davis vantage pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

davis vantage pro

Příspěvek od metrix »

Zajímavé úkazy větru nebo divnej anemometr?
Už se vám stalo že kolikrát fouká a větve stromu se ohýbají dosti,a vy měli na konzole rychlost větru 2m/s ? mě dost často,a to hlavně když fouká od jihovýchodu.někdy fouká stejným směrem,a lystí stromu zlehka plápolá,a rychlost větru je stejná.sledoval sem pohyb anemometru,a jako by ho bránilo něco roztočit,šipka se točí sem a tam,a vítr je max 3m/s.ale když fouká sever či západ,je rychlost i 6m/s.přitom na sto metrů okolo není žádná překážka.kdo máte zkušenosti s větrem?pomůže umístění větroměru o 15m výše?anemometr mám ve výšce asi 13m nad zemí.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: davis vantage pro

Příspěvek od Tom »

Tak ve výšce umístění anemometru bych chybu určitě nehledal standard je 10m tak není důvod to "rvat" do nebe. P.S. ty máš Ventus meteostanici viz. co máš v informacích? nebo se to týká opravdu Davisky? Sice dotaz dáváš do Davisky která má interval 2.5s, ale zřejmě máš jinou stanici dle popisku stanice.No upřímně co jsem se díval Ventus 928 docela bída s měřením větru interval přenosu 33s tak to se moc nedivím to je sakra dlouhá doba.
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: davis vantage pro

Příspěvek od metrix »

Jo jasně,mám ventus 928.ale nechtěl sem to psát do fora ventus,pač tam moc lidí neodpovídá na dotaz.myslím že nejde o ten přenos,ale oto že když se očividně ohýbají stromy,ta vrtule se nechce točit jakoby.koukám tam a jakoby ten větr tam vůbec nebyl,ale směrovka se otáčí do všech poloh.naopak někdy je vítr tak slabý že plápolá jn listí,a vrtule se stabilně točí.nevím jetli se tam vytváří nějakej fén,či turbulence.každopádně toto se mi děje jen když fouká jihovýchodně.sever a západ,tam to jede bez problémů.davisku chci pořídit,ale zatím nejsou prachy :(
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: davis vantage pro

Příspěvek od kapr »

máš to na střeše ? popřípadě ploché, šikmé....na šikmé bych nějaké ty vrtochy čekal, taky ji máme, ale stabilně se porovnávám a myslím, že je to tak jak to má být..tedka při tom JV mám maximální nárazy do 13 m/s...ono podle mě, kdyby proudění vzduchu bylo vidět :) tak by to hodně překvapilo...pokud jsi v zástavbě tak ty všemožné odrazy od všeho dělají hodně, že foukne u země, že tě to může málem porazit a o těch 10 m výš zrovna v ten moment se můžou misky otočit slabě...takže tak to asi nejde brat...určitě je to v tom jak často jsou vysílané impulzy...mě to teda měří tuším každé 4,5 sekundy...33 je fakt moc málo..na vítr
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: davis vantage pro

Příspěvek od metrix »

tak větrák ja na rovné střeše,a na ní je malá stříška o rozměrech 4x3metry,a tyč je je dlouhá pak 4 metry,ale od hlavní střechy Timpa je to další 3metry.tak myslím že ovlivnovat by to nic nemělo.asi máš pravdu,všude to fouká jinak,takže nemá smysl to dávat třeba na olomouckej vodojem :) někdy mě udivuje jejich předpověd co se týká rychlosti větru.třeba 5-9m/s u mě je těch pět max.vždycky dosáhnu toho minima.ale jak budou prachy kupuju davisku.myslím že komplet asi 33 tisíc.chcu koupit vysílač na anemometr zvlášt,a dát jej sousedovi na vysokej panelák.ISS chci mít někde nízko a po ruce.moc tomu mechanismu s větrákem nedůvěřuju.asi to bude častá očista větráku a hlavně čidla vlhkosti kterej bude zanesenej prachem při sání.ventus pak letí pod pendolíno :lol:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: davis vantage pro

Příspěvek od Tom »

Nevím co si myslí o tom jiní, ale podle mě to nemá logiku cpat ten anemometr někam do velkých výšek jak jsem psal umisťuje se do výšky 10m a dávat ho někam na panelák kde se nepohybuji jen kvůli tomu abych trhal rekordy no nevím. Ale to je čistě můj názor chceš to tak určitě ti to neberu. Já taky mám od západu domy které jsou výš než anemometr a určitě to nějak ovlivňují. Moc to teda neřeším prostě beru data které jsou v místě anemometru na mé zahradě a to je pro mě podstatné. Jen tě možná trochu zklamu ale i Daviskackej interaval- jo paráda oproti konkurenci ale profi přístroj to taky není jen tak na vysvětlení. Co si tak porovnávám data Oregon vs Davis maximální nárazy jsou prakticky stejné zatím do rozdíl necelý 1m/s pravda mám ji jen chvíli i tak. Teplotu ukazuje Daviska cca o 0.5C více oproti Oregonu. Určitě je DAVISKA kvalitní stroj o tom žádná, ale abys pak taky nenadával až ti ukáže ne předpovídaných 15m/s ale třeba 9 m/s pak se velice často nadává že to stálo 30 tisíc a ukazuje to jinak než předpověď. A ujistím tě, že já se pohybuji u mě na té spodní hranici i s Daviskou
PS: na rekordíky je dobrej třeba WINDMASTER vylezeš si na kopec a dosáhneš pěkné hodnoty navíc je mobilní,lehký,rychlý super já jsem si ho na tyto věcicčky pořídil a spokojenost.
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: davis vantage pro

Příspěvek od metrix »

jo tak díky za info.asi to taky něbudu nějak hrotit s tou vejškou.asi to pak hodím na stejný místo.ale ventusku nikomu nedoporučuju.není to jen o rychlosti přenosu dat,ale taky otom že stanice nepředpovídá počasi do měst které sou ve stanici naprogramovány,ale taky otom že předpověd místo čtyřdení funguje jen na dva,někdy na tři dny.na čtyři dny tak dvakrát za půl roku.na Davisce se mi líbí automatická předpověd počasí,a rychlost přenášených dat.jen ta cena si myslím že je hodně přemrštěná.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“