Vyhřívání srážkoměru

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ota
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2017, 14:42
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Císařov
Kontaktovat uživatele:

Vyhřívání srážkoměru

Příspěvek od ota »

Dobrý den, chtěl bych ze zeptat zda máte někdo zkušenosti s vyhříváním srážkoměru u Davis Vantage Pro 2. Po letošní zimě zvažuju, že bych jej zakoupil, ale mám trošku obavy, jestli neovlivní přesnost u měření teploty ? Přeci jen srážkoměr je přímo nad radiačním štítem a rozpuštěná voda na něj bude kapat.
Kromě toho by mě taky zajímalo, jak dobře je schopné rozpustit sníh za silnějšího mrazu ?
Pokud to máte někdo vyzkoušené budu moc rád za info. :wink:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání srážkoměru

Příspěvek od Jan Pícha »

Vyhřívání srážkoměru dle mých zkušeností teplotu neovlivňuje. Rozhodně doporučuji si sestrojit vlastní vyhřívání srážkoměru.Originální vyhřívání od davisu stojí neuvěřitelných 6000 korun. Vyhřívání nemá žádnou fuknci například časovač nebo detektor srážek, který by vyhřívání automaticky spustil. Pouze tlačítko zap/vyp.
Já mám ve srážkoměru 35W 12V žárovku, kterou spouštím pomocí WIFI vypínače přes mobilní aplikaci (když nejsem doma) hned po sněžení. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které v místě mého bydliště panují, mi tento výkon vyhřívání plně postačuje. Na hory by to samozřejmě chtělo o něco vyšší výkon. Vnitřek srážkoměru je potřeba obalit nějakou izolací, ideálně vystřihnout na míru aluminiovou izolaci za radiátor :)
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“