Data s meteostanice na WEB

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Petr HA

Data s meteostanice na WEB

Příspěvek od Petr HA »

Rád bych získal informace o tom zda je možné údaje získane z metostanice např WS 3600 dostat on-line na webové stránky. Popřípadě zda máte zkušenosti s používáním SW k meteostanicím v síťové verzi.

Děkuji
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Data s meteostanice na WEB

Příspěvek od jirkapocatky »

Petr HA píše:Rád bych získal informace o tom zda je možné údaje získane z metostanice např WS 3600 dostat on-line na webové stránky. Popřípadě zda máte zkušenosti s používáním SW k meteostanicím v síťové verzi.

Děkuji
Ahoj,nejsem téměř vůbec odborník přes tuto problematiku,ale co vím,pomocí softu přiloženému na CD ke stanici,který se jmenuje Heavy Weather Publisher,lze odesílat buď pomocí mailu nebo přes FTP protokol na určený server vybraná data včetně obrázku či fotografie se symboly aktuálního počasí.Nevím přesně co je to síťová verze,ale pokud ti jde jen o předběžnou informaci před nákupem stanice,myslím že by neměl být problém. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

prosba

Příspěvek od supercela »

Prosím prosím,pomožte mi někdo dostat data z HW publisher na můj web.
Už se stím trápím týden ale bez výsledku. Vytvořil jsem si stránku ale data se neobjeví. Nedaří se mi je stáhnout přes ftp. Děkuji.

http://home.tiscali.cz/supercela/meteos ... artov.html
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba

Příspěvek od jirkapocatky »

supercela píše:Prosím prosím,pomožte mi někdo dostat data z HW publisher na můj web.
Už se stím trápím týden ale bez výsledku. Vytvořil jsem si stránku ale data se neobjeví. Nedaří se mi je stáhnout přes ftp. Děkuji.

http://home.tiscali.cz/supercela/meteos ... artov.html
Rád bych pomohl.Mě sice rozjížděl stránky kluk,který se v tom vyznal,ale bylo to v jiném softu.Nyní ovšem se v tom plácám sám a učím se jako ten Dalibor.Moc tedy nechci dělat chytrýho a možná co budu radit víš už taky.Tedy za prvé.Máš nějaký webový prostor.Otázka zní.Podporuje poskytovatel přenos přes FTP protokol?Jestliže ano po otevřené HWP a tlačítka export zapíšeš nutné údaje.Druh připojení a potom stiskneš FTP. Do okýnek vypíšeš název servru tedy zřejmě ftp.home.tiscali.cz
už.jméno bude to samé bez ftp
target file path-cesta k cílovému adresáři asi http://www.home.tiscali.cz/supercela/me ... artov.html
pak zapíšeš heslo a do file name asi nic nebo zkus meteostanicehabartov.html(možná by se měla první stránka jmenovat index.html)
Ještě by jsi měl zjistit u svého poskytovatele internetového připojení jestli podporuje FTP přenos a jestli jim to taky v reálu šlape.
Pro začátek to asi stačí.Možná že jsi jen krúček od rozjetí a někde děláš nepatrnou chybu. aNI JÁ NEVÍM VŠECHNO STOPROCENTNĚ,ale zkus laborovat a možná se ještě někdo ozve.Jinak rád zkusím s tebou další experimenty,ale dnes už je pozdě a zítra máme v práci vánoční besídku s Fernetem.Tak jedině v pátek. Ještě poslední věc.Když stiskneš Test-načte se ti vytvořený obrázek do internetového prohlížeče a otevře se ti stránka ? Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou zásadu.Pozor aby všechny soubory které používá tvoje stránka(data) měli shodné názvy s těmi co odesíláš z počítače na servr.Aby v zadané cestě nechyběla tečka,či nepřebývalo lomítko.Zkrátka na takových to nepatrnostech to může odmítat chodit.Začal bych s uploadem třeba jen obrázku do nějakého adresáře na servru a jakmile se ti povede upload,už je půl cesty.Pak už jenom změníš cestu do jiného adresáře kde máš svůj web a mělo by to jít.Ani jsi vlastně nepopsal základ problému,jestli se ti nedaří upload nebo jenom dostat data na svou stránku. Napiš a uvidíme v pátek. Mám dovču. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

