Amatérská meteostanice kolem 3000

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Jakou neteostanici kolem 3000 koupit?

TE831X
3
20%
FKT WS1080 / Watson W-8681
2
13%
FKT WS1090
3
20%
SENCOR SWS 180
4
27%
Topcom 265 NE
3
20%
lacrossetechnology WS 2350
0
Žádná hlasování
lacrossetechnology WS 2355
0
Žádná hlasování
lacrossetechnology WS 2357
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 15

Kunki
Příspěvky: 12
Registrován: 10 pro 2010, 20:40
Meteostanice: Sencor SWS 180
Bydliště: Jihlava 527 m.n.m

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kunki »

No možná je to tou vzdáleností, já mám anemometr také na střeše, ale vzdálenost je tak maximálně 5 metrů.
Asi před 3 dny jsem měl také menší problém s příjmem,a to konkrétně rychlosti větru. Stanice přijímala tak každý 3 přenos, což mě opravdu vytáčelo. Mi to ale nedalo a tak jsem se koukl dovnitř, jak to vypadá s anténkou, a trochu jsem jí jakoby natáhl.
Část té anténky ve stanici je jako zkroucená do spirály a teprvé poté vede rovně nahoru podél krytu. Tu spirálku jsem opatrně více rotáhl a anténku zalepil, aby tak zůstala, a teď vše suprově běhá. Za dva dny nebyl jediný problém.
Radio technice moc nerozumím, ale vím, že když jsem tu spirálu nejdříve zmáčknul, tak stanice nešla vůbec a vypadla všechna čidla a nešla ani v těsné blízkosti stanice, když jsem jí ale natáhl, tak se příjem výrazně zlepšil a to i oproti stavu po koupi.
Když vše uděláš opatrně, tak nikdo nepozná, že jsi byl uvnitř :)

Jinak, jak se ti podařilo stanici připojit s programem PC Wetterstation???
Nějak jsem nepřišel jak ten program nastavit
Kubík
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2011, 16:43
Meteostanice: SWS 180

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kubík »

V programu, jsem v záložce Meteostanice vybral Rozhraní a a pak Meteostanice Zvolit a zaškrtl jsem políčko TE 923, je uplně dole. A pak jsem dal ikonu vlevo nahoře Data o pocasí Vycíst. A chodilo to. Jen se s tím musím ještě trochu sehrát.
S tím příjmem budu muset něco udělat, každou chvíli jsou s tím problémy a to i na místě, kde to běžně funguje, tak jednou za čas to vypadne.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Tom »

Kubík každou chvíli jsou s tím problémy a to i na místě, kde to běžně funguje, tak jednou za čas to vypadne.
To je právě ten problém levných stanic nejsou spolehlivé.....
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Bobr »

Pokud někdo shání něco levnýho tak v JIhlavě v DATARTu mají ještě 1 ks TOPCON 265 NE (Watson, ... ) ve výprodeji za 1.488,- osobně ověřeno dneska jsem tam jednu kupoval a ptal jsem se na to a dokonce mi to ten borec ukázal i v tom jejich systému ;)

třeba to někomu pomůže
Uživatelský avatar
Sokurka
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2010, 21:46
Bydliště: Okres Semly.Obec Dolní Sytová, 410 m n.m.

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Sokurka »

Chtěl bych se zeptat jaký máte zkušenosti s přesností teplotních čidel.Venkovních i vnitřních u meteostanice SENCOR SWS 180
Kunki
Příspěvky: 12
Registrován: 10 pro 2010, 20:40
Meteostanice: Sencor SWS 180
Bydliště: Jihlava 527 m.n.m

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kunki »

Bobr píše:Pokud někdo shání něco levnýho tak v JIhlavě v DATARTu mají ještě 1 ks TOPCON 265 NE (Watson, ... ) ve výprodeji za 1.488,- osobně ověřeno dneska jsem tam jednu kupoval a ptal jsem se na to a dokonce mi to ten borec ukázal i v tom jejich systému ;)

třeba to někomu pomůže
Takže výpadky už jsou zažehnány? :)
Tvoje stránky sleduji pravidelně, porovnávám moje hodnoty s tvými, jen tak pro představu :lol:
Jinak za těch 1 488 Kč je to super koupě. Nejnižší cena na internetu je cca 1900 Kč.

