Cumulus SW

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Stanley_51
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2009, 18:53
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.

Topcom 265

Příspěvek od Stanley_51 »

Ahoj, jsem tady nový a mám malý problém. Mám meteostanici Topcom 265 NE a rád bych stahoval data na net. SW dodávaný ke stanici není na nic, proto jsem si stáhl program Cumulus http://sandaysoft.com/downloads. Bohužel to nějak nemaká. Ukazuje správně vnitřní teplotu a vlhkost, ale vnější data jsou nesmyslná.
Nemáte s tímto programem někdo zkušenost? Jsem bohužel ryzí amatér (i co se týká počítačů ).Díky za každou odpověď.
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

cumulus

Příspěvek od casesik »

Zdarec, pouzivam program cumulus a neni s nim zadny problem, to co ukazuje stanice ukazuje i program. Na to ze je tento soft zdarma je perfektni a stale se vyviji. Skoda ze u nas neni nijak moc rozsireny.
Stanley_51 píše:Ahoj, jsem tady nový a mám malý problém. Mám meteostanici Topcom 265 NE a rád bych stahoval data na net. SW dodávaný ke stanici není na nic, proto jsem si stáhl program Cumulus http://sandaysoft.com/downloads. Bohužel to nějak nemaká. Ukazuje správně vnitřní teplotu a vlhkost, ale vnější data jsou nesmyslná.
Nemáte s tímto programem někdo zkušenost? Jsem bohužel ryzí amatér (i co se týká počítačů ).Díky za každou odpověď.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Cumulus SW

Příspěvek od Bobr »

aby se to nemíchalo všechno dohromady tak jsem něco málo o cumulosovi našel tady : http://sites.google.com/site/ok1bmx/rad ... ice-w-8681.

takže do notesu nainstaluju cumuluse a budu experimentovat :-)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od fractal »

Jen se pro sichr ptám se stanicemi typu WS3500 3600 či 3650 to asi nekomunikuje co?
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Bobr »

tady je scan jak vypadá seznam stanic:

http://www.truhlmark.cz/sklad/cumulussiting.jpg
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Cumulus SW

Příspěvek od suchysvatonovice »

Zkouším používat Cumulus ve spojení s WS 2350 a mám problém s tím,že Cumulus občas načte naprostý nesmysl(dnes -22,3,vítr 51 m/s a pod).V Heawy weather je všechno tak jak má být.Máte někdo podobnou zkušenost?Používám Vistu 32bUltimate).
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Tomáš Psika »

suchysvatonovice píše:Zkouším používat Cumulus ve spojení s WS 2350 a mám problém s tím,že Cumulus občas načte naprostý nesmysl(dnes -22,3,vítr 51 m/s a pod).V Heawy weather je všechno tak jak má být.Máte někdo podobnou zkušenost?Používám Vistu 32bUltimate).
Mám podobné zkušenosti s WS3600 a softwarem open3600. HeavyWeather zřejmě tyto nesmysly odfiltruje nebo se stanicí prostě pracuje lépe. To se snadno nedozvíme, protože je to uzavřená aplikace. Jen doufám, že Cumulus nepoužívá v rozporu s licencí svobodný kód z projektu open3600. To by pak takové chování vysvětlovalo :( .
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Cumulus SW

Příspěvek od suchysvatonovice »

Možné je všechno.Řeším to tak,že ručně přepíšu údaje v log souboru,pokud se vyskytne takový ojedinělý kiks.Jinak by Cumulus byl šikovný,ale tohle je taková nepříjemnost.
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Tomáš Psika »

Já to řeším tak, že po stažení historických dat zkontroluji od konce validnost předchozích řádek. Řádky se špatnými údaji pak vymažu a pokračuji v tom tak dlouho, dokud nenajdu nějaká normální data. Tyto opravy se obvykle vyskytnou tak jednou až třikrát denně a opraví se jeden až čtyři poslední řádky. Postupem času ale ta meteostanice posílá stále více nesmyslné údaje a končí to až případy, kdy se najednou třeba vymaže i několik stovek posledních řádek. Extrémem je pak situace, kdy to meteostanice už fakt nezvládne a ani se neukončí proces stahování dat. Soubor s daty se tak plní úplnými kravinami. Mám na to ale sledovátko, co mi ten proces v takovém případě zabije. Pak případně ručně smažu těch pár milionů řádků a zapnu službu znova.

