Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od kocurekp »

Díky za vyčerpávající info ohledně toho čidla, zajímavé řešení... :shock:
Takže meteoplug moji stanici podporuje, zbývá dořešit, jestli to umí obsluhovat ještě zároveň se stanicí i 1-wire, a šel bych do toho, ať je pokoj. Jdu to zjistit...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od cvp »

kocurekp píše:Díky za vyčerpávající info ohledně toho čidla, zajímavé řešení... :shock:
Takže meteoplug moji stanici podporuje, zbývá dořešit, jestli to umí obsluhovat ještě zároveň se stanicí i 1-wire, a šel bych do toho, ať je pokoj. Jdu to zjistit...
Jinak pro zajemce meteoplug:
http://meteostanice.e-pocasi.cz/368-met ... oplug.html

V pripade jakychkoli informaci a problem me kdykoliv napiste. Budu ale rad, kdyz meteoplug nakoupite u me :)
Obrázek
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od jarda.77 »

Pekny den .
Dotaz na zalohovani dat z meteohubu. Jak se provadi? A co vse zalohovat ? Co musi byt na karte zachovano? Je mozne nejaka synchronizace?
dekuji za info
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od cvp »

Tod otazka. Co vim, tak zalohovat primo z webu muzes maximalne nastaveni. Nameren data zalohovat bohuzel nevim jak delat, ale napriklad ruzna nastaveni - grafu a sablon, lze prekopirovani z FTP meteoplug k Vam na hardisk.
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Tom »

Já to zálohuji vše přes tento prográmek data se dají kopírovat do pc a tak zálohovat vše
http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a ... [oz]=4.1.7
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od cvp »

I toto je zajimave reseni, ale mozna je lepsi flash kartu vytahnout, hodit ji na 5-10 minut do PC a udelat si zalohu cele FLASH karty do IMG souboru treba coz dokaze udelat tento programek: http://www.roadkil.net/program.php?ProgramID=12

Date STORE IMAGE...a ulozite si cely obsah do IMG souboru.

Tento soubor pak pomoci WRITE IMAGE zapisete zpet v pripade problemu s flash kartou...nahrajete zpet do flash karty.

Tohle vidim asi jako nejlepsi TIP. Ja napriklad mam meteostanici pripojenou k internetu na zahrade na UPLOADU do 30kB a to bych linku spise zatizil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Kopis »

Zálohování lze podle mého soudu co nejvýhodněji provést přímo z webového rozhraní Meteohubu:
- Po přípojení k Meteohubu z webového prohlížeče je to volba Údržba -> Správa nastavení -> Aplikační data, tlačítko "Zálohovat"
- Po stisknutí tlačítka "Zálohovat" provede Meteohub zálohu úplně všeho (tedy nejenom dat z meteostanice za celou dobu používání, ale i všech nastavení tedy např. i definice grafů). O zdárném ukončení zálohování je dobré se přesvědčit ve volbě Logovací soubory -> Meteohub log. Na konci výpisu logu je vypsána hláška "full backup done", to je důkaz o stoprocentní úspěšnosti zálohy.
- Nyní se k Meteohubu připojíme nikoliv přes webové rozhraní, ale z PC jako k počítačí v síti a ve složce /Public je soubor "meteohub.backup". Ten si překopírujeme někam do archívu, protože to je ten zálohovací soubor.
- V případě potřeby obnovy se opět připojíme k Meteohubu přes PC jako k počítači, do složky /Public nakopírujeme zmíněný soubor "meteohub.backup" a pak Meteohub restartujeme, nejépe odpojením ze sítě a opětovným zapnutím. Při startu si Meteohub automaticky "šáhne" na zálohovací soubor a obnoví vše do stavu z okamžiku vzniku zálohy.
Výhodou je, že je to pouze jeden soubor, který přitom obsahuje nejnom meteodata, ale i veškerá nastavení Metehubu. Vyzkoušeno 2x v praxi, funguje perfektně, provádím proto preventivně jednou týdně. ;-)
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od jarda.77 »