Ale za mojí by jsem neměnil, jsem rád za oddělená čidla.
Kunki
Příspěvky: 12
Registrován: 10 pro 2010, 20:40
Meteostanice: Sencor SWS 180
Bydliště: Jihlava 527 m.n.m

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kunki »

Sokurka píše:Chtěl bych se zeptat jaký máte zkušenosti s přesností teplotních čidel.Venkovních i vnitřních u meteostanice SENCOR SWS 180
Tak v materiálech u stanice je u přesnosti pro vnitřní i vnější teplotu, jak už je u těchto stanic zvykem, uvedena odchylka +-1°C
Když jsem stanici poprvé zprovoznil, tak jsem nechal chvíli venkovní čidlo u konzole, aby jsem viděl jestli se teploty nějak liší + jsem ještě přidal starší bezdrátový teploměr s jeho čidlem. Celkem tedy 4 zařízení. Problém byl jen s konzolí starého teploměru, tak ukazovala cca o 1°C odlišně.

Stanice, čidlo, a staré čidlo od bezdrát. teploměru se lišilo max o 0,1°C vyjímečně o 0,2°C.

To sice nevypovídá o přesnosti, mohla měřit špatně všechna zařízení, ale je to méně pravděpodobné.

S přesností bych řekl, že nemám žádný problém.
Kubík
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2011, 16:43
Meteostanice: SWS 180

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kubík »

Přidělal jsem vedle teplotního čidla rtuťový teploměr. Každou půl hodinu jsem zaznamenal údaj jak na rtuťovém, tak na elektronickém teploměru. Takže jsem měl 5 údajů. Nejvyšší rozdíl byl 0,8 °C a nejmeněí 0,1°C. Přesnost měření je ovlivněna rozlišením rtuťového teloměru, které odpovídá jednomu stupni, takže desetiny jsem odhadoval.
Měření by šlo zpřesnit použitím více tepoloměrů, ale to až někdy příště :)
Závěr: Jsem celkem spokojený
jachym
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2011, 13:22
Meteostanice: WS1600

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od jachym »

Dobrý den,
také uvažuju o koupi meteostanice a rozhoduji se právě mezi WS1080/1090, SENCOR 180 a tou prodávanou pod National Geographic. Zmiňujete se tu o hlavních rozdílech v designu a dále snad už jen v tom, že Sencor má oddělené senzory. Mně osobně ani jedno z toho nepřijde pro mě podstatné, mám ale jiný dotaz. Co jsem se na internetu díval, našel jsem, že stanice Sencor má vnitřní paměť na asi 200 údajů, NG na něco přes 1000 a WS dokonce kolem 4000. Chtěl bych si data stahovat USB kabelem do počítače a měřit pokud možno v co nejkratších intervalech. Pokud bych tedy nastavil například 1 minutu, u Sencoru by se mi do paměti nevešel ani jeden den.
Nevíte někdo jak to přesně s těmi údaji a vnitřní pamětí zařízení je?
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Bobr »

u topcon, watson atd je pamět na 4000 záznamů a má nejmenší uschovávaný interval 5 minut - u ostatních nemohu sloužit neb je nemám a tím pádem neznám
Kubík
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2011, 16:43
Meteostanice: SWS 180

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od Kubík »

Ahoj,
vzhledem k tomu, že v poslední době u nás dost prší, mám možnost porovnat různé srážkoměry. Jsem vlastníkem těchto měřidel:
1. klasický zelený kelímek se stupnicí
2.digitální srážkoměr (nevím přesně značku, objednal jsem ho na conrad.cz a stál 200,-)
3. meteorologická stanice SENCOR SWS 180

U prvních dvou jsou hodnoty dosti vyrovnané. To ovšem neplatí u meteorologické stanice. Zde se hodnoty liší a s přibývajícími srážkami stále více. Dnes napršelo podle 1 a 2 7,6 mm, ovšem podle 3 pouze 5,6.
Máte někdo podobnou zkušenost, případně lze toto nějakým způsobem zkalibrovat?
Díky
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Re: Amatérská meteostanice kolem 3000

Příspěvek od PedroKV »

digitální srážkoměr u conrada za 200? Bylo by nějaké foto? Je to propojitelné s PC?
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“