Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

Tomáš, mne to tiež niekedy vypadáva, fakt len občas, ale len na 10 s potom je všetko v poriadku resp. to ani neregistrujem. Ale pokial sú tie výpadky časté tak to môže byt porucha nejaka, pokial si nezmenil polohu konzoly alebo ISS.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nevypadává to na 10 vteřin (to snad ani nejde), ale třeba na 1,5 hodiny (když si toho v noci nevšimnu). Koukal jsem na diagnostiku a síla signálu se pohybuje < 30 (šum má hodnotu 14) - takže to asi je v té síle signálu, což bude problém, protože tu těžko vymyslím jinou pozici kam dát konzoli.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

1,5 hod ?? :shock: to je čudné, tak potom to je určite signálom. A naozaj mi to raz vypadlo na 10 sekund :)
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

[img]Ahoj Tomáši, i já mám občasné výpadky, ale zeslabení signálu. Ač je stanice a ISS vůči sobě stale ve stejné pozici (cca 20metrů).
K výpadku signálu dochází, když nahraješ nový firmware do stanice a nebo u mne vždy cca jednou za 3 týdny přesně o půlnoci. Jako by došlo k samovolnému restartu signálu, ale do 1 min to opět naběhne. Ale nějakou souvislost jsem nenašel.
Na vloženém obrázku vidíš sílu signálu za rok a úplné výpadky (0%). Přitom stanice je pořád vůči ISS na stejném místě.
Asi 3 úplné výpadky jsem udělal já, když jsem nahrával nový firmware do konzole. Zbytek jsou samovolné restarty. Jak je vidět, někdy neproběhne restart celý měsíc.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (159.37 KiB) Zobrazeno 10146 x
Naposledy upravil(a) www.novapec.cz dne 06 srp 2010, 09:35, celkem upraveno 3 x.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

Mám jednú otázku na FARS. Že prečo na niektorých FARS je na spodu štítu kruh http://weather.johnalindsay.com:81/2_VantagePro_2.jpg. Prečo to niekde je a na tom ktorý sa prikupuje to neni http://www.meteoshop.cz/denni-aspiracni ... p-388.html. Podla mna s tým kruhom to je presnejšie lebo to vetrá aj zo spodu, a na tom druhom čo má väčšina ten kruh není, zo spodu to je uzavreté...
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

to RNDr: Ten kruh je ve skutečnosti ukončená taková trubka sítkem, kudy prochází do 24 hodinového FARC vzduch. Pokud jsi, ale viděl klasický rad. štít tak ten to nemá a ani není možné to tam již dodělat.
Průřez 24 hodinovým FARCem. Podívej se na tento odkaz a dobře tan uvidíš jak to dělané u 24 hod. FARC. Upozorňuji, že web se déle načítá, ale funguje.
Odkaz: http://www.marthalenwetter.ch/wettersta ... /index.php

Co si říkal té fotce z toho WL jak si chtěl?
Přílohy
farcsche.jpg
farcsche.jpg (22.08 KiB) Zobrazeno 10143 x
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

novapec.cz, no to je paráda jak ti to tam všetko ukazuje kks len to stojí velké peniaze a vzhladom k môjmu veku je nemožné dat za to všetko 1500 € ak nie aj viac, tie sondy aby som ich mal kde napoit tak treba tu krabičku ktorá stojí 595 € a UV senzor atd... :? :roll:
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Tak dámy a pánové. Dnes jsem nainstaloval novou verzi WEATHERLINKU 5.9.2. Vím, že tato verze je již delší dobu ke stažení, ale čekal jsem zda se neobjeví nějaký problém jako s verzí 5.9.1.
Zatím vše běží jak má. Pokud by se něco objevilo hned to sem vložím.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak já jsem přijel z dovolené a nestačil jsem se divit na stanici za srpen 1600 mm srážek intenzita na nějakých 7000 mm (max) přišel jsem ke srážkoměru ten byl plný vody,dno ucpané,takže srpnové srážky totálně zhanobené.Mám senzory od sebe oddělené a pod sražkoměrem mám spojku a asi jak přetekla voda tak mi natekla i do spojky a na sledkem zkratuů mi to posilalo do konzole takovéto údaje :mrgreen: No 2 hodiny přepisování v softu naštěstí se zadařilo to dát nějak do normálního stavu akorát teda srpnové srážky přesné nebudou :-(
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Já taky dříve měl ucpaný srážkoměr hlavně z důvodu toho, že ptáci si z něj udělají ,,rozhlednu". Tak řešení bylo toto a je klid:
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (45.09 KiB) Zobrazeno 10106 x
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Budu to muset také nějak řešit prtože z tohodle se mi málem kousla pumpa....díky za tip.
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

Ján Pícha, ja ten zrážkomer kontrolujem každý mesiac a ked je sucho tak aj každé 2 týždne a vždy ho vyšistím a je
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Kteří z Vás využívají program WEATHERLINK a chybí jim výpočet slunečního svitu je zde aplikace http://www.prodata.nildram.co.uk/ , která to dokáže spočítat.
Data jsou za měsíc červenec 2010. Nevím, akorát v jakém formátu tam mám do toho programu vložit souřadnice stanice .
Přílohy
Svit 07-10.JPG
Svit 07-10.JPG (31.01 KiB) Zobrazeno 10084 x
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Firestone
Příspěvky: 30
Registrován: 07 srp 2010, 20:14
Meteostanice: DAVIS Vantage Pro 2
Bydliště: Zlín / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Firestone »

Zdravím,

nezkoušel někdo statickou a dynamickou kalibraci člunkového srážkoměru, který je montován do těchto stanic?
Chtěl jsem si ověřit, jak moc je z výroby měření přesné a protože srážkoměr disponuje kalibračními šroubky, tak by byla možnost to celé případně pošolichat... Mám možnost kalibrace provést, ale nejprve sonduju, jestli se do toho někdo vůbec pustil.
Dííky za případné info.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

To FIRESTONE:
Návod na kalibraci.
Odměříš 544ml vody a necháš kapat!!! musí se Ti ukázat na konzoli 25,4mm
srážek. Postup opakuj tak 3x. Někdy se ukáže 25,0mm nebo 25,6, ale to se
vejde do tolerance 3%.
Kapaní nastav tak aby hodnota RAIN RATE (Intenzita srážek) nepřesáhla
50mm/hod. Pak může vznikla větší statická chyba. A to nechceš.
Jen pro doplnění vykapání množství 544ml trvá cca 1,5 až 2 hod.
Připrav se, že to budeš dělat celý den.
A nakonec to nezapomeň smazat v konzoli a ve weatherlinku. Ať se Ti to
neuloží do celkových srážek.

Čím více šrouby zašroubuješ tím méně to srážek bude na konzoli
ukazovat.
Musíš otáčet oběma šrouby tak nějak stejně jinak Ti to bude
špatně ukazovat RAIN RATE ( intenzita srážek).
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“