Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

No vieš smerom na S, SZ máme les, smerom na J,JZ,Z máme rolu resp. lúku. Ale no môže to tak byť fractal. No však uvidím keď bude stabilnejšie
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

Od cca prosince 2010 dostávají meteostanice DAVIS VANTAGE PRO novou vylepšenou korouhvičku s mosazí ve špičce a širší odkapávací miskou. Nová korouhvička by měla být přesnější a odolnější.
Foto v příloze.
Přílohy
07904.jpg
07904.jpg (7.17 KiB) Zobrazeno 9208 x
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Že by mi zrovna extra záleželo a preciznosti měření směru větru....spíš by mě zajímalo jestli to je nějak chráněný proti zamrzání,protože stím mám věčné problémy.
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

No tak ja pravý opak. Som prekvapený že vôbec nezamŕza anemometer
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Keď tam máte v decembri 13°C tak sa nečudujem Obrázek :D
Pěkný den z Teplicka :-)
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

zdravím všecky.docela mě zajímá tato stanice.čet sem parametry,a docela slušný.ale co mě zarazilo bylo rozlišení anemometru což je 0,5m/s.u tak drahýho přístroje bych čekal 0,1m/s.takže když tam bude mín než 0,5 neukáže nic?a když bude 0,9,ukáže to 0,5.nebo tomu mám rozumět že to ukazuje od 0,5 a výš už po desetinách?dále se chci zeptat,jaké sou tam baterie.jak dlouho vydrží dobíjecí,jak dlouho záložní.jaký to má odběr.bydlím toti v nízkém paneláku,ale hned naproti je hodně vysoký,a myslím že nebudu mít možnost tam pořád lozit a měnit baterie.uvažoval sem o kabelové verzi,ale z anemometru je jed 12 metrů kabel do jednotky ISS.pokud by to šlo,natáhl bych kabel 120m,což bych už nemusel lozit na střechu.může mi někdo poradit?a ještě se chci zeptat kde se dá sehnat český softvare pro konzoli kde uvádí prodejce.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Mám kabelovu verzi,od ISS do konzole mám nataženo 90 m (max jde na 300) od anemometru do ISS 83 m a od srážkoměru (senzory mám rozdělené) do ISS 10 m.Od června to funguje v pohodě.

Stanice ukazuje někdy po 0,4 m/s někdy 0,5 m/s. 0,4 0,9 1,3 1,8 2,2 2,7 3,1 3,6 4,0 4,5........... jiná čísla tato stanice nevypíše.

Český firmware mám někde na mejlu neni problém poslat.
Co se týče baterií tak v případě kabelové verze se stanice napájí po kabelu z konzole.
Pěkný den z Teplicka :-)
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

tak když na to přijde,ono stejně člověk neví jak to fouká.musí se věřit tomu co to ukazuje.hlavně že tam není pořád lychá nebo sudá desetina.ale jak sem se ted díval,asi se rozhodnu pro bezdrátovou verzi.co je zajímavé,nikde sem nenašel opakovač signálu.ani nevím jak to vypadá a kam se obrátit.platí pravidlo,že čím je anemometr výš,tím přesněji to ukazuje?abych neřešil rozdíl 10 metrů.jestli teda můžu poprosit o ten software na meil.1472sisma@seznam.cz.bohužel nikdy nenaměřím přesnou hodnotu teploty,pač nejsem schopnej dát ISS dva metry nad zem.nebo sem,ale nedostane se tam slunce.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od www.novapec.cz »

to METRIX: Opakovač signálu najdeš na oficíálních stránkách DAVIS.CZ. Odkaz na stránku s opakovačem http://www.davis.cz/prislusenstvi-detaily.html
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

jo díky za info s tím opakovačem.je to ale pěknej ranec sedum litrů :(
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

No tak podla mna je to rozlíšenie preto také lebo za presnosť merania vetra podla WMO sa považuje 0,5 m/s. A áno jak Ján Pícha písal - 0,4, 0,9, 1,3, 1,8, 2,2, 2,7, 3,1, 3,6, 4,0, 4,5, 4,9, 5,4, 5,8 ... No a ešte netreba zabúdať že stanica DAVIS je americká výroba a tam majú jednotky Mph čiže míle za hodinu, a ak ste si všmli tak ked si prepnete jednotky na davis na mph tak vám to bude ukazovať vietor v jednotnom čísle a ti 1,2,3,4 atd... a ked si 1 mph prepočitate na m/s = 0,444 m/s. Takže najprehladnejšie dostaneme vietor v mph.
Takže to merá 0,44 m/s, 0,88, 1,33 atd...
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

a neví někdo jak se nastavuje směr šipky anemometru?stáhl sem si českej manuál a nikde to v něm není napsaný.není přece jedno jak to natočím.u ventusu je dírka pro špendlík,a ten se zmáčkne při nastavení šipky na sever.a je to hotový.tady nevím jak to půjde.
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od RNDr. »

metrix, už som to tu aj ja rozoberal pred kúpou DAVIS, no jednoducho rameno anemometra musí smerovať na S, čiže tam kde je vrtula tak tá smrom na S
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

jo díky za odpověd kámo.ještě se zeptám na to český firmware aby mi to důle ukazovalo český informace o počasí.pan pícha je nějak nepřítomen,a já to nikde nenašel.a jakým způsobem se to tam instaluje.musím vše prověřit než to koupím.bojím se trochu při mé smůle že to nebude fungovat :( a to ještě když budu dávat opakovač signálů.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od jirkapocatky »

Pokud koupíš stanici u nás v ČR u autorizovaného prodejce a ne na "tržnicic v Holešovicích" pak nemusíš řešit pokoutné shánění firmware.Ten totiž solidní prodejce dodá jaksi zcela automaticky.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“