Weather Display - ukládání, opravy, zálohy a obnova dat?

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

Weather Display - ukládání, opravy, zálohy a obnova dat?

Příspěvek od Pinky »

Zdravím všechny meteoamatéry!

seznamuji se s tímto softem, zatím ve zkušební lhůtě a nějak nemohu přijít na to, jak a do čeho ukládá WD své soubory, jak je mohu případně upravit. S tím bych se rád zeptal jak svá data zálohujete resp. obnovujete??

Zatím jsem pochopil tolik, že to co se aktuálně stahuje ze stanice ukládá do log souborů ve formátu txt, adresář logfiles.
MMYYYYlg.txt je základní soubor
MMYYYYvantagelog.txt vidím data z UV čidla a soláru

Dnes se mi nějak kousla komunikace s WD a po znovunajetí se mi ztratila řada fdat v grafech. Aktuální 102010lg.txt vidím že má data až po znovunajetí, předchozí jsem našel v 102010lgbackup.txt. Zkouším je z backupu dostat znovu meiz aktuální pomocí Action-convert logfiles to datafiles ale bezúspěšně. Resp. částečný úspěch nastal, obnovil se mi graf se směry větru. Intenzita, průběh tlaku a teplot ale bohužel ne.

K tomu tedy vidím že WD používá nějaké datové soubory v adresáři /datafiles, koncovka .inf. Dá se nějak sahnout do těchto? Popř. z nich grafy obnovit? Obsah už není na počtení v notepadu, předpokládám že na to možná bude nějaký nástroj nebo fce kterou jsem zatím neodhalil.


Fce Action-convert logfiles to datafiles také umožňuje obnovit logfile z grafu které by měly být také s příponou .inf.... to jsem z toho úplně jelen... Z manuálu se nemůžu nikde dočíst jak to funguje a co se ukládá kám, resp. jak provést opravy. Popis na str. 179 je dost nejednoznačný a prostě nevím jak to nahodit zpět..


A nakonec, jak zálohujte?? Celý program i s dat. podadresáři pro případ havárie nebo jen vybrané soubory z kterých pak data zrestaurujete??

Díky za postrčení správným směrem..
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - ukládání, opravy, zálohy a obnova dat?

Příspěvek od Zipík »

A nakonec, jak zálohujte?? Celý program i s dat. podadresáři pro případ havárie nebo jen vybrané soubory z kterých pak data zrestaurujete??

To by mě taky zajímalo.Chystám se na reinstalaci PC a naistalování novější verze WD a mám strach jak to potom znovu rozjet?Podělte se někdo o informace jak na to.Díky moc :D
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“