Jak na dalkovy prenos dat z meteostanice

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
flyingman
Příspěvky: 1
Registrován: 30 čer 2011, 20:22

Jak na dalkovy prenos dat z meteostanice

Příspěvek od flyingman »

Ahoj lidi,
Prosim o radu jake jsou moznosti nejakeho rozumneho zpusobu prenosu dat z meteostanice. Jde mi o instalaci stanice s anemometrem, potrebuji sledovat hlavne smer, rychlost a rychlost narazu vetru. Jenze jsme v udoli, takze bych tu stanici potreboval umistit nekde na kopci. Jsou nejake jednodusse dostupne moznosti, jak data z nejake stanicky prenest treba po wifi, gprs a podobne? Diky za jakykoliv tip !
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na dalkovy prenos dat z meteostanice

Příspěvek od Bobr »

Davis na to používá opakovače signálu koukal jsi na toto řešení?
vmlich
Příspěvky: 1
Registrován: 11 zář 2015, 16:22

Re: Jak na dalkovy prenos dat z meteostanice

Příspěvek od vmlich »

Mám podobný problém, měřit vítr na kopci nad barákem. V popisu anemometru http://www.meteoshop.cz/produkt/meric-r ... heureka_cz na 2 tužkové baterky a solární článek se píše, že to vysílá každých 30 sec. v pásmu 433 MHz, dosah je 30m na přímou viditelnost a baterky prý vydrží 2 roky podle počasí. Tak jsem uvažoval, že kdybych na obou stranách místo vestavěné antény, která podle obrázku vypadá jako elektricky prodlouženy 1/4 vlnný dipól, použil klasickou Yagginu na K21, tak by se dosah mohl zvýšit na několik stovek metrů.

Jenže já to mám přes kilometr, asi bude nutné do sondy vložit zesilovač 20 dB. Akorát nevím, jestli najdu něco na spínaní jeho napájení, doufám, že to výdrž baterek moc nesníží, když, tak bych dal větší ten solární panel a v noci ty údaje stejně nepotřebuji.

Nezkoušel to tady někdo? Když ne, tak pak dám vědět já, jak jsem dopadl.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“