Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od lamal »

Díky Dobrmánku za odkaz stáhnul jsem si nejnovější verzi Main Weather Display install file v10.37P build 21 , ale pro ni jsem crack nenašel asi není nebo nemohu ho najít , ale starší verze Older version (10.37O Build 02) se mě podařilo crecnout snad mezi něma není velký rozdíl. A to hlavní mě teprve čeká nějak tenhle program rozjed což se podařilo komunikuje se stanicí , ale hlavně data odeslat na web to bude asi oříšek snad se tím nějak prokoušu. Pokud by měl někdo nějaký spracovaný návod jak program ponastavovat pro odesílání na web byl bych moc vděčen jinak přečtu si pořádně tohle forum třeba se něco dozvím k odesílání na web. Dík Jirkovi z Počátek za počeštění programu.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Aj ja to musím teraz nejako nastaviť :D Čo myslíte, bude sa to dať nastaviť tak aby to dávalo údaje na stránku robenú cez ESTRÁNKY ?
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od dobrmanek »

Lamal: zkus na tu nejnovější verzi, použít crack ze starší verze, u Weather Display to dříve fungovalo a mám vyzkoušeno i více programů :oops:, dávné vzpomínky na studentská léta :lol: .
Abych nebyl ukamenován, tak já WD nepoužívám a dokonce jsem koupil WINDOWS 7 (můj první legální operační systém), i když s výraznou slevou :wink:, no nekupte to za tu cenu ......
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od lamal »

dík za radu taky mě to napadlo ale nechtěl jsem to zkoušet tak to teda vyzkouším. A ještě to nastavení odesílání na web to bude fuška :? :(
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Zipík »

Rosina píše:Aj ja to musím teraz nejako nastaviť :D Čo myslíte, bude sa to dať nastaviť tak aby to dávalo údaje na stránku robenú cez ESTRÁNKY ?
To nevím jestli půjde.Pokud máš placené estránky tak tam je ftp v ceně jinak je ftp nefunkční.WD posílá data přes ftp...
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Zipík píše:
Rosina píše:Aj ja to musím teraz nejako nastaviť :D Čo myslíte, bude sa to dať nastaviť tak aby to dávalo údaje na stránku robenú cez ESTRÁNKY ?
To nevím jestli půjde.Pokud máš placené estránky tak tam je ftp v ceně jinak je ftp nefunkční.WD posílá data přes ftp...
Sakra, to si ma teda nepotešil :D Treba niečo vymyslieť. :D
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Zipík »

Jsou různé weby zdarma ale jejich spolehlivost je docela bída.Já teď řeším IC protože to někdy načítá stránky nekonečně dlouho nebo dokonce vůbec :( Takže půjdu asi do webhostinku za 1200 za rok...Ještě napíši na IC a když se nedomluvíme jdu od nich pryč....

U vás to stojí 18 eček na rok a máš tam ftp a další funkce...
http://www.estranky.sk/cennik
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Zipík píše:Jsou různé weby zdarma ale jejich spolehlivost je docela bída.Já teď řeším IC protože to někdy načítá stránky nekonečně dlouho nebo dokonce vůbec :( Takže půjdu asi do webhostinku za 1200 za rok...Ještě napíši na IC a když se nedomluvíme jdu od nich pryč....

U vás to stojí 18 eček na rok a máš tam ftp a další funkce...
http://www.estranky.sk/cennik
No tak to neviem či dám za to peniaze. :) Ak by bolo niečo iné kde sadá spraviť free stránka aj s CSS a FTP tak idem do toho.
Len aby tam nebolo zas že adresa napr. www.rosina.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx.sk . Že tá stránka cez ktorú to budem robiť nemá taký dlhý názov :D
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Zipík »

Potom se jedině podívat u vás na nějaké weby zdarma :wink: Určitě jsou i uvás.Pokud jsem nezačal používat redakční systém tak to docela šlo ale potom hrůza :roll:

