wxr lm2 - propojení s počítačem

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mafych
Příspěvky: 11
Registrován: 28 říj 2012, 19:14

wxr lm2 - propojení s počítačem

Příspěvek od mafych »

Zdravím,
vlastním meteostanici wxr lm2 od garni. Dosud jsem připojoval meteostanici jen občas a to na ukládání dat. Nyní bych ji chtěl mít spojenou s počítačem pořád. Používám program Weather Capture Advance 1.2. ( vyšší verzi jsem na netu ke stažení nenašel a přiložené CD od koupi meteostanice jsem někam založil :( ). Když program spustím a nechám stáhnout data a poté nastavím autosave na 2 minuty, tak se mě několikrát stalo to, že meteostanice zamrzne, přestane přijímat data z teplotního čidla i z anemometru a neukládají se zmíněné data ani do paměti meteostanice. Jede v podstatě jenom teploměr a tlakoměr na meteostanici.
Neměl jste někdo podobný problém? V čem by mohla být potíž...
Sháněl jsem i jiný program, co by mou stanici podporoval, protože nejsem s tím programem Weather Capture příliš spokojen. Pokud někdo víte o nějakém jiném, co by meteostanici podporoval, prosím poraďte...
Díky za odpověď

Franta
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: wxr lm2 - propojení s počítačem

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Tento problém je u této meteostanice celkem známý a bez drastičtějšího zásahu do vnitřku meteostanice se ho jentak nezbavíte. Je potřeba vyvést přijímací anténku mimo konzoli meteostanice (vlákno na tento úkon je zde na fóru). USB port uvnitř konzole totiž produkuje rušivé vlny, které znemožňují přijem dat z venkovních čidel. Akorát mám takové tušení že snad LM2 už anténku mimo konzoli má.....
U mé TFA Nexus mi čidla vypadávají také jen při připojení k PC. Jinak se vše odehrává bez výpadků a stanice slouží šestým rokem.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“