No co k tomu asi ještě více říct. Určitě vždy pomůže reset celé stanice do továrního nastavení. Pak to bez jakýchkoliv ručních zásahů vydrží možná i více dva měsíce. Připomíná mi to hodně Windows. Po půl roce nutnost přeinstalovat nebo zformátovat. Cokoliv od La Crosse prostě už NIKDY nebrat! Radši si tu stanici nějak slepím sám a přečtu něco o elektrotechnice než řešit takové blbosti. Nejsem přeci placen za to, abych řešil tímto způsobem nedodělky výrobce.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Cumulus SW

Příspěvek od suchysvatonovice »

Tak to mne čekají pěkné věci,já mám WS 2350 asi 4 dny tak už se těším.Heawy weather zatím maká zcela korektně tak mi dělá zálohu dat a navíc dat exportuji i mimo HW.Kdyby všechno fungovalo tak jak má tak by to ani nebyla zábava :lol:
Uživatelský avatar
langmann
Příspěvky: 21
Registrován: 01 čer 2008, 09:27
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od langmann »

Neodolal sem tento softík nezkusit.
S mojí topcom 265 NE se celkem kamaradil. Celkem = nenačítal mi data ze srážkoměru. Testoval sem ho asi 5h a nic. Mezitím vesele displej meteostanice ukazoval srážky. Po 5h sem test ukončil. Bláhově sem si myslel že by Weather Display a Cumulus mohli oba načítat data, ale Cumulus vyfoukl data WD a WD ostrouhalo :evil: :evil: :evil:
Na webu teď chybí data :( :( :(
Kontaktoval sem taky výrobce SW ohledně výstupu ve formátu XML který pak rozkládám v PHP a krmím tím stránky. Bylo mě potěšeno, verze 2 by měla již tuto fci mít :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NEvím kolik z Vás to potěšilo, ale mě jo :wink:
Jinak to vypadá jako celkem jednoduchý a použitelný soft.
http://pocasi.unicov.info
Město Uničov GPS: 49°45'47.682"N, 17°7'29.883"E
Uživatelský avatar
Stanley_51
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2009, 18:53
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Stanley_51 »

suchysvatonovice píše:Zkouším používat Cumulus ve spojení s WS 2350 a mám problém s tím,že Cumulus občas načte naprostý nesmysl(dnes -22,3,vítr 51 m/s a pod).V Heawy weather je všechno tak jak má být.Máte někdo podobnou zkušenost?Používám Vistu 32bUltimate).
Mám stanici TopCom 265 NE s SW EasyWeather a k tomu používám na přenos dat Cumulus. EW při současném chodu zaznamenává úplně nesmyslná data, teploty několik set až tisíc stupňů navíc rozhozené - místo stupňů celsia jsou fahrenheity, prostě historická data k nepotřebě. Pokud ale cumulus vypnu, EW se vrátí k normálu a vše funguje bezchybně. Na NTB mám Vista Home.
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Bobr »

podle mě to dělá to že másš spuštěny oba softy najerdnou - já klasicky jedu an WD a akorát když zjistím jednou za 14 dní že mám pamět někde na 75% tak data ze stanice stahnu do EW a jedu zase nanovo.
Uživatelský avatar
Stanley_51
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2009, 18:53
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.

Re: Cumulus SW

Příspěvek od Stanley_51 »

No to mě napadlo, že je to tím, že se navzájem tlučou. Jenomže jsem žil v představě, že cumulus běží s podporou toho EW. Takže to zkusím udělat taky tak, že stáhnu jednou za čas data a jink ho nechám vypnutý. Dík za radu, ještě v tom tápu.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Cumulus SW

Příspěvek od suchysvatonovice »

Nevyrozuměli jste někdo kdy sandaysoft plánuje Cumulus ve verzi 2.0 na fórech o tom jsou zmínky,ale ani výhledový termín jsem nikde neviděl(doufám v odladění i zde popisovaných problémů).
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“