Vypadávání signálu čidla anemometru

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Georginek
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2011, 16:05
Meteostanice: Garni Ventus 155

Vypadávání signálu čidla anemometru

Příspěvek od Georginek »

Zdravim Vas a snad mi nekdo poradi.
Docela dlouho jsem si vybiral meteostanici, nakonec padla volba na Ventus Garni 155, je opravdu dobra, ale nici me vypadavani cidla anemometru (venkovni teploty,vlhkosti i smeru a rychlosti vetru). Je to v jednom....

Prvni 3 dny po instalaci to fungovalo normalne, ale pak se mi najednou zacal anemometr odpojovat. Pomohlo pouze stisknuti tlacitka Channel-Search, a za 2 minutky to cidlo opet naslo.... Ale, pak se mi tam objevil Channel 2 ( asi nejake cizi meteostanice),ktery ukazoval jak teplotu, tak vlhkost - ale indikoval slabou baterii cidla ( ale ne meho)... Asi 2x denne se mi odpojil anemometr a dalsi den uz Channel 2 neukazoval nic krome indikace slabe baterie cidla....
Situace je nyni stejna.
Muj anemometr ma dosah 50m, mel jsem ho tak 20 metru, signal zacal vypadavat tak jsem ho zkusil dal blizko, mam to ted tak 3-5 metru ( vlastne hned nad hlavni jednotkou) na strese. Ale stale to vypadava.
Zajimave je, ze srazkomer nevypadava, ten je nyni asi 1m od anemometru.

Zjisitl jsem, ze muj stryc ma Sencor, myslel sem, ze se mi tam pripojuje jeho cidlo, vymenil jsem baterky a take ho zkusil vypnout, ale muj Ventus mi tam stale nachazi ten Channel 2 (s indikaci slabych baterek), takze to tohle cidlo nebude.
Krom toho Ventus pracuje na 433Mhz a ten Sencor na 868Mhz.....

Zavital jsem tez na oficialni stranky Ventus a precetl si FAQ, avsak nenasel jsem odpoved, vyzkousel jsem vse, co maji uvedene v FAQ ale zadna zmena.

Myslel jsem treba na ruseni PC, televize, mobilu, ntbk avsak vypadne to treba i v noci, kdyz je vse vypnute. A ted babo rad...
Nebo mi to rusi nejaka jina Meteostanice, ktera je v dosahu me hlavni jednotky - ale buh vi.
Zkusil jsem i vypnout automatickou aktualizaci casu z Frankfurtu ( zatim to bezi asi 2 hod), tak uvidim, jestli na to bude mit vliv.

Psal jsem email na podporu Ventus, uvidim co a jestli vubec mi odpovi a chtel bych Vas pozadat o pomoc ci nejakou radu, protoze me to docela rozciluje 2x denne znovu vyhledavat cidlo.

Umel by nekdo pomoct??????

Moc dekuju
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“