Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

jo díky,ale jak to tam čtu tak moudrej z toho nejsem.budu muset najít jiný jednodušší způsob jak to ověřit.myslím že injekční stříkačka a zkumavka s měrkou to vyřeší rychleji.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Sražkoměr by se měl překlopit při NAKAPÁNÍ 4,28 ml vody
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

texi píše:Nevíte, prosím, jak postupovat při opětovné instalaci WeatherLinku do noteboku? Po přehrátí operačního systému v nb ( s jiným serovým číslem) nemohu v SETUP stanice nastavit port na USB. Podle Help mi to dává tuto hlášku :

Select USB in the Communications Port dialog box if you have a USB data logger and you are not using any third party applications.

Select Serial in the Communications Port dialog box only if you are using third party software or an application that requires communication via a COM port.

When the USB radio button is selected, the USB Connection dialog box displays .




If you have a USB data logger that you would like to emulate a serial port connection, click Cancel. If you have a USB data logger and want to set up a direct link between the USB data logger and the software, click OK. The software creates a direct USB connection, assigning the data logger with a unique serial number.

Note: Once the data logger has been assigned this unique serial number, it cannot be converted back to emulate a serial port connection within the software. Included with the WeatherLink software is a utility that allows you to convert a USB data logger from a direct USB data logger back to a USB data logger that emulates the serial port. Select Convert USB to Virtual Serial in your WeatherLink program group on the Start menu (Start>All Programs>WeatherLink>Convert USB to Virtual Serial) and run the utility to convert your data logger. Please contact Technical Support if you have any further issues.

Překlad posledního odstavce:
Poznámka: Jakmile ústřednou bylo přiřazeno toto jedinečné sériové číslo, to nelze převést zpět na emulaci připojení sériového portu v rámci software. Součástí WeatherLink software je nástroj, který vám umožní konvertovat USB dataloggeru z přímého USB dataloggeru zpět do USB dataloggeru, který emuluje sériový port. V vaší skupiny WeatherLink programů v nabídce Start vyberte převést USB pro virtuální sériový (Start > všechny programy > WeatherLink > převést USB k Virtual Serial) a spusťte nástroj pro převod dat protokolů. Pokud máte nějaké další otázky, kontaktujte prosím technickou podporu.

Děkuji za pomoc.

Po dodatečné instalaci ovladače USBXpress se spojení s nb obnovilo a opět se data dají stáhnout.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

ondrav píše:Koncem měsíce června byla zprovozněna i meteostanice v Ješeticích (Česká Sibiř)
Davis Vantage Pro2 FARS
Ze stanice "sosá" data program Cumulus.

Více na http://www.pocasijesetice.cz :wink:
kde se dá sehnat tento program Cumulus? je lepší než Weather display life?
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

metrix píše:
ondrav píše:Koncem měsíce června byla zprovozněna i meteostanice v Ješeticích (Česká Sibiř)
Davis Vantage Pro2 FARS
Ze stanice "sosá" data program Cumulus.

Více na http://www.pocasijesetice.cz :wink:
kde se dá sehnat tento program Cumulus? je lepší než Weather display life?
myslím, že tady bys něco pochytil http://pocasi.ok5aw.cz/cumulus.php
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Jan Pícha píše:Sražkoměr by se měl překlopit při NAKAPÁNÍ 4,28 ml vody
To je sice pěkné,ale kde vzít takovou měrku.to snad ani neexistuje :D
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Já použil 5 ml injekční stříkačku :D
Pěkný den z Teplicka :-)
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Někde sem tu našel vzorec a bylo tam psáno taktéž 5 ml.trochu mě vadí že tam nesjou nikde aretační šrouby na vyvážení ISS.pak když je křivej stožár se musí ruzně ISS podkládat různýma podložkama aby se to dostalo do váhy.Ale u senzoru UV a Radiace jsou aretační šrouby a lze krásně vyvážit tyto čidla :wink:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Jojo :-) Třeba to bude u VP3, ale ta je podle zahraničních fór stále v nedohlednu aneb proč měnit něco, co se celosvětově prodává velmi dobře.
Pěkný den z Teplicka :-)
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

asi tak nějak :-D dnes mi došel balíček.mám weather link verzi usb a vyhřívání srážkoměru.ten mě sklamal na celé čáře.topí furt.v návodu píšou že termostat se rozpojí při teplotě 43 st.to jsou magoři,pač sem myslel že se to odpoji při teplotě slabě nad nulou.a za to chcou 6000.to si ale upravím sám.každopádně nemůžu nahrát češtinu do konzole,nevíte jak přesně postupovat?nikde českej návod,program v angličtině a za to chcou tolik peněz.V tabulce mě to píše v překladu nelze se připojit k zařízení.a to nevím jestli vůbec rozjedu weather lin display life.
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

