Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Láďa
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2010, 20:58
Bydliště: Holovousy,Plzeň-sever,388 m.n.m -stanice Davis Vantage Pro

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Láďa »

To je přesně ono,takhle nějak si představuji svůj web.Aktualizace cca 15 min,provoz bez mého přičinění.
Jelikož programovat a tvořit na webu neumím a nechci každý den někoho honit aby mě to naprogramoval.
Na jaký datalogger to běží,já ho koupím LAN nebo USB.
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Kopis »

Meteoplug běží na USB datalogger.
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od jirkapocatky »

Trochu se v tom popisu od Kopis ztrácím.Rozumím tomu správně,že tedy běží Meteoplug a PC současně a využívá se výhoda obou zařízení ? Pakliže ano,kam se poděla myšlenka úspory elektrické energie ?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Kopis »

2 jirkapocatky: Já to neprezentoval jako úsporu energie, to ve svém příspěvku vůbec neřeším. Smyslem bylo říct, že pokud někdo s Meteoplugem začne a po čase zjistí, že by chtěl jít spíše cestou PC (už např. jenom pro to, jak umí např. Weather DIsplay pracovat s webovou nebo IP kamerou), tak nebude pořízení Meteoplugu litovat, protože díky možnosti napojit Vantage Pro nikoliv přes USB přímo k meteostanici ale ethernetem (nebo wi-fi) přes Meteohub, může využít výhod souběžného provozu obou zařízení s tím, že Meteoplug může být umístěn zcela mimo PC, stačí jen veřejná adresa nebo DNS a data tak můžou být sbírána do PC zcela odděleně od meteostanice.

Jinak na energii bude mít každý zcela individuální názor. Pro někoho je 50W skousnutelné, pro někoho to je stěžejní problém a tak bude volit jiné řešení. Já osobně v dnešní době, kdy se dá za šest tisíc (včetně OS) koupit např. tohle:
http://www.extrahardware.cz/nejlevnejsi ... ho-obyvaku,
což je plnohodnotné (z pohledu meteoaplikací) PC s klidovou spotřebou 26W a v zátěži 32W, otevírá trochu jiné možnosti, jak zpracovat data z meteostanice a kamery za cenu, která není řádově větší.
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od jirkapocatky »

Tušil jsem tuto odpověď.Pak je vše v pořádku a nemůžu než souhlasit. Ani já nějak významně neřeším otázku spotřeby mého online běžícího PC, i když mi samozřejmě vadí že zbytečně tečou peníze z rodinného rozpočtu.Beru to ale jako daň,která plyne téměř z každého koníčku který kdokoliv provozuje.Je sice hezké,když stanice poběží na "nízkožeroucím" speciálním stroji,ale když vezmu v úvahu že v podstatě kdykoliv kdokoliv během dne může usednout k PC ,přijmout odeslat poštu,pořešit své věci na internetu, cokoliv vytisknout, zavolat přes Skype,mrknout na noviny,počasí a já nevím co ještě,pak se mi jeví výhoda jednoho stroje jako celkem přijatelná.Návratnost investice dvou strojů,kdy minimálně 1/3 času týdně poběží oba současně plus náklady za pořízení toho druhého, se tímto prodlužuje. Optimální by asi bylo jít cestou snížit na nejnižší možnou míru spetřebu jednoho komplexního řešení pro všechny účely.
Toto řešení http://www.extrahardware.cz/nejlevnejsi ... ho-obyvaku,
které uvádíš se mi i tak moc líbí.Ovšem je tu problém s nemožností vyzkoušet správný a bezproblémový chod s mou stávající softwarovou konfigurací. Zejména od doby kdy vytváří můj WD zrychlené denní video se nároky na rychlost procesoru zvedly. Nyní mám 1500MB Ram a procesor Athlon64 3800+ a tvorba a odesílání na server je redy, ale u starého PC se 760 MB Ram a 1700MHz procesorem docházelo k sekání nebo dokonce k padání WD samotného.Navíc mám na stroji dvě instalace WD a připojené dvě stanice ( přes COM port) .To se dá řešit převodníkem USB /com, ale už je těch neznámých moc na to aby si člověk pořídil sice relativně levný stroj ale posléze zjistil že ten celej cirkus na tom nepojede.Takže raději neuvažuji o "dráždění hada bosou nohou" i když bych třeba docela rád udělal něco pro úspory.
Tohle je tedy zase můj pohled na problematiku snížení provozních nákladů.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Kampak se ztratil RNDr. se svoji novou stanicí ? Byl takovej hrr a najednou je klid. :roll:
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od casesik »

O vikendu to mel montovat, mozna se nejak zamotal - i kdyz jestli jel podle navodu tak si myslim ze je to nemozne. Je to uplne jednoduche.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Dnes jsem dokončil úpravu a montáž radiačního štítu s vetilací a pohonem na solární článek. Motorek s větráčkem funguje pouze při osvitu sluncem.
Pořizovací cena do 500Kč.
Přílohy
radiač.štít 001.jpg
radiač.štít 001.jpg (96.09 KiB) Zobrazeno 11570 x
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

N tak už ju mám tiež Vantage PRO 2 bezdrôt. Zatial ide parádne, a aj radiačný štít super. Takže zatial spokojnost :D
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Vypadá to dobře.Ten štít je ke stanici VP2 ?
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Jan Pícha píše:Vypadá to dobře.Ten štít je ke stanici VP2 ?
Dík za uznání, ano k VP2. Použil jsem bílé misky pod květináče průměr 20cm 4 ks, umělohmotné vymezovací podložky, závitovku M4(v USA mají jiné stoupání, ale na dva závity ve spodním krytu drží), motorek s vrtulkou,který je napájen ze solárního článku(stavebnice 420Kč na dobírku z Plzně) a trubku, která umožní spolu s větráčkem sání vzduchu přes čidlo teploty a vlhkosti. Tento přídavek pasuje na stávající a za slunného počasí je to funkční. Ještě si musím nechat zhotovit 3 ks vyšších vymezovacích podložek pro místo kde se napojuje orig. s domavýrobou.
Přílohy
radiač.štít 008.jpg
radiač.štít 008.jpg (96.66 KiB) Zobrazeno 11554 x
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Jo taky jsem to dělal vypadá to dobře a funguje dobře já to mám tedy na ten pc větrák solar bohužel ne...
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Moc pěkné...že bych o tom popřemýšlel? Zajímalo by mne ještě na které misce máš umístěné čidlo.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Čidlo je na druhé misce od spoda -originální misky jsou spodní čtyři, pak čtyři domavýroba a poslední horní je opět originál.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Dotaz zajímalo by mě jak je to s rozšířením třeba o další teplotněvlhkostní senzor na Davis stanici bezdrátová verze.U Oregona je konzole 10kanálová a stačí senzor koupit a připojit stojí 1300kč u davise je to myslím 1500kč.Stačí tedy jen koupit senzor a připojit ke stanici nebo tam to funguje jinak tzn. senzor 1500kč + dokupit ještě něco????Davis je kompilovanější na pochopení pro mě :D
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“