PC-wetterstation

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

PC-wetterstation

Příspěvek od Tom »

Mám takový problém určitě se o tom tady hodně psalo.Stáhl jsem si program na posílání dat na web pc-wetterstation.Ale nevím jak to posílat na web.zdarma nebo kamkoliv.Kdyby mě někdo mohl poradit byl bych moc rád :(.Do počítače se mě to ukládá do dokumentů tady takhle file:///C:/Program%20Files/Wswin/html/current.html když na to kliknu načte se na tabulka s udaji na internetu= založil jsem si na webzdarma rajhrad.unas.cz.Jak to mám dostat na tuto stránku?Možná to píši špatně tak snad mě někdo pochopí jsem začátečník vše je poprvé no :D.Díval jsem se někde že to nebude tak jednoduchý s tou free verzi asi bude lepší Weather display takže se zeptám takhle- stačí zakoupit je ten Weather Display nebo k tomu je ještě něco potřeba dokoupit.?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PC-wetterstation

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj
Program PC weterstation moc neznám(jen co jsem přečetl na netu),ale mám takový dojem že k tomu aby jsi soubor html,který tento program zřejmě generuje a ukládá do adresáře na lokálním disku mohl odesílat na server, potřebuješ ještě nějaký externí program na odesílání dat přes FTP protokol.Možná se o tom Werner Krenn v manuálu zmiňuje a možná i nějaký takový FTP klient doporučuje,nevím. Určitě se dá ale na netu něco vyštrachat.Samozřejmě že Weather Display má FTP klienta už integrovaného a v podstatě po správné konfiguraci vše běhá automaticky. Spíš bych tě chtěl ale trochu připravit na skutečnost, že pokud tápáš v problematice,nebude pro tebe jednodušší rozchodit stránky ani v tomto softu.Je docela složitý na nastavení a ještě k tomu v angličtině.Pokud se ale přece jen rozhodneš,ozvi se mi na skype(jirkapocatky1)a mohu trochu pomoci s rozpohybováním.Počítej ale, že to nebude rychlá a hladká záležitost.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: PC-wetterstation

Příspěvek od Tom »

jirkapocatky píše:Ahoj
Program PC weterstation moc neznám(jen co jsem přečetl na netu),ale mám takový dojem že k tomu aby jsi soubor html,který tento program zřejmě generuje a ukládá do adresáře na lokálním disku mohl odesílat na server, potřebuješ ještě nějaký externí program na odesílání dat přes FTP protokol.Možná se o tom Werner Krenn v manuálu zmiňuje a možná i nějaký takový FTP klient doporučuje,nevím. Určitě se dá ale na netu něco vyštrachat.Samozřejmě že Weather Display má FTP klienta už integrovaného a v podstatě po správné konfiguraci vše běhá automaticky. Spíš bych tě chtěl ale trochu připravit na skutečnost, že pokud tápáš v problematice,nebude pro tebe jednodušší rozchodit stránky ani v tomto softu.Je docela složitý na nastavení a ještě k tomu v angličtině.Pokud se ale přece jen rozhodneš,ozvi se mi na skype(jirkapocatky1)a mohu trochu pomoci s rozpohybováním.Počítej ale, že to nebude rychlá a hladká záležitost.
Jirka
Ahoj,díky za odpověd,no to je pravda není to žádná jednoduchá záležitost s tím určitě počítám.Já si v brzké době budu kupovat notebook ted používám firemní,ale tam moc ukládat soukromý věci nemohu,tak jak si ho pořídím určitě se ozvu za každou radu budu rád.Je to pro mě tedkom objevení Ameriky samé FTP,HTTP atd. :oops: :D .Ještě jednou díky za zájem
kamv
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2008, 15:33

PC Wetterstation

Příspěvek od kamv »

Zdravím

Mám problém s nastavením intervalu záznamu. Potřebuji nastavit interval stahování dat z meteostanice vždy v celou hodinu. Mám interval 5min a stahuje se to např. v 6:02, 6:07 atd. Potřeboval bych v 6:00, 6:05,.... Ono to pak špatně počítá průměrné denní teploty.

Dík.
jandpe
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2011, 14:25
Meteostanice: Sencor SWS 180 USB

Re: PC-wetterstation

Příspěvek od jandpe »

K odesílání dat jsem si zakoupil program Smart FTP (cca 800,-Kč), kde jde nastavit intervaly zasílání atd.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“