Zdar Vsem,
jem ma skusenost HW,
HW bohuzel narozdil od WD neumoznuje pasivni mod ktery je nekdy nutny pro pristup pres firewaly.
M.
Obrázek
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou zásadu.Pozor aby všechny soubory které používá tvoje stránka(data) měli shodné názvy s těmi co odesíláš z počítače na servr.Aby v zadané cestě nechyběla tečka,či nepřebývalo lomítko.Zkrátka na takových to nepatrnostech to může odmítat chodit.Začal bych s uploadem třeba jen obrázku do nějakého adresáře na servru a jakmile se ti povede upload,už je půl cesty.Pak už jenom změníš cestu do jiného adresáře kde máš svůj web a mělo by to jít.Ani jsi vlastně nepopsal základ problému,jestli se ti nedaří upload nebo jenom dostat data na svou stránku. Napiš a uvidíme v pátek. Mám dovču. Jirka
Ahoj!!
Zatím děkuji za radu ale nedaří se nedaří. Ftp funguje,přes total comander bez problémů, poslal jsem si tu mojí stránku na server podle návodu co tam mají a šlapalo to. Co se týče testu v HWP tak to taky funguje,otevře se mi nové okno a je tam to co tam má být.
Ale když zaškrtnu v HWP export tak to ukáže error. Jsem asi antitalent na takový věci. Nevím co je adresář na servru, takže ani nezjistím jestli mi funguje upload. Zkoušel jsem změnit vzhled stránky neldřív v počítači a pak ty změny poslat přes Total comander na web a to funguje.
Jsem z toho teda fakt paf :(
kamv

Příspěvek od kamv »

Ahoj, pořídil jsem si WS 2300, ale nevím jak stahnout do PC min. a max denní hodnoty. V programu heavy weather lze jen nastavit interval ukládání dat, ale už ne min. a max. hodnoty.

Kamil.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

kamv píše:Ahoj, pořídil jsem si WS 2300, ale nevím jak stahnout do PC min. a max denní hodnoty. V programu heavy weather lze jen nastavit interval ukládání dat, ale už ne min. a max. hodnoty.

Kamil.
Někdo už se tady myslím na to ptal,nemám čas pročítat všechna temata,možná že to bylo na e-počasí,Já sice mám 2300,ale HW nepoužívám,tak opravdu nemohu poradit,ale domnívám se že to asi nepůjde.Snad jenom každý den ručně zapisovat do nějaké tabulky.Pokud by jsi chtěl mít komfort v záznamu různých hodnot,doporučují soft Weather Display,ale jsou to dva tisíce. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

Zdar
mozna by se dalo skusit tohle "Weather-Display LITE (aprs-Edition) " je free ale zase je dost orezanej ale min max po dnech to snad umi
http://www.weather-display.de/inframe.p ... -lite.html
jo a WD stoji i za tech 70 USD
M.
Obrázek
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

