Vantage VUE - slabá baterka na ISS

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tibore
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2010, 14:14
Meteostanice: vantage vue

Vantage VUE - slabá baterka na ISS

Příspěvek od tibore »

Dobrý večer, chcel by som vás poprosiť o radu s nasledujúcim problémom:
Stanicu Vantage VUE mám v prevádzke 7 mesiacov v celku bez problémov (okrem počiatočných softvérových)
Už ale druhý deň mi konzola vypisuje chybové hlásenie "Low battery transmitter", a aj softvér pri Battery statuse vypisuje "Low".
Neviem si to vysvetliť, zdá sa mi to príliš skoro, jedná sa zrejme o 3-voltovú lítiovú batériu priamo od výrobcu (súčasť balenia), ktorá by mala mať podstatne dlhšiu životnosť. Keď som správne pochopil, jedná sa len o záložný zdroj, solárny panel napája inú batériu. Slnka bolo v poslednej dobe dostatok. Stretli ste sa s niečím podobným, ako ste to riešili - okamžitou výmenou? Ďakujem za odpovede.
tibore
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2010, 14:14
Meteostanice: vantage vue

Re: Vantage VUE - slabá baterka na ISS

Příspěvek od tibore »

P.S.: Ako môžem vkladať príspevky do fóra tak, aby som nemusel zakladať novú tému? Ospravedlňujem sa a ďakujem.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Vantage VUE - slabá baterka na ISS

Příspěvek od www.novapec.cz »

Ahoj Tibore,
rozhodně baterku vyměň. Nejlépe ca DURACELL. Po letech zkušeností se mi tato osvědčila jako nejlepší. Já baterku měním dokonce 2x ročně z preventivních důvodů. A to vždy s posunem času.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“