PC Wetterstation

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jachym
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2011, 13:22
Meteostanice: WS1600

PC Wetterstation

Příspěvek od jachym »

Rád bych se chtěl poradit s programem PC Wetterstation. Mám doma meteostanici WH1080 a nemám stálé připojení na internet. Data se mi logují každých 5min a jednou za čas je načtu přes EasyWeather. Tento program je však velmi jednoduchý a moc možností nemá. Stáhl jsem si proto PC-Wetterstation, ale nepodařilo se mi bohužel importovat data z easyweather. Díval jsem se v sekci Import Weather Data a v nápovědě jsem se dočetl, že by to mělo nějak jít přes X-CSV, dokonce jsem našel jakýsi konfigurační soubor pro WH1080, ale nevím přesně co kde nastavit/vybrat. Když exportuju data jako CSV z easyweatheru a pak zkusím naimportovat, buď mi to hodí chybu souboru a nebo se nic nenaimportuje. Nevíte někdo co přesně mám kde nastavit a jak postupovat?

Děkuju moc
Kocourek Sam
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2011, 14:30
Meteostanice: WH 1080

Re: PC Wetterstation

Příspěvek od Kocourek Sam »

Program o kterém je řeč neznám, mám ale také WH 1080 a ke stahování dat ze stanice a k jejich zobrazování v PC používám
program Cumulus, je zdarma, snadno se nastaví na tu naší stanici a sám si ze stanice data stahuje. Stanice je schopna si data
uchovávat ve vlastní paměti po řadu dnů a když zapnu PC, spustím Cumulus tak automaticky dojde k načtení všech dat . Program vypadá
dobře. Další možností je stáhnout si Weather Display (je třeba ho nějak registrovat) což už je program který jak zde čtu používá
hodně uživatelů a po nastavení typu stanice také si sám z jednotky podobně jako Cumuls stahuje a ukládá data. Samozřejmě je
i zobrazuje jak numericky, tak v grafech. Existuje i čeština. Máš-li zájem ozvi se na kocoureksam@email.cz
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“