Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

tak se mi včera za Jirkovi pomoci podařilo rozpohybovat upload dat na server - ale musel jsem mu připadat asi tupej jak majzl :-). a pokud by příště zase někdo pořád hledal pro nastavení FTP klienta tak je tam na ověření taková vychytávka :

kliknout na ACTION navrchu v příkazovém řádku
vybrat volbu MANAGE FTP WEB SERVER. V levím sloupci označíte adresář z kterého chcete data číst (pokud neměníte defolt nastavení tak je to v adresáři WDdispay/webfiles)
kliknout vlevo dole na tlačítko CONNECT
objeví se okénko s daty pro FTP nastavení přístupu - je nutné je doplnit podle vašeho poskytovatele potvrdit OK
a vy se pak proklikáte v pravém sloupci až do adresáře do kterého chcete kopírovat (musíte kliknout i na tzen adresář do kterého chcete kopírovat)
přesná cesta se pak objeví v v okénku pod nápisem : REMOTE HOST

tohleto vědět už včera tak jsem Jirkovi ušetřil asi 2-3 hodiny času - nojo ale tohle už nezapomenu slibuju :-)

těm co to věděli se omlouvám za zbytečný příspěvek a někomu to třeba pomůže
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

pokud by někdo měl problém s velikostí obrázku, který se generuje: Conrol panel-Internet file creation & Uploads(FIDEL)-setup page#1/Screen image fail( třetí řádek shora) tak půokud tento obrázek nechcete mít generovaný se zbytečným okrajem, tak si nezobrazujte program ve FULL SCREENu-tzn. na celou obrazovku. Program pak generuje obrázek o velikosti rozlišení obrazovky a dělá to zbytečný problémy - prvně jsem laboroval s rozlišením, ale to mě neuspokojovalo, protože jsem zvyklý na velké rozlišení a měl jsem s tím pak poněkud problémy. Pak jsem nevím proč změnil zobrazování programu s celé obrazovky na velikost nutnou pro běh programu a je to přesně tak jak to potřebuju. dá se to nastavit vpravo navrchu v rohu v tom modrém řádku - je tam 6tlačítek vedle sebe - používá se na to druhé zprava(to vedle zavíracího křížku). já jsem to prvně tím tlačítkem zvětšil na celou obrazovkua pak jsem to snížil - dá se to i poznat podle ikonek v tom tlačítku - pokud je tam ikonka jedné velké obrazovky tak je tam nastaveno na to velikost akorát. Pokud je tam ikonka dvou okének za sebou tak je nastaveno zobrazení na celou obrazovku.

Třeba to někomu pomůže :-)
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

a ted bych potřeboval pomoci vyřešit pro mě dva zásadní problémy :

1. načítání dat ze stanice po zapnutí k PC (po výpadku nebo pokud PC neběží nonstop)
ad1. už mi to tak i fungovalo, ale někde jsem asi něco překlik a už to nedělá . Chovalo se to tak že když jsem stanici připojil k PC tak se tam i zobrazovalo něco co signalizovalo že to načítá data ze stanice - dělo se to automaticky

2. odesílání dat do databáze na webu
nějak se mi nedaří nastavit odesílání dat do databáze na můj web - snažil jsem se doplnit všechny údaje tak jak si myslím že je to správně, ale nějak jsme to nezvládnul .

proklikal jsem se pžes Control panel a ikonu "MySQL"
pak jsme zadal údaj do polí co my poslal hosting, port number jsem nechal co tam byl, a n ázev tabulky jsem dal "wx_data",
v update frequnci mám nastaveno za minutu a mám zatrženo i Use, instead of for decimal(Europe). Pak jsem to vše uložil a překliknul tlačítko na On - tak aby svítilo zeleně. Zkoušel jsem i klikat na tlačítko"Run the wdmysql.exe program now" - něco to dělalo, ale nevím co - dole v liště se udělala taková ikona se vztyčeným prstem, ale žádná data se v databázi na serveru neobjevila . Můžete mi s tím někdo pomoci?

Klasické uploadování dat mi funguje bez problémů
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

stala se mi taková nemilá zlá škaradá věc.

v pondělí ráno se mi ztratila data z WD :(. prvně to ukazovalo, že se na webu neaktualizují data tak jsem restartnul PC, viděl že to běhá a v klidu odešel do práce. Večer jsem ale nestačil valit bulvy co jsem objevil.
co neukazuje :
meteodeník - climatedatauot.htm
graf za 7 dní zpět
graf za 31 dní zpět
měsíční přehled denních hodnot s odkazem na graf jednotlivého dne

když se podívám do data log file tak tam zaznamenaný data z jednotlivých dnů jsou - by mě zajímalo co se stalo


