Problém s Heavy Weather Publisher

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: chybná maxima a minima

Příspěvek od filip »

ivosum píše:to filip:
Stalo se ti někdy, že po spuštění HWPublisher se maxima a minima za danný den nenačtou od půlnoci, ale třeba až od 15 hodiny? A to v načítání dat ze stanice nenastal žádný problém, žádný výpadek, prostě nic. Ani při restartu počítače, či znovu spuštění programů se za daný den nic nezměnilo.
O správném načtení až za pár minut po spuštění programů vím...

Nestalo se mi to dnes poprvé. Nevím, v čem by mohla zrada.

http://www.meteo-volary.snadno.eu
Tuším...

Stalo se mi, že HeavyWeather neukládá data do souboru history.dat pořadí podle času (a data) ale někdy ty záznamy prohází a uloží v jiném pořadí. Já když zjišťuji extrémy, tak to beru od posledního záznamu a jedu k začátku tak dlouho dokud se jedná o záznamy aktuálního dne. Vidím, že budu muset projíždět celý soubor. Problém je s rychlostí, pokud bude těch záznamů hodně (řádově desetitisíce až statisíce) může to trvat i několik minut (při ukládání 1x za 10 min je to 52 tis záznamů za rok).
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dík za HWP

Příspěvek od fractal »

Díky moc za skvělý HW Publisher, dnes jsem na něj přešel a nemůžu se toho nebažit. Perfektní!! Jen jsem nepřišel na jednu věc, když zadám na baner nějaký prvek a pak se mi znelíbí, jak ho smazat? Zatím sem to dělal manuálně přes ini soubor, jde to i jinak?
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Mazání v HW Publisheru

Příspěvek od ivosum »

Já HWPublisher používám už docela dlouho, ale na jiný způsob smazání než ty jsem taky nepřišel. :?
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání v HW Publisheru

Příspěvek od filip »

ivosum píše:Já HWPublisher používám už docela dlouho, ale na jiný způsob smazání než ty jsem taky nepřišel. :?
Opravdu to jinak mazat nejde :-(. Možná to tam časem dodělám, teď na to ale nějak nemám čas. Už tak jsem nad tím strávil docela dost času. Nejsem rentiér, takže občas musím dělat něco, za co jsou nějaké peníze :-). Zítra zveřejním další optimalizovanou a rozšířenou verzi.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dobrovolný příspěvek

Příspěvek od fractal »

to filip: No já myslím, že kdybys dal někde na sebe nějaký bankovní kontakt či něco podobného, tak by ti myslím někdo přispěl. Já teda určitě, neříkám že z toho zbohatneš ale občas nějaká ta stovečka se hodit může. A práce je to skvělá! S původním HWP se to nedá srovnat, ten neumí skoro nic, kdežto ten tvůj umí věci, které by mě ani nenapadly ;-)
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrovolný příspěvek

Příspěvek od filip »

Zveřejnil jsem opravu v 1.2.2 - ukládání pozadí - na podnět uživatele ivosum.

Uvítám jakékoliv další podněty na zlepšení.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Nová verze

Příspěvek od ivosum »

Nainstaloval jsem novou verzi z 13.6. Měl jsem problémy s odesíláním dat, posílal se mi pořád prázdný soubor... ale už se zdá by mělo být vše v pořádku. Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“