhat přepočet při změně tlaku. Předem díky za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“