Výkon senzorů poloprofesionálních meteostanic

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
radek2012
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2014, 17:49
Meteostanice: TFA NEXUS

Výkon senzorů poloprofesionálních meteostanic

Příspěvek od radek2012 »

Zdravím, potřeboval bych vědět, jaké jsou běžné výkony, díky kterým zjistím intenzitu, hustotu zářivého toku a další a další veličiny, senzorů meteorologických stanic. Konkrétně mám TFA Nexus s pětikanálovým thermo hydro senzorem, který byl součástí dodávky + tříkanálový se stanicí kompatibilní senzor od Garni, vše na frekvenci 433 MHz. Samozřejmě potom senzor větru a deště. Má někdo informace, jaké vysílají vysílače výkony? Nemůžu to nikde najít, ani v manuálech, ani na internetu. 433 MHz by měl mít výkon omezený někde okolo 0,01 Wattu, ale dá se nějak zjistit přesně, případně kde?

Víceméně mi jde hlavně o to, porovnat možnou vzdálenost příjmu s ostatními senzory jiných zařízení (udělat si obrázek) a potom také bych se rád dopátral toho, jestli není elektromagnetické vlnění z těchto senzorů nějakým způsobem škodlivé ve vztahu ke zdraví. Nikde se neuvádí, jak daleko by měl být senzor od trvalého vystavení například lidí, nebo zvířat. Konkrétně mám doma farmu s různými zvířaty, senzor mám umístěný dejme tomu 5 metrů od těchto zvířat, předpokládám tedy, že vlnění ze senzorů není ani v takto malých vzdálenostech díky svému nízkému výkonu nikterak pro zvířata, ale i lidi nebezpečné, přece jen vysílače, mobily, wifi atd toho vyzáří asi více, ale rád bych měl jakýsi přehled, případně třeba znal i Váš názor co se týká škodlivosti? Díky za info.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon senzorů poloprofesionálních meteostanic

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nejsem elektrotechnik, ale co jsem našel tak maximální výkon je 10 mW což v běžném elektromagnetickém smogu nebude nic... Wifina má od 1 W výš...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“