Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od kapr »

ahoj, ten ventilátor je hodně namáhavá součástka.. ale už s výměnou mám zkušenosti pro příště.. jinak problém byl, prý jen ukroucený kabel od anemometru, ale nejsme si vědomí, že by byl někde s tímto problém, je fakt, že je nadpojovaný 3 telefoními spojkami,, takže dostal jsem nový anemometr.. jinak po necelých 2 letech zaklepu stanice funguje..

kolik tě stál ten profi štít? To máš od Meteoservisu ? Tak jsem se dočetl, že snad by měl stát do 4000.. to se dá, ale zatím jsem spokojený.

Jinak jsme se bavili na DOD letos, že už by k Davis VP 2 mohli dávat ultrasonické čidlo větru :).. stanice už stejně kompletně se blíží částce 50 000 kč, já bych ho ke stanici určitě bral.. a ještě vyhřívané :D
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Mi ventilátorek odešel tuším po nějakých 3 letech? Už si nejsem jistý. Koupil jsem nový a po zhruba stejné době opět konec. Takže dneska při těch cenách už se oplatí ten profi štít. Ten můj je od meteoservisu vyšel na nějakych 5500kč. Záleží taky myslím na počtu misek, já mám ten standradní velký jako mají profi stanice. Mám alespoň jistotu přesného měření a nemusím už řešit ventilátory, které mají určitou dobu životnosti. Co se týče ultrasonicu na anemo byl byl fajn o tom žádna :D třeba se dočkáme u VP3 kde bude cena startovat na 100K? Mi by prozatím bohatě stačilo snížení frekvence měření z těch 2,5s na 1.
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Používám už Davisku 6 let.Po dvou letech mi odešel anemometr vlivem statické elektřiny při bouřce.Druhý už mám 4 roky a před měsícem se začalo zadírat ložisko.Mám připravený třetí a poslední.Potom objednám Ultrazvuk.

https://www.scaledinstruments.com/shop/ ... tage-pro2/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od kapr »

Jakub Vaclavovice píše:Mi ventilátorek odešel tuším po nějakých 3 letech? Už si nejsem jistý. Koupil jsem nový a po zhruba stejné době opět konec. Takže dneska při těch cenách už se oplatí ten profi štít. Ten můj je od meteoservisu vyšel na nějakych 5500kč. Záleží taky myslím na počtu misek, já mám ten standradní velký jako mají profi stanice. Mám alespoň jistotu přesného měření a nemusím už řešit ventilátory, které mají určitou dobu životnosti. Co se týče ultrasonicu na anemo byl byl fajn o tom žádna :D třeba se dočkáme u VP3 kde bude cena startovat na 100K? Mi by prozatím bohatě stačilo snížení frekvence měření z těch 2,5s na 1.
možná na něho taky přejdu časem.. teď v zimě stejně ventilátorek jede jen přes den, kdy je solární radiace aspoň 80 W/m2...

metrix
tak v pohodě docela cena..na ultrazvuk, navíc funguje s Vantage Pro 2.. možná příští rok do něčehu investuju zase.. celkově co se mi nejvíc líbí je dosah signálu bezdrátu.. co jsem měl stanice dřív, tak se to nedá srovnat.. tohle je paráda.
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Cena by byla dobrá,pokud by se k tomu nepřipočítala dan a celný.pokud jo,tak bych to videl tak na 14 tisíc :?
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od kapr »

Jen ze zvědavosti, kdo máte 24-hodinový štít, jak dlouho vám vydržely nabíjecí baterky pro pohánění ventilátorku? Jestli se už po 2 letech připravovat na výměnu, nebo zatím ne.. díky
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Baterie vydrží i 4 roky v pohodě.Já je ale pak vytahl a napojil na ventilátor zdroj 1,5v a funguje to už 3 roky.Problém je, že v zimním období toho slunce moc není a v nočních hodinách už se větrák netočil.Ted to jede pořád stejným tempem a je tak zaručeno naprosto přesné měření.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od kapr »

Dobrý nápad..uvidím ještě, nevíš ještě jaký je tam typ baterií?
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Jsou tam baterie typu C.U starších modelů Davisek pod rokem 2013 byly použity baterie Typu Saft 2300mAh,ale od roku 2013 se tam dávají baterit Tenergy 5000mAh.Ale je možný tam dát i jný model typu C.

https://www.batteryjunction.com/tenergy ... emium.html
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od vlkoid »

Ahoj

Dají se z VP2 stáhnout data v nějaké formě tak, aby si s tím poradil Excel (TXT, CSV soubor atd.)? Mohla by mi nějaká dobrá duše poslat ukázku několika řádků? Zajímá mě struktura, pořadí naměřených veličin ve sloupcích.

Předem díky
Jarda
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“