Podívej se tady je jich tam hodně.... :D
http://web.stonline.sk/zdarma/freewebhosting.htm
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Tom »

Ideál je webzdarma viz. moje stránky jsou tam i šablony takže stránka se dá během max. 1 dne plně zprovoznit. Název mám sice divný původně jsem to chtěl zkusit jen ale už to tak nechám celkem mě na tom jak se to jmenuje nezáleží.Všechny moje grafy jsou přes ftp nahrávány na webzdarma a pak jsou vidět všude kde je zobrazím...
http://testholasice.euweb.cz/ P.s. pokud to budeš mít free vždycky počítej že provozovatel toho webu si tam za tvůj název něco dá a na stránkách budou reklamy to je logický když je to zdarma...
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Ja som si nainštaloval dávnejšie WD 10.37 a robí mi problémy. Napíše mi že dátum expirácie je do 2002 (je tam nastavený rok 2000) a potom mi to celé vypne.
A aj keď tam stihnem dať ten registračný kód a dám OK tak nič. Aj po reštartovaní programu píše stále TRIAL. :( Čo s tým mám robiť?

Kde stiahnúť čo najnovšiu verziu a zároveň k nej aj crack?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Tak to tady z povzdálí trochu sleduju a zdá se mi ,že se tohle vlákno stává trochu nepřehledné,protože se tu současně řeší minimálně tři různé záležitosti.Otázka cracku k WD,otázka tvorby případně uploadu html stránky a otázka webhostingu.K první nemohu poradit,nemám,neznám.Snad jen názor že konkrétní crack asi funguje jen s konkrétní verzí(příp. buildem)
K druhé: jednoduchou i když docela obsažnou stránku html lze snadno vytvořit ve WD pomocí průvodce tvorby v Setup-Web Page creation Wizard.Zdrojový kod k případnému přímému použití(nebo editaci-doupravení) je k nalezení v adresáři WD pod názvem samplecustomwebpage.html případně ještě ve spakovaném souboru onepagecustomtemplates.zip.Použijete-li wizard(průvodce) pak po doplnujícím nastavení ve WD(Control panel-Web site configurations) začne WD generovat a odesílat v nastaveném časovém rozvrhu tuto stránku na server(webhosting).Můžete taky vynechat průvodce,uchopit případně zeditovat výše jmenovaný soubor samplecustomwebpage.html(což je vlastně jakási vzorová šablona),přejmenovat ji na wxlocal.html,wxlocal1.html,wxlocal2.html až wxlocal40.html(což už je jenom na vás),nakopírovat ji do adresáře "webfiles",který je v adresáři WD a pak jen nakonfigurovat časy generování a odesílání na server.WD vždy "uchopí" vaši šablonu(wxlocal.html)dosadí do ní aktuální hodnoty,tím tuto "šablonu" přejmenuje na wx.html a tu pomocí svého FTP programu odešle na server(web).Takže pokud se podíváte do adresáře WD a podadresáře "webfiles",tak zjistíte že všechny vaše soubory wxlocal.html,wxlocal2.html atd. se nemení(jsou to jen ŠABLONY a hned pod nimi se tvoří wx.html soubory které se neustále aktualizují a případně odesílají aktualizované na server.
Pak je tu otázka
"Rosina píše:
Aj ja to musím teraz nejako nastaviť Čo myslíte, bude sa to dať nastaviť tak aby to dávalo údaje na stránku robenú cez ESTRÁNKY ?
To nevím jestli půjde.Pokud máš placené estránky tak tam je ftp v ceně jinak je ftp nefunkční.WD posílá data přes ftp..."
...využití stránky zhotovené na estránkách.Znám ten web jen trochu,ale domnívám se,že lze použít stránku vytvořenou na tomto webu jako určitou "šablonu",nakopčit si zdrojový kod té stránky do adresáře webfiles,upravit ji tím že si tam na příslušné pozice dosadíte konkrétní customtagy(jejich seznam najdete opět v adresáři WD v souboru tagslist.txt),šablonu přejmenujete na nějaký wxlocal.html(je na vás jaké číslo k němu přiřadíte)a už to bude frčet.
Poslední otázka se týká webhostingu.V podstatě je jedno jaký použijete- jestli placený či free.To už budu opakovat co už tu bylo napsáno.Po registraci na tomto webhostingu si zvolíte název své domény,svou webovou adresu,dostanete přihlašovací údaje,které se musí zadat do WD a pak už jen začnete uploadovat svoje soubory.Malá poznámka:budete-li uploadovat v krátkém intervalu a více objemných souborů,může se stát,že vám váš free poskytovatel tuto činnost časem zatrhne.Může to totiž zatěžovat jeho trafic.Samozřejmě je třeba dořešit i dodatečné vložení povinné reklamy do zdrojového kodu html šablony.
Pro úplnost je tedy si udělat jasno v tom,že je bezpředmětné řešit využití FTP u e stranek nebot to již řeší WD sám.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od tamysk »

