Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
6250
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2009, 19:40

Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od 6250 »

:!:
Pánové,
Každý, kdo zaznamenal náhlé zvýšení hodnoty venkovní relativní vlhkosti vzduchu o cca 5-10% a pokles na původní hodnotu v krátkém okamžiku, pošlete na dočasnou emailovou adresu vlhkost@davis.cz následující údaje:

- datum koupě stanice
- vaši adresu nebo jiné kontaktní údaje
- sériové číslo venkovní SIM ve tvaru A00000A000
- typ stanice (6152C, 6152, 6162 apod.....)
- data s naměřenými výkyvy z programu Weatherlink ve formátu *.wlk ; najdete ho v adresáři instalace weatherlinku a podadresáři názvu stanice ve formátu např. 2010-02.wlk (únor 2010). Čím kratší interval zaznamenaných dat, tím lépe. Čím více wlk souborů se zaznamenanými výkyvy, tím lépe.

Dosud není jasné, co ten výkyv způsobuje. Čím dříve data pošlete, tím dříve se k něčemu dostaneme. Nezbytné údaje budou obratem zaslány výrobci na analýzu. Jakmile budu mít další informace, napíši je zde.
Zatím prosím o trpělivost a za další případné poznatky vedoucí k analýze problému předem děkuji.
Martin Dvořák
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od jirkapocatky »

Mohl bych poslat příslušné pasáže logsouboru.txt z Weather Display ? Nebo to opravdu musí být jen výstup z WL? Ten totiž nepoužívám. Výhodou toho texťáku je, že k jeho otevření a čteni stačí poznámkový blok případně umí WD konverzi do excelu.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
6250
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2009, 19:40

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od 6250 »

Musí to být WL. Datalogger uchovává nějaká data zpětně bez ohledu na program jaký používáte, takže je stačí ztáhnout přes weathelrink. Myslím ale, že vaše stanice uvedeným problémem netrpí, takže nic posílat nemusíte.
Martin Dvořák
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od casesik »

Tak jak to u vas probiha ohledne te vlhkosti?
jen me tak napadlo nemohlo by to byt starsim firmware?
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

No..teďka dlouho nic ale včera a dnes tam mám opět nesmyslné maximum 100%,když minutu před tím bylo 95% a minutu po té opět 95% :evil: Firmware tam mám ten nejnovější.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Kopis »

Já mám setrvalý stav, některé dny to je jenom jednou, ale většinou je to několikrát denně. Nejenom že to skočí z 93 na 100%, ale běžně i např. z 83 na 90%, takže lze říct, že údaje o vlhkosti (a následně i rosném bodu, protože se dopočítává v souvislosti s vlhkostí) jsou u mojí stanice těžce nepravdivé.
Docela pochybuji, že to může být firmwarem v konzoli (mám tam poslední počeštěnou verzi), protože konzole snad "jenom" zobrazí údaj z čidla, takže si myslím, že to bude čidlem nebo nějakou elektronikou v ISS stanici. Pevně doufám, že to Davis odhalí a nějak napraví. Zatím mě napadá jediné řešení - instalace dalšího samostatného čidla teploty/vlhkosti, ale to vidím jako poslední nouzový krok...
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Kopis »

Tak Davis právě vydal nový firmware pro Konzoli označený jak verze 1.90:
http://www.davisnet.com/support/weather ... _frmwr.asp
V seznamu změn bohužel není o vlhkosti zmínka...
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

Dotaz:
Jak to do té konzole nahraju? A je ten firmware česky? :-) Díky.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Kopis »

Česky to určitě není, snad to časem převede do češtiny naše zastoupení Davisu. Instalace je jednoduchá, pokud máte nainstalovanou verzi novější než z 28.11.2005 tak stačí pouze stáhnout verzi označenou jako "Direct PC Install" - je to .exe soubor, který spustíte a program sám provede upgrade firmwaru, konzole ale musí být pochopitelně připojená k PC přes sériový nebo USB datalogger. Já zatím čekám, jaké budou ohlasy na nový firmware od uživatelů, kteří již upgradovali a hlavně co řekně český Davis ohledně vlhkosti v novém firmwaru.
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od casesik »

Prijde se o ulozena data?
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od ivosum »

Nahrál jsem si novou verzi WeatherLinku, kde má být prý vyřešeno USB připojení. Po pár hodinách provozu se Weatherlink zasekl a vyžaduje odpojení a znovu připojení USB... takže nová verze nic nevyřešila. Navíc načtení Summary či Vantage Bulletinu trvá několikanásobně déle než u verze 5.9.0. Jaké máte poznatky vy ostatní?

------------------------
Davis Vantage Pro2, USB, kabelová verze http://www.pocasi-volary.cz/meteostanice.php
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Kopis »

Caesik: zatím jsem ještě upgrade nedělal, ale čekal bych, že data musí zůstat neporušená, to by bylo docela nedomyšlený. Soudím tak i podle bodu č. 1 v návodu, který je přiložen u instalačního programu pro starší firmware, kdy to nejde udělat přímo z PC:
"1. Press DONE and the DOWN arrow [-] on your console to enter Setup Mode.
This will preserve the time and other settings on your console."
Takže soudím, že snad zůstanou zachovány údaje i v případě upgradu přímo z PC. Ale na jisto to nevím, musí dát vědět někdo, kdo už upgradoval.

ivosum: já jsem USB verzi vzdal po té, co se na 5 různých počítačích objevovaly stejné potíže (vytuhnutí PC), po přechodu na sériový datalogger problémy zmizely a všechno běží bez jediného problému na 5 let starém Vaiu dokonce přes redukci Pcmica - serial...
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

Já jsem si zkoušel nahrát ten nový firmware a buď to neumím nebo nevím,ale pěkně jsem si tím na dvě hodiny zavařil.Weather link pořád načítal 534 dat každych pět minut a když těch 534 dat načetl tak se zasekl.Nahrál jsem pak tedy zpět starou verzi firmwaru ale problémy přetrvávaly.Nakonec to vyřešilo to,že jsem v programu zapl ukládání po minutě a pak náskedně po původních 10 minutách a problém s neustálým načítáním 534 dat ustal.
Jinak k USB. Kámoš má u VP2 také USB weather link a někdy mu to vypadne o 3x denně,někdy např 14 dní klid.Já jsem zvolil pro pročítání zahraničních diskuzí raději RS 232 ikdyž teda nejsem zrovna fanoušek portů,který se musí ještě šroubovat,ale bezproblémový provoz byl samozřejmě přednější.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od ivosum »

Byl jsem nucen se vrátit ke staré verzi weathelinku, během 24 hodin došlo ke 2 výpadkům signálu mezi konzolí a PC. Naposledy ráno po zapnutí PC weatherlink nenačetl data z konzole. Navíc pomalá rychlost načítání přetrvávala, s verzí 5.9.0 je rychlost normální. Jsem zvědav na další poznatky od ostatních uživatelů, firmware instalovat nebudu když čtu, že to Honzovi Píchovi blblo.... se jim ty aktualizace tentokrát nějak nevyvedly :(
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Tom »

Omlouvám se že to není k tématu pro nespokojené s Davisem jsem našel zajímávý komplet teda ta cena je ale :o . odpovídá to ale kvalitě tak kdo má zbytečných minimálně 65 000kč tak může pořídit já tedy né :D
http://translate.google.com/translate?h ... ws_9_5.php
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“