Weather Display a Davis VP2 datalogger

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Weather Display a Davis VP2 datalogger

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Zakládám nové téma, ačkoliv něco podobného se tu již řešilo, ale podle mě si problematika zaslouží samostatné vlákno.

Jak jsem kdysi psal, měl jsem problém se stahováním dat z USB doggeru pro Davis VP 2 programem Weather Display. Stahování buď nechtělo vůbec začít, nebo se ve svém průběhu přerušovalo. Tento problém se časem sám záhadně vyřešil (pravděpodobně buď updatem WD nebo Win 7). Od 2. srpna se však objevil nový, jiný problém. Data z loggeru se sice stáhnou, ale při jejich zpracování se nad progress barem občas místo zpracovávaného času a čísla 1 objeví číslo jiné (většinou velmi vysoké). V samotném datovém logu pak buď některé záznamy chybí, opakují se nebo se opakují celé sekce (stalo se mi že se opakovala celá sekvence dlouhá 3 hodiny). Chci se tudíž zeptat, zda se s tímhle problémem už někdo setkal a pokud ano, zda netuší co je jeho zdrojem (vadný logger, chyba WD nebo chyba ve Win). Jeden chybějící řádek nevadí, ale ty opakující se sekvence už jsou vcelku na obtíž – navíc se tenhle problém dřív nevyskytoval. Většinou teď radši nechávám PC běžet bez vypnutí, což ale není nejlepší řešení vzhledem k spotřebě a v noci k jeho hlučnosti.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“