Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduchu

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zpět k tématu, vlhkost musím zaklepat, už delší dobu jede dobře takže jak píše 6250 chyba bude někde v těch specifických teplotách to rozmezí ale nebude malé, protože tyhle výkyvy se děly jak s teplotou pod 0 tak i s teplotou nad 0°C.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od www.novapec.cz »

Rád bych se zeptal jak to vypadá s odstraněním příčiny náhlého zvýšení vlhkosti.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
6250
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2009, 19:40

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od 6250 »

Zdravím všechny,
Chyba vlhkosti byla konečně opravena (software ve venkovní elektronice SIM) a můžete si psát o zaslání náhradní elektroniky. Náhradní elektroniku posíláme zdarma jen pro stanice zakoupené v oficiální distribuci v ČR. Požadavky prosím posílejte na email vlhkost@davis.cz spolu s naskenovaným nebo vyfoceným prodejním dokladem či záručním listem, adresou zaslání, telefonním číslem (řidič bude kontaktovat) a sériovým číslem stanice (venkovní elektroniky).
Martin Dvořák
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Dobrý den, tak přišla mi nová elektronika, vyměnil sem ji a dnes mi opět vlhkost skočila z 97% na 100 a hned zas zpět na 97%. Uvidím jak to bude pokračovat v dalších dnech.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Tak si myslím, že se nová elektronika moc nezdařila :( Předvčerem mi vlhkost skočila z 95 na 99 a hned zase zpět na 95% dneska opět z 98 na 100 a zpět na 98%. Máte někdo s novou elektronikou také stejné problémy?
Naposledy upravil(a) Jakub Vaclavovice dne 01 říj 2010, 19:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od kapr »

zdravím, neberte to prosím rýpavě..ostatně moje stanice by hodnoty 98 na tož 100procent asi ani nedosáhla, zatím maximum na mé mám něco přes 96...ale tak nemáte Vaisalu..jasně, možná že by to mě to také štvalo mít Davise, ale tady podle mě od těch 95 po 100% podle mého názoru ta vlhkost si myslím skáče hodně..i když třeba někde ne, nevím..ale přišlo by mě to zanedbatelný problém. to už se třeba víc všímám odchlkám u větru nebo teploty, srážek a pod..ta vlhkost, nevím stačí přece fouknout trochu a už se toho hodně změní, je mě ale jasné že u 100% příliš foukat nebude..jestli tohle u Davise odstraní tak podle mě budou borci..
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od Kopis »

Já po výměně elektroniky hlásím, že (alespoň zatím) je vše v pořádku. - Jednak jsem od výměny desky neměl ani jednou vlhkost 100% (max. 98%) ale především jsem ani jednou nezaznamenal ty několika-vteřinové skoky o několik procent. Pokud to tak bude i v teplotách pod nulou (kdy se tento problém vyskytoval nejvíce), tak můžu v mém případě označit problém jako vyřešený.
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis VP2 - náhlé zvýšení měřených hodnot vlhkosti vzduc

Příspěvek od www.novapec.cz »

Rád bych též sdělil, že po výměně ISS již nedochází k náhlému zvýšení a pak poklesu vlhkosti. Jednotku jsem instaloval 28.9.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“