Este si dovolim doplnit k webhostingu.

Pri free rieseniach si treba dat velky pozor nato, aky mate traffic, velkost miesta na web, a podporovane funkcie a dostupnost. Co som mal z minulosti skusenost s "webzdarma" tak to bola katastrofa, pomale a nestabilne.

Napr. PHP5 je u vela free rieseniach nedostupny, casto nieje dostupne samotne php. Napriklad po internete sa vala vela scriptov, ktore bezia pod PHP a vedia zo suborov, ktore geenruje WD (4 textove subory) generovat prakticky cely web.

Napr cely moj web by nebol funkcny bez php. A bez php5 konkretne tabulky o zrazkach ,teplote atd atd:

Kód: Vybrat vše

http://www.pocasiemost.vija.sk/teplota.php

Kód: Vybrat vše

http://www.pocasiemost.vija.sk/wxraindetail.php5
- este v stadiu ladenia

Kód: Vybrat vše

http://pocasiemost.vija.sk/wxtempdetail.php

Kód: Vybrat vše

http://www.pocasiemost.vija.sk/yr_xml.php5?lang=en
Osobne mam plateny hosting, takze ak je nejaka funkcia nefunkcna, staci napisat mail prevadzkovatelovi, a obratom mam problem vyrieseny.

Ak ale chcete len zakladne stranky, ktore generuje WD (dizajnovo podla mna otrasne, grafy tiez nic moc) tak staci aj ten free
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

tamysk píše: Ak ale chcete len zakladne stranky, ktore generuje WD (dizajnovo podla mna otrasne, grafy tiez nic moc) tak staci aj ten free
Dizajnovo možno otrasné(to je věc názoru), ale pro spoustu lidí co o tom nic nevědí je to nejsnadnější cesta jak se dopracovat rychle ke svým stránkám.Mimochodem tuto šablonu používá na celém světě mnoho lidí.Jak jsem napsal,je možné si ji taky trochu upravit,lecos smazat a tak se prostě dá začínat.Každý musí jednou začít a je jen na něm jak se bude dál snažit se v této oblasti sebevzdělávat.Asi není na místě myslet si, že úplný laik začne svou stránku stavět ihned na php.Proto bych pro úplný začátek neřešil ani disponuje-li touto funkcí webhosting(mám na mysli ten free)
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Neddy
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2010, 12:06

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Neddy »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli je možné a pokud ano, tak jak, naimportovat zálohovaná data z Weather Display po přeinstalaci OS. Předpokládám, že to možné je, jen jsem prostě nenašel možnost jak to provést. Do WD stahuji data z Oregonu WMR 200 a to přes Meteohub. Teď mám tedy WD čisté, zatím jsem data z Meteohubu nepřijímal.
Předem moc děkuji za informace.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“