Tak vyzkouseno 5x . Tento zpusob je ten, ktery me vyhovuje. Na forum se da spolehnout '...
Dekuji
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Tom »

Zajímalo by mě jak často restartujete Meteohubu,Pluga já to mám nastaveno na každý den někde jsem to myslím četl že by se to tak mělo dělat.Jak to máte vy?
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Kopis »

Taky preventivně 1x denně, zatím provoz zcela bez problémů (po výměně SD karty).
Bohužel ale po instalaci solárního a UV čidla dochází ke špatnému přenosu dat mezi Meteohubem (tam je vše O.K.) a Weather Displayem v PC (speciálně údaje UV jsou velmi sporadicky zaznamenávány a nejsou vůbec ukládány do historie). Tak zatím jedu bez Meteohubu, ale už se těším, až zase Meteohub zapojím, protože grafický výstup z Meteohubu je skvělý. ;-)
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od jarda.77 »

Taky jsem chtel udelat UV cidlo a zahrnout do sledovani. Nakonec to dopadlo tak, ze se divam na hvezdarnu a meteostanici v Hradci Kralove kde snimaji svit. A maji jeste 2 dalsi mereni v CR. Jedno je na Lucni Boude v Krkonosich a druhe na Vysocine. Nevim jak se meni UV v plose, ale asi bude stejne na celem uzemi statu. Mozna nadnorska vyska muze udelat sve.
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od jarda.77 »

Opet dotaz na vazene forum. Dnes jsem nastavoval posilani zprav o stavu cidel, alarmu atd. Na meteoplugu a kontrolni mail mi neprisel na zvolenou adresu. Zjistl jsem diagnostikou, ze se ani ze servru neodesle. Mam neco spatne nastavene nebo nevite nejakou fintu? Chodi vam tato sluzba?
dekuji za info
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Tom »

Ahoj mám ted takovýhle problém s Meteohubem:

při každodením restartu meteohuba který mám nastavený na 20:00 hod je zahájen restart klasicky dojde k pípnutí jako při zahájení restartu ale to je vše- začne blikat oranžová dioda Ready/status a už nedojde k načtení IP adresy jako vždycky a data se tím pádem přestanou odesílat ven jako by se to celé seklo musím to pak několikrát resetovat i natvrdo a pak se to nějak rozjede.Ale další den ta samá písnička nevíte co by to mohlo být?
Ještě se zeptám v Udržbě je tam v systémové údržbe Naklonování systému: Udělá kopii USB disku, jenž řídí Meteohub na nový USB disk ve slotu "Disk 1". Systém se vypne jakmile bude úloha dokončena. radši se pro jistotu zeptám chtěl bych to nahrát na záložní USB disk nevymaže se to nějak? z toho origo i když je to podle toho co to tam píše projistotu se zeptám jeestli to tak můžu udělat abych tam něco nepokazil.Je taky možný že ta původní flashka už má něco za sebou je tedy koupená s meteohubem ale tady tou zátěží kdo ví jak to s ní je.Docela začínám pochybovat o kvalitě a spolehlivosti Meteohuba to neustálé přepisování na flash nutnost pořád restartovat mě dává pochybnosti jak dlouho třeba flash disk v lepším případě nebo třeba celý NSLU může vydržet myslím si že to není štastně vyřešené zátěž na celý systém je poměrně velká docela začínám uvažovat o nějaké změně.....
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Tom »

Mám ještě dotaz k Meteohubu na stránkách meteohub.de jsou ruzné update já mám verzi V 4.2 je potřeba to aktualizovat na novější teď je třeba už nejnovější V 4.6b dáváte si tam ty novější verze? můžu aktualizovat z verze 4.2 rovnou na 4.6b nebo to musí nějak navazovat na sebe?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteohub.de (meteoplug, sheevaplug) - podělte se o informace

Příspěvek od Tom »

Tak jsem změnil flash disk tak jsem zvědavý co to bude dělat snad se to už nebude pořád sekat flashka vydržela rok a něco ještě že to není tak velká položka myslím tím cenově snad už bude klid...
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“