Davis Vantage Vue - chyba teploty a vlhkosti (změna kanálu?)

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dadi
Příspěvky: 1
Registrován: 16 lis 2013, 21:37
Meteostanice: Davis Vantage Vue
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Davis Vantage Vue - chyba teploty a vlhkosti (změna kanálu?)

Příspěvek od dadi »

Ahoj,

v posledních měsících mám problém se stanicí Davis Vantage Vue. V nepravidelných intervalech vynechává hodnota teploty nebo vlhkosti, případně se hodnota vlhkosti mění na nesmyslné hodnoty (dvojnásobek aktuální, 1% nebo 100%). Původně jsem to sváděl na špatný signál, ale hodnoty z ostatních čidel (vítr, tlak) přicházejí korektně. Navíc jsem zkoušel být přímo u stanice a to se nesetkalo s jiným výsledkem. Taky jsem si myslel, že za to může vedro, ale spíše se to děje večer a trvá to třeba i přes půlnoc, do rána to většinou zlobit přestane.

Psal jsem na české zastoupení Davisu, tam mi ještě poradil změnit vysílací kanál, nicméně jsem v manuálech nenašel, kde se tak činí, jediná možnost je změna Transmitter ID (1-4), což už jsem v podstatě zkoušel a nepomohlo to.

Máte někdo případně nějaký tip na možnosti diagnostiky než zašlu stanici na reklamaci ?

Díky.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue - chyba teploty a vlhkosti (změna kaná

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nevím, jaký rozdíl je v nastavení vysílacího kanálu mezi Vue a Vantage, u VP se to mění přepínačem na ISS a následně se to prováže přes setup na konzoli.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“