Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

jirkapocatky píše:
mili14 píše:2hrdla3: WD bohuzel ale neumi komunikovat primo se stanici ale bere si data z souboru ktery vytvari orig sw.
M.
Mám takový dojem,že nových zájemců o vyzkoušení WD zrovna moc nepřibývá.Dá se to vysvětlit 3 důvody.1.Je stále málo lidí co vědí o těchto stránkách.2.Je stále málo lidí co jsou ochotni vrazit do tohodle koníčku několik více tisíc 3.příspěvěk nade mnou mnohé odradil.
Proto bych se k tomuto zádrhelu rád vyjádřil-i když to nemusí být fundovaná odpověď.Raději bych,aby se ještě ozval někdo s WS3600.Co vím já: mám WS2300 a faktem je,že nelze mít spuštěn přiložený softvare(Heavy weather)současně s WD.Stanice zkrátka zasílá svá data vždy jen do jednoho.Problém je,že WD se po delším odstavení a opětovném zapnutí nezačne sám od sebe nasávat daty prozatímně uloženými v základní stanici tak jako to udělá ke stanici dodávaný(stejný i u WS3600) Heavy weather.Ovšem u WD je funkce s názvem Data logger setup,kde lze nastavit automatické přijímání dat ze souborů "History"vytvářených programem Heavy veather.Toto je řešení pro lidi co chtějí mít data uložená v obou programech a pak je následně využívat pro práci např.s grafy.Ovšem pozor-je nutné mít nastaveny stejné časové intervaly(cykly)zaznamenávání dat.Např.Máte-li u HW přijímaná data každých 5 minut,musíte tento cyklus nastavit i u WD ve funkci Data logger.
Jestliže se ale rozhodnete HW nepoužívat a budete mít non stop zapnutý PC a současně soft WD,domnívám se ,že by WS3600 měla odevzdávat svá data přímo(bez mezičlánku history souborů)a on-line každou minutu tak jako to dělá s mojí stanicí WS2300.Jestli se mýlím,ať mě někdo poopraví. Jirka

ja sem zapomnel ze to plati pro ws3600 kde prave obracene musi bezet orig sw aby ukladal data do souboru odkud si je bere WD
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

zdar
tak sem ted koukal ze posledni verze WD by mnela umnet komunikovat primo s WS3600 respektive pres nakej programek ale bez orig software
M.
Obrázek
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

zdar Vsem
na tomto linku http://www.weather-watch.com/smf/index. ... 893.0.html je postup jak nastavit odesilani dat pro " MesoMap Live " a "Weather Display Live"
data jsou pak k dispozici ostatnim uzivatelum WDL nebo MML.
a jako podekovani za predavani dat je mozne ziskat slevovy kupon pro pristup k datum na dalsi rok
M.
Obrázek
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Jak trochu počeštit WD

Příspěvek od jirkapocatky »

Pokud někdo používá třeba jen na zkoušku (30dní) tento program a rád by měl v základní obrazovce "main screen" české názvy zobrazovaných hodnot,zde je návod jak to udělat.Touto úpravou se objeví české termíny i v jiných zobrazeních-např.v "All time record" nebo v "Daily report",ale bohužel v naprosté většině angličtina zůstává.I tak si myslím,že to stojí za pokus.
Vyhledejte si v adresáři kde máte nainstalován programWD soubor s názvem< Language ini>
Poklepáním se vám otevře <Poznámkový blok>
Smažete jeho obsah a nahradíte jej souborem,který najdete na této adrese- http://www.jirkalina.xf.cz/language.ini a uložíte jej.
Poté si v programu WD kliknete na SETUP a v rozbaleném menu
na položku LANGUAGE
rozbalí se vám další nabídka a tam kliknete na UPDATE FROM LANGUAGE.ini file
nyní se vám rozbalí poslední roletka kde kliknete na FORCE UPDATE NOW
Nyní stačí restartovat programWD a měla by se zobrazit provedená změna.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

zdar,
chtel sem si to taky upravit ale prelozil sem si jen kousek pak sem to vzdal.
dik za poskytnuti
M.
Obrázek
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

jen tak trochu mimo kdo ma WD mimo "jirkapocatky"
M.
Obrázek
MilanOp
Příspěvky: 3
Registrován: 10 lis 2006, 17:58
Bydliště: Opava

Weather display

Příspěvek od MilanOp »

