Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Akribius »

Dobrý den,
také jsem zakoupil model Vantage Pro 2. Umístil jsem jej na střechu bytového domu a začal měřit. Nějaký čas jsem se sžíval, ale větší problémy nevznikly- resp. jsem je vyřešil po přečtení zdejších rad.
Teď ale dojde v létě k rekonstrukci střechy a stanici musím dát pryč. Na společný dvůr se mě ji zrovna moc dát nechce a tak ji budu mít v práci. Nicméně počítač s programem budu mít doma. Lze přenášet data tak, že při odchodu z práce vyndám datalogger z displeje a píchnu ho doma do kompu, nebo musím přenést celý displej? Pokusně jsem to zkoušel, ale pokud jsme vyndal datalogger a zapojil do kabelu a kabel do USB, tak to nekomunikovalo. Navíc nevím, ale práci mám od domu 3 km, takže i kdybych si přinesl celý displej ,tak už nebude komunikovat skrz vzdálenost se konzolí a data do nástupu do práce by byla asi v WC. Máte nějaké návrhy, jak tohle pořešit? Přece jen přestat měřit se mě na 4 měsíce nechce.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

No nevím jaké máte možnosti v práci, ale já osobně pokud bych řešil takovou situaci, tak bych data stáhl do programu nainstalovaném v PC v práci a potom bych vzniklý wlk soubor stáhl na přenosné zařízení a doma bych soubor hodil na svůj komp.Data,NOAA a další statistiky se normálně budou generovat byť stanice připojená doma nebude.
Pěkný den z Teplicka :-)
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Akribius »

Problém je v tom, že v práci do compů nic instalovat nesmíme. Jsem rád, že tam můžu mít aspoň tu stanici, přeci jen je to hlídaný areál.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Pokud máš notebook, tak si ho přenes do práce a stáhni to tam.

A jaký máš nastavený interval ukládání? Ať o data nepřijdeš, když nebudeš o víkendu v práci. Pak se začnou starší data přemazávat.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Akribius »

Interval ukládání mám 15 minut. Nejschůdnější bude ale asi opravdu nainstalovat opravdu program do firemního compu a přenášet to domů. A po rekonstrukci to smazat a doufat, že se nic dít nebude. Ale jsem zvědav jak to přenesu domů- jasně to nahraju na USB, ale jak přinutím doma, aby se mě to zapsalo a vytvořilo statistiky. A možná by to šlo teda pak i posílat mejlem?
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Akribius píše:Interval ukládání mám 15 minut. Nejschůdnější bude ale asi opravdu nainstalovat opravdu program do firemního compu a přenášet to domů. A po rekonstrukci to smazat a doufat, že se nic dít nebude. Ale jsem zvědav jak to přenesu domů- jasně to nahraju na USB, ale jak přinutím doma, aby se mě to zapsalo a vytvořilo statistiky. A možná by to šlo teda pak i posílat mejlem?
Základem je logfile, ze kterého se generuje všecko ostatní - takže ti stačí zkopírovat jen ten. Obyčejný texťák není problém poslat mailem.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Stáhni si v práci na flash disk soubor s koncovkou .wlk (vždy značen podle měsíců např.: 2011-05, 2011-06 atd.) a tu doma nahraj do složky, do které se Ti nyní ukládají data z meteostanice (platí pro program WEATHERLINK).
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak mi dneska daviska po bouřce částečně zemřela.Stanice neukazuje směr větru a nekomunikuje s počítačema :-( Počítače mají také ujmu.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tomáš Prouza »

No mě včera, nevím proč, v průběhu bouřky přestal překlápět srážkoměr, ale když jsem mu pomohl, zase se rozjel...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Firestone
Příspěvky: 30
Registrován: 07 srp 2010, 20:14
Meteostanice: DAVIS Vantage Pro 2
Bydliště: Zlín / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Firestone »

Jan Pícha píše:Tak mi dneska daviska po bouřce částečně zemřela.Stanice neukazuje směr větru a nekomunikuje s počítačema :-( Počítače mají také ujmu.
A nešvihlo do ní něco (blesk)?
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Rozhodně je na vině bouřka.Konzole je funkční, zrovna tak srážkoměr + teploměr.Po velmi silném úderu konzole zhasla a po bouřce se mi ji podařilo nahodit.Od nahození nefunguje přenos dat do jakéhokoliv PC a směr větru je pořád od severu.Resetoval sem PC a už se nenahodil.Diagnoa zni zakladovka + zdroj.Dále odešla sítova karta v druhem PC a telefon pevné linky.Sousedum 2x plazmova televize a myčka.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od fractal »

Tomáš: No mě to samé, snad řádí nějaký srážkoměrový virus. Dnes jsem do srážkoměru opatrně dolil vodu a šlapal jako hodinky.
Jan: No to pěkně naštve, já mám při bouřce pokaždé strach, že se něco takového stane. Měls to nějak chráněné? Třeba ty PC na přepěťové zásuvce, UPS, nebo tak něco?
Uživatelský avatar
Firestone
Příspěvky: 30
Registrován: 07 srp 2010, 20:14
Meteostanice: DAVIS Vantage Pro 2
Bydliště: Zlín / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Firestone »

My mame treba stanici na strese vysoke budovy (relativne vuci okoli) a chranenou vytazenym bleskosvodem...
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tomáš Prouza »

fractal píše:Tomáš: No mě to samé, snad řádí nějaký srážkoměrový virus. Dnes jsem do srážkoměru opatrně dolil vodu a šlapal jako hodinky.
Spíš nějaký sezónní hmyzáci, musím se dokopat k tomu to rozdělat a podívat se dovnitř...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

fractal píše:Tomáš: No mě to samé, snad řádí nějaký srážkoměrový virus. Dnes jsem do srážkoměru opatrně dolil vodu a šlapal jako hodinky.
Jan: No to pěkně naštve, já mám při bouřce pokaždé strach, že se něco takového stane. Měls to nějak chráněné? Třeba ty PC na přepěťové zásuvce, UPS, nebo tak něco?
Přepěťovou ochranu na PC mám, na stanici nikoliv, kdysi jsem sháněl ale nesehnal jsem.Vždycky po přechodu čela bouřky odpojuji anemometr tentokrát já blb jsem ho nevypnul a takhle to dopadlo.Prodejci jsem na servis poslal elektroniku,konzoli,anemometr a dataloger tak uvidím k jakým dojde závěrům.Stanice prostě nechtěla od uderu posílat data do počítačů a zobrazovala směr větru pouze od severu.Takže buď je anemometr KO a posílá ISS chybé udaje a ta to pak posila do konzole a nebo je anemometr OK ale elektronika posila špatné udaje do konzole.No a stím připojením ke kompu nevím buď se vypálil dataloger a nebo něco v konzoli.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“