WD Live

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Baky
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2011, 10:34
Meteostanice: TFA Nexus

WD Live

Příspěvek od Baky »

Ahojte,

toto je môj prvý príspevok do tohoto fóra, i keď ho už dlhší čas sledujem. Až teraz riešim odosielanie dát na web. Mám METEOPLUG, stanicu TFA Nexus a zakúpený WD Live. Nedarí sa mi nastaviť to tak, aby sa mi na stránke zobrazovali hodnoty zo stanice. Jediné, čo sa mi zobrazí je navrchu názov stanice, miesto a čas. Dolu sú tlačidlá pre teplotu, tlak,... Viem zobraziť akurát najvyššiu a najnižšiu teplotu, tlak, vietor v tabuľke. Vôbec sa mi nezobrazia napr. stĺpcové ukazovatele teploty, tlaku tak, ako to je vo WD štandardne. Nastavil som všetko, čo som si myslel, že by som nastaviť mal. Stanica údaje na web posiela, dokonca generuje aj súbory pre WD. Kde môže byť chyba? Som v tomto začiatočník. Vďaka.
TFA Nexus - METEOPLUG - WD Live, meteo.diviacka.sk
Baky
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2011, 10:34
Meteostanice: TFA Nexus

Re: WD Live

Příspěvek od Baky »

Takže na stránke sa už údaje zobrazujú. Rád by som vedel, ako by som dosiahol, aby mi zobrazovalo aktuálny stav počasia a nedávalo tam ikonu predpovede, ktorú ťahá zo stanice. Neviem, či niektorá meteostanica ukazuje aj aktuálny stav oblačnosti, alebo si to softvér nejako vypočíta. Viacerí používatelia to majú napr. v banneroch, pričom nemusia mať priamo Davisku, ktorá to možno vie. Vo WD Live som vybral zobrazovanie aktuálnych podmienok, no akosi to nefunguje. Myslel som si, že si to dokáže vypočítať napr. zo základne oblačnosti. Ako to vlastne je? Vďaka.
TFA Nexus - METEOPLUG - WD Live, meteo.diviacka.sk
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: WD Live

Příspěvek od tamysk »

Ahoj.

No, aby ti www ukazovala stav oblacnosti, potrebujes solarny senzor, respektive senzor oblacnsoti (je to v podstate to iste).. Respektive nastavis WD aby tahalo METAR srpravy ( co mas udaje pre letectvo) a podla toho ti aktualizuje stav oblacnosti. Ale musis mat blizko nejake letisko, ktore metar vydava.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Baky
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2011, 10:34
Meteostanice: TFA Nexus

Re: WD Live

Příspěvek od Baky »

Neviem, ale vo WD Live asi metar data nenastavím, alebo neviem, kde to nastaviť. Teraz mi to stále berie ikonku predpovede priamo z meteostanice, a to aj vtedy, keď mám vo WD Live nastavené "len aktuálne podmienky". Teda nie predpoveď. Dá sa niekde zohnať samostatný solárny senzor? Najlepšie by bolo, keby existoval nejaký, čo by som pripojil do siete, pretože v Meteoplugu mám len USB a tam je už pripojená stanica. Cez sieť by som si ho do Meteoplugu pridal a dáta posielal na web. Len neviem, či to takto môže fungovať.
TFA Nexus - METEOPLUG - WD Live, meteo.diviacka.sk
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: WD Live

Příspěvek od tamysk »

aha, ospravedlnujem sa.

Bol som v tom, ze pouzivat Weather Display a k nemu WD Live.. Zial, cez meteoplug asi nenastavis nic.. :( Ten ma pomerne obmedzene moznosti. Solarny senzor na siet asi tie nie ako ano. A ak aj ano, meteoplug ho isto nebude poznat. V tvojom pripade pomoze najskor vymena stanice za taku, co solarny senzor ma standardne. Este tu je moznost, ze si solarny senzor vyrobis s dalsieho senzoru k stanici, na internete hladaj pod vyrazom "solar in jar".. Ale ak meteoplug nema v ponuke aj tuto moznost, rovnako tito nepojde.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“