Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dex
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2013, 18:47

Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

chtěl bych si u Ježíška objednat meteostanici jenomže mu potřebuji dát nějaké doporučení a tak stejně stojím před otázkou co vybrat.

Předně musím přiznat, že to bude moje první meteostanice a s meteorologií nemám žádné zkušenosti. Ovšem učím se rychle :-)

Chtěl bych měřit teplotu doma i venku. Stejně tak vlhkost. Pokud by šlo přidat třetí teplotně/vlhkostní čidlo uvítám to ale podmínka to není. Stejně tak bych využil teplotní čidlo do bazénu ale to už by byl opravdu bonbónek.

Dále chci měřit směr a sílu větru. Bydlím v místě kde někdy docela dost fouká a zajímalo by mne jak moc. Měření tlaku považuji za samozřejmost. Ještě bych rád věděl kolik napršelo ale nemusím to vědět naprosto přesně.

Měření doby slunečního svitu (snad to pojmenovávám správně) by se mi líbilo ale opět to není podmínka.

Všechna nasbíraná data chci archivovat a publikovat přes web. Není pro mne problém postavit nějakou krabici s linuxem a rozchodit nějaký software (koukal jsem třeba na wfrog) ale nebráním se ani něčemu hotovému.

Rozpočet by se měl vejít do 5000 Kč.

Prošel jsem toho hodně a narazil jsem třeba na WH1080. Nevypadá špatně i cena je dobrá ale třeba jsem nějakou zajímavou meteostanici přehlédl? Prostě bych potřeboval trochu poradit :-)

V principu pro mne není problém si lecos dodělat či pospojovat. Kdyby třeba existoval nějaký standard pro zapojování čidel, venkovní vysílací jednotka, vnitřní přijímač s výstupem přes USB nebo klidně RS232 v nějakém obecně podporovaném protokolu tak... ;-)

Možná mám trochu přehnané nároky tak mne prosím usměrněte. Už několik let mám doma rozestavěnou svou vlastní meteostanici ale čím víc o tom vím tím složitější se mi to jako celek jeví. Není pro mne třeba složité poslat data z venkovního prostředí do bytu ale udělat to tak aby to nevycuclo baterie za několik měsíců a přitom to šlapalo spolehlivě už je trochu složitější. A tak bych mohl pokračovat ale to už by patřilo do jiné diskuze :-)

Předem díky za všechny rady!
m.cut
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2012, 07:26
Meteostanice: Oregon Scientific WMR 88
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Příspěvek od m.cut »

Za mě bych ti doporučil řešení co používám sám- meteostanice Oregon wmr88 cena cca 4200kc nebo WMRS200, lze prikoupit další teplotní čidla (max3), solární napájení, i cidlo do bazenu, na odesílání dat lze použit router TP-LINK TL-MR3020 cca 800,-kč se software meteobridge licence stoji 49 Euro (14 dni zdarma na vyzkoušení) Cena je trochu přes rozpočet....
Naposledy upravil(a) m.cut dne 26 led 2014, 15:07, celkem upraveno 1 x.
Meteostanice Oregon Scientific WMR 88+ program Meteobridge,který lze používat bez zapnutého PC
Meteostanice Praha 10 - Strašnice
Obrázek
Dex
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2013, 18:47

Re: Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

Ježíšek už mi přinesl WMRS200. Já k tomu připojil Raspberry Pi a prozatím to dopadlo takto http://meteo.rxd.cz/ :)
m.cut
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2012, 07:26
Meteostanice: Oregon Scientific WMR 88
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Příspěvek od m.cut »

Vypadá to dobře :)
Meteostanice Oregon Scientific WMR 88+ program Meteobridge,který lze používat bez zapnutého PC
Meteostanice Praha 10 - Strašnice
Obrázek
Dex
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2013, 18:47

Re: Vybírám meteostanici do 5000 Kč

Příspěvek od Dex »

Díky :wink: v plánu je ale spíš něco jako tohle http://wx.ruskers.com/
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“