Nová meteo - pomoc

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Iron_Eddie
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2011, 08:52
Meteostanice: TE 831 X

Nová meteo - pomoc

Příspěvek od Iron_Eddie »

Tak, práve mi prišli na účet peniaze z reklamovanej meteostanice CONRAD TE 831 X. Nakoľko to bola už druhá meteo z firmy CONRAD - predtým to bolo WS 1600, prestávam dôverovať tejto značke /chvalabohu sa obidve pokazili v záručnej dobe/.

Tak som začal poškulovať po niečom drahšom - dúfam, že aj lepšom.

Do finále sa "prebojovali":

1. Davis Vantage Pro2

2. Oregon Scientific WMR 200

Davis to nehrá na dizajn, ale neviem akú verziu... Káblová znamená, že všetky čidlá sú káblom napojené na základnú jednotuku čo je v byte? Bývam v paneláku na samom vrchu - 12. poschodie, takže to pôjde na strechu - na stožiar.

Oregon je dizajnovo oveľa krajší /aspoň podlľa mňa/, len sa obávam, aby to nerobilo problémy ako predošlé dve, i keď ce na okolo 400€ je už niekde inde ako cena poslednej 150€, tak si myslím, že by to mohlo byť kvalitnejšie.

Dáte radu, poprípade postrehy?

Dik
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová meteo - pomoc

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Koukám na ten Oregon (sám mám Davise VP2) a proti Davisovi mě přijde takový, no jak to říci - "křehký". Davis je robustní "hovado", ale taky tím pádem něco vydrží :lol:

Jo, kabelová znamená propojení ISS s konzolí. Akorát bych teda zrovna v případě střechy paneláku měl strach, že uhodí-li do ní nedejbože blesk, přivedu si ho kabelem až do bytu :wink:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová meteo - pomoc

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Pokud bych se já rozhodoval mezi meteostanicemi Davis a Oregon, šel bych jednoznačně do meteostanice Davis, která se vyznačuje podstatně vyšší kvalitou použitých materiálů a celkově podle mě vyšší přesností měření, než druhá meteostanice.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová meteo - pomoc

Příspěvek od Tom »

Ač mám Oregon WMRS200 já kdybych měl na to peníze tak jasně Davis. Sice vyloženě problémy s Oregonkou nemám ale Davis bude na lepší úrovni kvalita zpracování,intervalů měření,přenosu dat,bezdrátového přenosu. Nemá cenu spekulovat a rovnou houpnout do lepšího :-) určitě i u Davisky se objeví nějaké nedostatky ale asi minimální u tady těch dostupnějších stanic je Davis určitě na vrcholu.

P.S. nemyslím si že Oregon je vyloženě šunt co se do přesnosti týče celkem spokojenost stanice je spolehlivá alespoň v mém případě....
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová meteo - pomoc

Příspěvek od www.novapec.cz »

Odpovídám na Tvůj dotaz ohledně: Káblová znamená, že všetky čidlá sú káblom napojené na základnú jednotuku čo je v byte?

Ne, všechny kabely od čidel (anemometr, směr větru, srážky, teploat atd. ) napojíš na SIM Board (nejspíše ho přiděláš na stožár) a ze SIM Boardu vede jeden kabel do konzole, kterou máš doma. Tento popis je určen po kabelou verzi stanice Davis
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Iron_Eddie
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2011, 08:52
Meteostanice: TE 831 X

Re: Nová meteo - pomoc

Příspěvek od Iron_Eddie »

Dik za Vaše postrehy. Takže ďaľšia meteo bude DAVISka, len ešte si rozmyslieť či to bude PRO 2 alebo VUE.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“