metrix píše:asi tak nějak :-D dnes mi došel balíček.mám weather link verzi usb a vyhřívání srážkoměru.ten mě sklamal na celé čáře.topí furt.v návodu píšou že termostat se rozpojí při teplotě 43 st.to jsou magoři,pač sem myslel že se to odpoji při teplotě slabě nad nulou.a za to chcou 6000.to si ale upravím sám.každopádně nemůžu nahrát češtinu do konzole,nevíte jak přesně postupovat?nikde českej návod,program v angličtině a za to chcou tolik peněz.V tabulce mě to píše v překladu nelze se připojit k zařízení.a to nevím jestli vůbec rozjedu weather lin display life.
Kdybys četl inzerci viewtopic.php?f=28&t=1155 mohl jsi dost ušetřit. Doporučuji zapojit vyhřívání přes mechanické spínací hodiny s intervalem 15min topí a 15min netopí a budeš spokojen..
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Ano souhlas
Já teda mám variantu takovou, že jsem koupil 12V žárovku, sehnal jsem si 24V zdroj a od něj natáhl dvoulinku cca 80 m k žarvce.Na konci dvoulinky mi to dává nějakých 14V.Vnitřek srážkoměru mám obalený alobalem, ale chystám něco jako odrazovou fólii k radiátoru.Mám to třetí zimu a jsem spokojený.Vyhřívání kvůli ztrátám pouštím po sněžení a je klid.Celkově mě to vyhřívko vyšlo asi na 150 Kč.
Originální vyhřívání za 6000 je neskutečná cena a z vlastních peněz bych tolik za to nedal.Nedávno jsem kupoval davise jednomu sdružení, který peníze jaksi neřešilo tak jsem tam to orig vyhřívání hodil proč taky ne, nač něco bastlit :D :D
Pěkný den z Teplicka :-)
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

P090912_14.08.JPG
Tak ted sem to vyřešil.koupil sem stavebnici teplotního spínače a použiju jej pro vyhřívání srážkoměru.jednoduchá věc a funguje hned na poprve :-) teplotní rozsah se dá nastavit od -10 do +100c.A už se nemusíte o nic starat.celkem i s krabičkou to vyjde do 400 stovek :wink:
Přílohy
P090912_14.10.JPG
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Hezky vymyšlené :-)
Jinak jaké máte postřehy s weather linkem ve verzi USB ? Mám na starost jednu Davisku právě s touto verzí a pořád mi padá spojení mezi PC a konzolí.Prej tam může být jakési rušení, které tomu vadí.Tak jsem tam dal dneska kabel který ma na obou koncích jakési magnety, které by to rušení měly eliminovat tak uvidíme jak to pojede.Jinak se konzoli nelíbí teploty pod 2°C.Zpočátku přestane načítat data ze senzorů a potom zamrzne úplně.Vyhřívání konzole jsem zpočátku neřešil, protože mám na chatě TFA Nexus a ta mi i v silném mrazu v baráku jede absolutně bez komplikací, takže jsem myslel, že davisce by to vadit nemělo už vůbec.Nyní je konzole zabalená ve vyhřívané punčoše a momentálně ukazuje 25°C takže se má snad dobře :D
Jinak Davisky podražily, viz. nový ceník.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Jan Pícha píše:Hezky vymyšlené :-)
Jinak jaké máte postřehy s weather linkem ve verzi USB ? Mám na starost jednu Davisku právě s touto verzí a pořád mi padá spojení mezi PC a konzolí.Prej tam může být jakési rušení, které tomu vadí.Tak jsem tam dal dneska kabel který ma na obou koncích jakési magnety, které by to rušení měly eliminovat tak uvidíme jak to pojede.Jinak se konzoli nelíbí teploty pod 2°C.Zpočátku přestane načítat data ze senzorů a potom zamrzne úplně.Vyhřívání konzole jsem zpočátku neřešil, protože mám na chatě TFA Nexus a ta mi i v silném mrazu v baráku jede absolutně bez komplikací, takže jsem myslel, že davisce by to vadit nemělo už vůbec.Nyní je konzole zabalená ve vyhřívané punčoše a momentálně ukazuje 25°C takže se má snad dobře :D
Jinak Davisky podražily, viz. nový ceník.
Já od začátku používal verzi 5.9.0 s USB, několikrát do měsíce mi to též padalo - pomohlo vytažení usb konektoru a opětovné zasunutí a data se načetla. Teď mám verzi 6.0.2 a zatím od počátku - od 4.1.2013- se data načítají bez problémů. Konzoli mám místnosti, takže ta je ok.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“