Dá se zpětně nějak do WD tyto data nacpat? mám je uložený v eazyweather v tom origo souboru. Dost mě to s**e protože až do pondělka všechno šlaplo jako pilka filka.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj,zkus jít v hlavním okně WD do "action" pak klikni na "convert log files to graph"tam si vyber(obvykle už tam ale je aktuální lg.txt tohoto měsíce)příslušný měsíc který chceš obnovit,a klikni na tlačítko "convert",po chvilce se objeví okénko "complete" a poslední úkon je kliknout na pravé straně dole na volbu "re create the last 31 days graph data". Když se následně podíváš v hlavním okně WD na záložku "View" a tam vybereš volbu v levém horním rohu "Averages/extreme Noaa style reports" měl by jsi opět v prvním otevřeném okně vidět kompletní výpis celého měsíce po jednotlivých dnech.Pokud se snad nezadařilo zkus celý proces zopakovat.Jestli se znovuobnoví Climatedataout přesně nevím,ale domnívám se že ano.
Tahle situace, kdy ti zřejmě samovolně spadl (nebo zamrzl)WD a následně došlo k dočasnému zmizení některých přehledů bývá většinou způsobená silným převisem požadavku sw na tvůj hw.Míval jsem tyhle nepředvídatelné stavy poměrně často v dřívějších dobách kdy jsem navěšoval na svůj komp stále více aplikací. Když jsem ještě spustil webcam,nedařilo se už udržet korektně ani tvoření denního videa a musel jsem upgradovat stroj.Co jsem posílil na AMD Athlon64 3800+ a 1,5GB RAM všechny předchozí problémy s podivným chováním WD rázem ustaly.
Snad se ti podaří to nějak urovnat.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

Jiří ty jsi náš WD guru :D - pomohlo to - obnovilo to ty data i soubor climatedataout se doplnil

jediný co se neobnovilo byl ten měsíční přehled, ale ten dokážu podle údajú v tom obnovém souboru clomatedata dotvořit takže to bude dobrý a pak graf za 7 a 31 dní - to se holt nedá nic dělat

ještě jednou moc díky
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Který měsíční přehled máš na mysli ? January2009.htm ?
Ten se dá taky "zrekreovat" a měsíční graf máš na mysli monthtodate.gif ? Ten se ti snad nemohl z adresáře webfiles nikam ztratit? A pokud ano možná že se znovu vygeneruje dnes v noci.Ale neručím za to.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

monthtodate.gif - on se neztratil pouze ukazuje hodnoty až od 27.ledna - ty předtím nezná a je tam pouze rovná čára ukazující hodnoty - byl tam zobrazen ten teplotní skok a vypadalo to zajímavě

weekgra.gif - platí pro něj to samé co pro monthtodate.gif

January2009.htm - to samé neztratil se pouze nezobrazuje hodnoty před 27.1 - ale tento soubor jsem schopen z climatedataout dogenerovat ručně - v podstatě ho dodělám jao www stránku a pak už bude potřeba vlastně jen pro archivaci dat za leden 2009

jinak to snad už bude běhat jak má

PS: úprava po půlnoci
tak nevím jak to Jirka dělá, ale zase měl pravdu. Při dnešním generování grafu o půlnoci doskočili i ty co před tím byly takové zvláštní a i soubor January je richtik :)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Ten January nedělej ručně,je to ztráta času. Jdi do "View" pak do "averages/extreme" a tam vyber záložku "recreate the web AV/Ext page",tam si vyber měsíc který potřebuješ opravit a dál už vidíš.....
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Jan Pícha »

Mám v plánu tento soft spárovat se stanicí WS 3650 (jde to vůbec?) na non stop běžícím počítači.Počítač je bohužel šlupka,má 433 Mhz Intel celeron a 64 MB ram.na PC by se kromě WD nic jiného nedělo,funguval by soft i na této sestavě?
Pěkný den z Teplicka :-)
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od airwavemagic »

Je to na hranici funkčnosti. Dle návodu má být min : CPU Intel 486 nebo adekvátní AMD, 32 MB RAM. Pak ještě dost záleží, pod čím WD poběží ( win, Linux .....)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Taky bych tomu velkou životaschopnost nepředpovídal.Možná to poběží,ale až to začne generovat soubory pro upload na web,bude to zápřah.A pak se může stát že to zamrzne,nebo se začnou dít neobvyklé věci .Prostě nestabilita.Zkus a uvidíš.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Jan Pícha »

jirkapocatky píše:Taky bych tomu velkou životaschopnost nepředpovídal.Možná to poběží,ale až to začne generovat soubory pro upload na web,bude to zápřah.A pak se může stát že to zamrzne,nebo se začnou dít neobvyklé věci .Prostě nestabilita.Zkus a uvidíš.
Jirka
Aha takže je třeba sehnat nějakou jinou šlupku,no měl bych k dispozici ještě Intel pentium 3 a 512 ram,pod windowsem XP,rychlost internetu 10 000 kb/s/ 1300 kb/s od UPC přes kabelovku,to by pro non stop bylo už dostačující?
Pěkný den z Teplicka :-)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Jo to bude redy.Pokud na to ještě nepověsíš webkam a nebudeš generovat denní video tak to bude OK.Rychlost internetu není v tomto případě podstatná.Asi dva roky jsem měl připojení 256 kilo a no problem.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Matěj Řehák
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2009, 15:38

Příspěvek od Matěj Řehák »

Dobrý den,stáhl jsem si program weather display,mám meteostanici Huger WMR 918H.Nastavil jsem tam typ stanice WMR 918N/WMR968/WMR 928N (wire-less)/Radio shack wireless a program nezobrazuje správná datanebo je neukazuje vůbec.Nevíte čím by to mohlo být??Díky.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“