Tak jsem zkoušel program WD vypada jako supr program je tam hrozně moc nastavení a dalších nesmyslů ale když se mi ho komečně podařilo rozjet s ws3600 tak se mi začaly objevovat sice nějaké data ale jsou rozdílná od těch co ukazuje stanice. Třeba tlak kolísá mezi 3-5 desetanami je to podivné i program HW mi ukáže data shodná ale ve výpise dat jsou odchylky neporadí někdo co s tím ?
Jo a ještě jsem zkoušel nastavit počeštění programu jak je popsáno výše lae bohužel jsem žádný soubor.ini nenašel tak nevím......
WS3600
Návštěvník

Re: Weather display

Příspěvek od Návštěvník »

MilanOp píše: Jo a ještě jsem zkoušel nastavit počeštění programu jak je popsáno výše lae bohužel jsem žádný soubor.ini nenašel tak nevím......
Ten soubor je nutné hledat v adresáři na disku,kde máš nainstalovaný soft Weather Display.tedy bud v program files nebo přímo na C:/ kde je to praktičtější,ale to záleží na každem kam to umístí.
Jirka
MilanOp
Příspěvky: 3
Registrován: 10 lis 2006, 17:58
Bydliště: Opava

Re: Weather display

Příspěvek od MilanOp »

Anonymous píše:
MilanOp píše: Jo a ještě jsem zkoušel nastavit počeštění programu jak je popsáno výše lae bohužel jsem žádný soubor.ini nenašel tak nevím......
Ten soubor je nutné hledat v adresáři na disku,kde máš nainstalovaný soft Weather Display.tedy bud v program files nebo přímo na C:/ kde je to praktičtější,ale to záleží na každem kam to umístí.
Jirka
soubor tam prostě nebyl ale když jsem stažený soubor normalne nakopíroval tak to funguje
WS3600
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

seriové číslo k programu weather display :6A383FBFF

Potřebuju návod pro tuplovaného vola :D jak nastavit weather display pro přímou komunikaci ws 3600. Díky
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

serial by som posielal maximalne cez PM, ale nedaval ho na forum. takto z toho vznika pravny problem.

crack na WDLive by nebol? :wink:
METEOshop
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2007, 12:06
Bydliště: Brno, Valchařská 77, 61400
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od METEOshop »

JeKyLL píše:serial by som posielal maximalne cez PM, ale nedaval ho na forum. takto z toho vznika pravny problem.

crack na WDLive by nebol? :wink:
tak nevim, ale seriove cislo bude komukoliv k nicemu, protoze pro kazdou instalaci WD je jine seriove cislo nebo se pletu?
wet08
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2008, 14:24

Vygenerování souboru s extrémy a průměry každého dne

Příspěvek od wet08 »

Celkem jsem rozjel v tomto software co jsem potřeboval. Na jednu věc ale nemohu přijít. Potřeboval bych vygenerovat daily report, kde se vygenerují průměrné a extrémní hodnoty každého dne. Je to soubor htm např June2008.htm. Nějakým náhodným způsobem jsem tento soubor našel, že se vygeneroval, ale vůbec netuším jak jsem to udělal. Pod tím je ještě odkaz na graf každého dne.

Nevíte někdo jak se tato funkce nastavuje
Diky
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj.
Mělo by pomoci zkontrolovat,případně zatrhnout volbu v "Control panel"-- klikni na červenou ikonku FTP(FTP&connections METAR/NOAA) tam vyber záložku se žlutou ikonkou"kopáče" Web files upload times and Avt/Ext"a tam v pravo nahoře zatrhni všechny volby(čtverečky) a v levé polovině zvol nějaké časy například každou hodinu.Samozřejmě potvrď "OK"
Nutno podotknout, že pokud ti v noci PC nepoběží,pak se ti ani nevygeneruje za každý den soubor Daily report,protože ten se vytváří krátce po půlnoci.Je ještě možnost také v tom okně o kterém výše píši zvolit místo času generování 00:07 raději 09:07 ,ale mám dojem, že pak se ti budou všechny denní min/ max a denní srážky resetovat namísto v půlnoci právě v tuto hodinu.
Kdyby se nedařilo napiš sem a podumáme.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mstanik
Příspěvky: 1
Registrován: 10 črc 2008, 12:56

Re: Weather display

Příspěvek od mstanik »

MilanOp píše:
Anonymous píše:
MilanOp píše: Jo a ještě jsem zkoušel nastavit počeštění programu jak je popsáno výše lae bohužel jsem žádný soubor.ini nenašel tak nevím......
Ten soubor je nutné hledat v adresáři na disku,kde máš nainstalovaný soft Weather Display.tedy bud v program files nebo přímo na C:/ kde je to praktičtější,ale to záleží na každem kam to umístí.
Jirka
soubor tam prostě nebyl ale když jsem stažený soubor normalne nakopíroval tak to funguje
Tento soubor se vygeneruje volbou "Create language.ini file for first time" to jen tak pro úplnost.
Stanik
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“