mili14 píše:Zdar
mozna by se dalo skusit tohle "Weather-Display LITE (aprs-Edition) " je free ale zase je dost orezanej ale min max po dnech to snad umi
http://www.weather-display.de/inframe.p ... -lite.html
jo a WD stoji i za tech 70 USD
M.
Skvělá práce od Briana,skvělá práce od tebe Mili že jsi to zjistil.Myslím že to je dobrý tah pro potenciální uživatele plné verze. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou zásadu.Pozor aby všechny soubory které používá tvoje stránka(data) měli shodné názvy s těmi co odesíláš z počítače na servr.Aby v zadané cestě nechyběla tečka,či nepřebývalo lomítko.Zkrátka na takových to nepatrnostech to může odmítat chodit.Začal bych s uploadem třeba jen obrázku do nějakého adresáře na servru a jakmile se ti povede upload,už je půl cesty.Pak už jenom změníš cestu do jiného adresáře kde máš svůj web a mělo by to jít.Ani jsi vlastně nepopsal základ problému,jestli se ti nedaří upload nebo jenom dostat data na svou stránku. Napiš a uvidíme v pátek. Mám dovču. Jirka
Ahoj !!!
Tak jsem asi opravdu úplně blbej ale ani po týdnu nejsem schopen rozhýbat HW publisher.Postupoval jsem podle tvých instrukcí ale nejde to. Napíše to Finished a potom Waiting a odpočítává to další minutu. Vedle v řádku je pořád Error. Poslat obrázek, tabulky nebo cokoliv jiného na moje webovky přes Total Comander už jsem docela pobral, ale nevím třeba ja změnit název hypertextového odkazu aby nebyla vidět celá cesta / např. data/květen/xls/ ale třeba Květen 2005. Nevim taky jak třeba aktualizovat čas na webu atd. Psal si že musí mít všechno shodné názvy na servru i v počítači, tak to asi mám protože to tam posílám tak ja je to napsaný v počítači. Jinak to ani nejde. Já vím ,asi je to se mnou hodně špatný ale snad se k nějakýmu výsledku dohrabeme. Děkuji tobě nebo i dalším??? :( :(
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj-omlouvám se za to víc jak týdenní odmlčení,ale měl jsem tu sám plné ruce práce s rozběhem stránek na novém hostingu kam jsem se musel přestěhovat.Dnes nic neřeším a tak si tady jen tak brouzdám a vidím že u tebe žádná změna k lepšímu.Spustil jsem tedy jen tak pro pokus HWP ,zadal do kolonek svoje údaje o servru,které mám v druhém softu co mi posílá data přes FTP a ono to opravdu nefachčí.Všechno stejně zapsané a v jednom softu to jede,v druhém ne.Připadá mi to jako by tam ten FTPklient nepracoval.Když podržím kurzor na aktivním řádku v horním okně tak vyskočí bublina s informací "nelze rozpoznat název nebo adresu serveru".
Zkusil jsem několik variant zadání cesty k adresáři na servru,ale nic platný.Vážně nevím co s tím. Matně si vzpomínám,že někdy v začátcích mojich pokusů s odesíláním na server jsem zkoušel HWP a taky to nějak nešlo,ale potom to nějak naskočilo.Měl jsem to v běhu několik dnů a pak jsem přešel na jinej počasí program u kterého jsem až doposud.Ovšem divím se že ti zde neporadí někdo z těch kdo tenhle program k odesílání využívají doposud.Určitě takoví jsou,protože to je vidět na jejich webovkách že tam jsou ikonky z tohodle softu. Tak zkus někoho oslovit.
Třeba http://www.sweb.cz/meteoinfoweb/i2.html
http://www.zznpolabi.cz/meteo1.html
http://borik.wz.cz/meteostanice.html
Zlom vaz. jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:Ahoj-omlouvám se za to víc jak týdenní odmlčení,ale měl jsem tu sám plné ruce práce s rozběhem stránek na novém hostingu kam jsem se musel přestěhovat.Dnes nic neřeším a tak si tady jen tak brouzdám a vidím že u tebe žádná změna k lepšímu.Spustil jsem tedy jen tak pro pokus HWP ,zadal do kolonek svoje údaje o servru,které mám v druhém softu co mi posílá data přes FTP a ono to opravdu nefachčí.Všechno stejně zapsané a v jednom softu to jede,v druhém ne.Připadá mi to jako by tam ten FTPklient nepracoval.Když podržím kurzor na aktivním řádku v horním okně tak vyskočí bublina s informací "nelze rozpoznat název nebo adresu serveru".
Zkusil jsem několik variant zadání cesty k adresáři na servru,ale nic platný.Vážně nevím co s tím. Matně si vzpomínám,že někdy v začátcích mojich pokusů s odesíláním na server jsem zkoušel HWP a taky to nějak nešlo,ale potom to nějak naskočilo.Měl jsem to v běhu několik dnů a pak jsem přešel na jinej počasí program u kterého jsem až doposud.Ovšem divím se že ti zde neporadí někdo z těch kdo tenhle program k odesílání využívají doposud.Určitě takoví jsou,protože to je vidět na jejich webovkách že tam jsou ikonky z tohodle softu. Tak zkus někoho oslovit.
Třeba http://www.sweb.cz/meteoinfoweb/i2.html
http://www.zznpolabi.cz/meteo1.html
http://borik.wz.cz/meteostanice.html
Zlom vaz. jirka

Ahoj!!!
Fakt dík za zájem. Rozeslal jsem maily na ty adresy cos mi doporučil, tak snad aspoň od jednoho přijde odpověď. A když už tě mám na drátě :D tak se tě ještě zeptám na WD software. To jsem zkoušel taky ale tam se mi nedaří ani načítat data ze stanice natož někam posílat. V nějakým menu tam je typ WS 3600, tak ho tam zadam, pokračuju v nastavování pořád dál a když to všechno dokončím tak tam stejně žádný data nejsou. Nevím tady jestli dělám chybu já nebo třeba moje stanice. Je to možné?
Děkuji.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

100% nevim co to způsobuje protože těch důvodů tam může být více(program má tolik ruzných nastavovacích oken,že někde stačí udělat v políčku fajfku a po dvou dnech si všimneš jak ti na druhé straně něco neběhá(obrazně řečeno).Z těch základníc pokynů.Máš správně nastaven ve WD COM port myslím ten který máš propojen s PC aby byl taky zvolen ve WD ? Máš vypnutý softwer HW ? Nemohou běžet oba současně.Když aktivuješ WD měly by ti v otevřeném okně (main sreen)to s grafy v pravo a číselnými údaji v levo blikat v levo dole dvě krabičky v zelené barvě(data received,data quality)-blikají ?
Nainstaloval jsi si plnou verzi nebo tu novinku zdarma? Vypadá taky dobře a myslím že to zadarmo nemá chybu.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“