Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tsvoboda
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2009, 18:26

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od tsvoboda »

Pořídil jsem nedávno Vantage Vue + USB datalogger. Výhledově bych chtěl data posílat na net prostřednictvím Meteonslu2 nebo něčeho podobného. Jaký SW by na to byl vhodný? (PC-Wetterstation atd.). Zatím používám WeatherLink, ale nevidím tam nikde možnost exportu grafů do xls třeba.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od dobrmanek »

Instalace stanice je opravdu velmi jednoduchá. Já jsem první píchnul baterky do konzole a až poté do čidla. Přenos probíhá na vzdálenost cca 50 m přes 4 vrstvy folie (bratrův foliovník) a zeď. Zkoušel jsem komunikaci i přes čtyři zdi a data na stanici se zobrazovala bez problému. Zatím jsem s touto stanící velmi spokojen .
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Já když jsem nasazoval lopatky na hřídelku a nedotáhl tak hřídelka spadla (u VP2) tak nevim jak je to u vue.Jinak ten imbusáček je pěkně malej,mám ho v sačku v krabici tak snad se neztratí.Ale myslím,že dokud ta vrtulka nespadne tak to asi nevadí.
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Tak koukám, že už odpověděli dřív. Já jen pro doplnění. Konzole si za tu hodinu možná dvě než šla ven z bytu načetla nějaké hodnoty z místnosti a pak to tam otravovalo a myslím, že to byl i problem z předpovědí. Tak jsem udělal potom znovu reset z ISS venku a chodí to OK.
CPBBT
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2007, 09:41

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od CPBBT »

Umí někdo číst data se souborů produkovaných Vantage ? U WS 3650 je k dispozici popis souboru "history.dat".
Kdysi jsem pátral a nic jem neobjevil. Chtěl bych totiž data odesílat do databáze na web.
Díky.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Směr větra se nenastavuje. Stanice musí být umístěna solárním panelem směrem na jih. Teď jsem zjistil, že jsem zapoměl asi dotáhnout anemometr takovým malým imbuskem, jenže ten imbusek nemůžu najít grrr, jsem ho někde strčil a zmizel, předpokládám, že na dobro Obrázek
Roman-dovozce: Nevadí, když jsem to nedotáhl?
Mělo by se dotáhnout
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od dobrmanek »

Jaká, že to je velikost? :wink: Zkusím skočit zítra do železářství, grrrrrr
U mě asi neplatí fyzikální zákony, podle zákona o zachování hmoty, jestliže na jedno místo dám dva šrouby a imbusek, tak by to tam mělo zůstat na věčné časy, teda pokud s tím nikdo nehýbal. Tak ať mi někdo logicky vysvětlí, proč tam jsou jen dva šroubky a ta ***** imbusovitá tam není :lol: ? to je ***** práce. Jel jsem dneska do města a na nějaký ***** imbusek se mě ani nevzpomělo, tak snad příští týden, grrrrrrrr
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Na meteoshopu zlevnily o 2 tisíce davisky kromě vue.....zajímavé předvánoční tahy :lol:
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Tak po měsici provozu Vue musím konstatovat , že předpovídá perfektně. Sedí na 80-90% na 12-24 hodin. Asi potřebovala takovou dobu na sběr dat.
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Zdravim, mam na vas mozna blbou otazku.

Jde propojit ta stanice s kompem bez toho datalogeru? Za tech 10500 bych do ni asi sel ale kupovat k tomu dataloger s weatherlinkem za 5000kc to uz se mi zda sakra prehnane. Jiny zpusob asi neexistuje ze?

Jak jste s tim spokojeni? V soucasnosti mam watson 8681 a uprimne od prvni chvile se s tim jen babram a uz me to prestava bavit.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Ne musíš mít ten dataloger taky jsem to zjišťoval bohužel Davis to takhle má ale stanici nemám jen vím že to jinak nejde.Jinak Watson to jsem ani nikde neslyšel já osobně bych nešel do neověřených meteostanic těžko se o tom shání informace...
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Bez toho dattalogeru nelze stanici spojit s kompem....Ikdyž je fakt že teda skoro 5000 za takovou kostičku s telefoními kabely a cédéčkem je fakt vysoká cena
Pěkný den z Teplicka :-)
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Ten watson jsem kupoval zde http://www.micronic.cz/art_doc-D419D7B3 ... B6446.html, vyrabi se take jako National Geographic a jine znacky - vyrabi to cinani. Kupoval jsem to protoze rad sleduji pocasi a hlavne vitr, nyni bohuzel odesel ukazatel smeru vetru - sice to dal funguje i bez toho ale uz se zajimam o neco lepsiho a na Davise ctu jen samou chvalu a za tech 10500 bych do nej i sel ale s tim datalogerem mne tedy udelaly poradnou caru pres rozpocet. :-( Ach jo.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Pokud neodesíláš data tak jedině sledovat jen samotnou konzoli má tam pamět a spoustu grafů i když grafika jako na pc to není a k archivaci to taky není datalogger koupit třeba později.
Co by se ještě dalo je Oregon ale WMR200 už je taky za 13000kč ale datalogger žádný nepotřebuje já ji mám a jsem spokojen problém s tím nemám ani 1 se mě nestalo že by stanice selhala nebo něco nezaznamenala a nebo zaznamenala ale nesmysl což se u některých stanic stává.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od dobrmanek »

Měsíční zkušenost se stanicí Davis Vantage Vue:
Oznámkuji tuto stanici jako ve škole. Dávám za 2. Je to z důvodu nedostatečného odstínění čidla. Pokud by se toto podařilo nějakou dodatečnou úpravou změnit, tak jednoznačně za 1*. Protože stanice by měla být umístěna na přímém slunci, tak vždy dojde k osvícení čidla. Zatím můžu řící, že odchylka od skutečné teploty (porovnávám se stanicí ve Vítkově v danou dobu) je okolo 1,5 °C. Vše zatím funguje, tak jak má. Komunikace přes datalogger s počítačem a následné zpracování dat je super. Srážkoměr na stanici měří zatím ty samé hodnoty, jako naměřím u profi manuálu, takže spokojenost.
Další "nevýhodou" je, že stanice je jeden komplet a tudíž nelze čidla nijak dále umísťovat do vhodnějších podmínek. To už ale musí zvážit každý sám před samotnou koupí.
Jestli bych měl tuto stanici jen na vyzkoušení a měl bych se přes to všechno rozhodnout, tak bych neváhal a koupil si ji. Do mých podmínek je super.
Se stanicí řady Ws 3600 absolutní nespokojenost.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“