Dosah čidel WMR200

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mara
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2010, 19:53

Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Mara »

Ahoj,

provozuji tuto stanici asi 14 dní. Příjem z čidel je výrazně lepší, než co jsem měl dosud, ale pořád mám problémy s výpadky. Jde hlavně o srážkové čidlo (za zdí, asi 8m, výpadky denně), plovoucí čidlo ve vodě (asi 12m za zdí, totálně bez příjmu a hliníkovou konstrukcí), ale i čidlo teploty (10m za zdí a hliníkovou konstrukcí, výpadek 2x týdně). Hodně se tu na fóru píše o problémech se srážkovým čidlem, ale o těch ostatních moc ne. Dle různých příspěvků jsem vyzkoušel výměnu baterií i čidla (toho teplotního), ale výsledek je pořád stejný. Prosím, můžete mi někdo poradit s následujícími otázkami:

1) Jde nějak zvýšit výkon čidla - třeba vytáhnout anténu ven a/nebo ji prodloužit?
2) Dát stanici výkonnější anténu nebo alespoň tu stávající dát na kabel a přesunout ji tak blíže čidlům (jednalo by se asi o 5m)?
3) Lze nějak změřit sílu vysílaného signálu čidly v místě umístění stanice?
4) Lze nějak změřit rušení?

M.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od tamysk »

Ak je v ceste kov a stena, dosah sa redukuje na max par metrov. Cize problem je v tom.

Antena sa da predlzit, staci koax, odletovat povodnu, priletovat kabel a na jej koniec antenu.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Mara
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2010, 19:53

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Mara »

Ahoj,

díky za reakci. Kov v cestě není, co se týče toho srážkového čidla - zeď je porothermová a navíc jsem staničku ve finále dal za okno .... U té hliníkové konstrukce je to vcelku jasné. Zkusím to prodloužení antény ....

M.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od tamysk »

Rovnaku opravu som musel spravit u Irox pro X2, nakolko signal nesiel cez strechu "Rova Googlock". Prirobil som cca 8m coax kabel a na jej koniec povodnu antenu, co bola v zariadeni. Antenu som vyviedol az von, kde ma priamu viditelnost na vsetky cidla. Odvtedy bez vypadku. Bez upravy ani nenaslo anemometer, zrazkomer.

Ak je za oknom, a okno je plastove a este k tomu ma UV ochranu, tak je v nom tenka kovova folia, cize aj to ti ubera dosah.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak já mám TFA Nexus na chatě bez úprav a nestěžuju si.Čidla jsou maximálně 50 metrů od konzole a když tam nejsme tak kvůli zdodějům mám schovanou konzoli ve skříni,takže signál musí přecházet přes jednu zeď a za ten rok co to tam mám tak bez problémů.Naštěstí.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Tom »

Ale WMR 200 má anténu na konzoli vyvedenou ven a myslím si že celekm dobře.Něco to prostě ruší je potřeba poskákat celou zahrádku a najít vhodné místo.Já mam WMRS200 a problémy s tím nejsou jen u srážkoměru jsem to musel dát před zed ten je slabší.Je to individuální prostě bezdrát.....srážkoměr mám do 5m od konzole a ostatní čidla do 30m od konzole teplotní čidlo jde přes radiační kryt,zeď klasika cihlová a konzole je za oknem jela i za další zdí v baráku.Zkoušel jsem do radiačního krytu dát ještě jeden kryt z použité pixle od jednoho nápoje a vnitřek byl potáhlý alobalovou folií nebo co to bylo co se dává aby do vnitř nešla vlhkost a samozřejmě to nejelo jsem si to neuvědomil a jen jsem to strhl a už to fungovalo.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od tamysk »

Napriklad ja mam WMR S200 a konzolu som musel predlzit 12m USB kablom a dat von do garaze, odkial ma priamu viditelnost na cidla. Inak nechcela prijimat ani za svet. 443 mhz pasmo je casto rusene zvoncekom, vratnikom atd.. Ale celkove bezdrat je taky haklivy, treba sa sni dlho hrajkat, kym clovek najde optimalne umiestnenie. A u dakoho bezdrat proste nepojde nikdy dobre (velke rusenie).
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Mara
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2010, 19:53

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Mara »

Díky všem za reakce. Proto jsem se i ptal na to měření rušení. Mám doma WiFi, bezdrátový zvonek, bezdrátovou zabezpečovačku atd .... :( No a stím oknem, přesně, jak jste někdo psal, platové okno s UV folií .... Spoléhám tedy na to vyvedení koaxu.
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosah čidel WMR200

Příspěvek od Zipík »

Ahojky
Vypadává mi občas měření z teplotního čidla.Chci se jen zeptat.Existuje nějaký program, který dokáže stanici resetovat na dálku?Není pro mě problém se nadálku připojit k pc a pomoci SW stanici resetovat.Díky moc za info.....
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“