Cumulus a Download data od W-8681

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zahorilet
Příspěvky: 5
Registrován: 07 dub 2009, 20:33

Cumulus a Download data od W-8681

Příspěvek od zahorilet »

Dobry den
Mam dotaz ohledne provozu stanice W-8681 s programem Cumulus a programem EasyWeather. Vše fungovalo na 100% do té doby co jsem zapnul oba programy najednou. Na foru jsem pak zjistil ,ze se to nedela a nedoporučuje a že data jsou zmatená. Ted již budu chytřejší a příště si dám pozor. No přes veškeré usilí se mě nepodařilo dat do chodu Cumulus s W-8681. Cumulus proste nechce načítat data z W-8681. Zobrazí se okno (Download data a Please Wait) a data se nenačtou. Nepomohlo ani přeinstalování Cumulusu. Než přistoupím k formát C na PC a instalování znovu XP, tak bych se jetě jednou zeptal jestli to nejde udělat nejak jinak. :x
Dik Radim
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus a Download data od W-8681

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj,neručím za tuto radu ale mě pomohla při podobném problému při ztrátě komunikace mezi stanicí a PC přes COM port a sice využít funkce ve windows-obnovení systému(vrátit se k předchozímu bodu obnovení) Hodně štěstí.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
zahorilet
Příspěvky: 5
Registrován: 07 dub 2009, 20:33

Re: Cumulus a Download data od W-8681

Příspěvek od zahorilet »

Dik
Vyzkouším to. To me nenapadlo.
Snad to pomůže
zahorilet
Příspěvky: 5
Registrován: 07 dub 2009, 20:33

Re: Cumulus a Download data od W-8681

Příspěvek od zahorilet »

Cao
Tak jsem zkoušel obnovení Win před datum ,kdy u me doslo k problemu. Bohuzel to nepomohlo!!! Zkusil jsem jeste jiny notebuk s stejnym programem na kterem to driv chodilo.
K memu prekvapeni byla situace uplne stejna. Zkousel jsem vymazat pamet v meteostanici a take to nepomohlo. Pak nasledovalo 2x vytazeni baterek z stanice.
Znonu jsem restartovat PC s programem. Po 30 s se program rozhodl nacitat data. Zajimave bylo ze na displeji stanice se nezobrazovala zadna data v pameti, ale presto program nacital stovky dat (nesmyslnych) tak tyden co program nebyl v provozu. Dalsi data pak jiz byla ok.
V den kdy doslo k poruse byl pusten EasyWeather a Cumulus cely den. V ten den doslo take k preteceni pameti W-8681.
Myslim si ze se neco udalo v pameti v W-8681, ktera pak blokovala spavne nacteni dat do Cumulusu.
Radim
zahorilet
Příspěvky: 5
Registrován: 07 dub 2009, 20:33

Re: Cumulus a Download data od W-8681

Příspěvek od zahorilet »

Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“