Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Par info:
Dnes jsem změřil napětí na original 3V Duracell , kterou jsem vydělal a 1.47 V. Takže cca od 1.5 V se ozve.
Dle slov mého kamaráda , mám ISS špatně , je v uplném slunečním stínu a i když je jasno ale nedopadá na solar panel sluničko přímo je to blbě. To vysvětluje moji krátkou životnost i když je v návodu psáno 8 měsíců.
U nás v krámu mi řekl , že Duracell nedělá CR 123 ale DL 123, dtto. Je na to nějaká tabulka. Koupil jsem balení 2 ks za 219 kč.
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Dajte si video: http://www.youtube.com/watch?v=e8w1XhEQiuI tam je stanica Vantage PRO 2 z pasívnym radiačným štítom a Oregon Scintific z tak tiež z radiačným štítom, a ak si všimnete tak na konzole VP2 (1 min. 25 sek.) je teplota 29,9°C a na Oregone (1 min. 34 sek.) je 30,1°C. Na oba senzory svieti (rad.štíty) slnko takou istou intezitou a predsa VP2 ukazuje menej ako Oregon. Takže my sme si len v sugerovali že ten radiačný štít VP2 má velkú odchýlku. Potom má zaujal velmi malý rozdiel medzi VP2 a Vantage VUE - druhý obrázok od vrchu: http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

RNDr. musím pochválit že jsi sem dal konečně něco užitečného je to zajímavý srovnání....No Oregon ale tedy podle tohoto srovnání nedopadl vůbec špatně něco takovýho mě chybělo srovnání Davis vs Oregon díky za odkaz :D rozdíl teplot je tam minimální 30C je už poměrně dost na nějaký rozdíl a Oregon s Davisem celkem sedí...myslím tím teplotně vítr se tam určitě asi bude rozcházet hlavně aktuální rychlost nárazová to nevím Davis je na interval o mnoho kratší.,,
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Zajímavé srovnání,při foukání větru bych obavy o přesnost neměl,horší to bude za bezvětří,ale to snad do května nějak vyřeším.Koukal jsem na to diskuzní forum jak poslal RNDR překvapil mě pro mě naprosto neznámý typ sražkoměru na Vue a to sice že to má jenom jednu kolibku :) to sem nevěděl.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Jan Pícha píše:Mohl bych poprosit o fotku? Možná v budoucnu budu muset něco podobného udělat na VP2 protože 4000 Kč za větrák s panelem :? a chystám přemístění čidel takže tam kde by to mělo být tak tam na to bude prát slunko od rana do večera.
něco pro inspiraci : článek + motorek na dobírku za 400Kč, misky pod květináče 60kč, závitová tyč 6 Kč
Přílohy
st.JPG
st.JPG (141.03 KiB) Zobrazeno 8684 x
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (60.32 KiB) Zobrazeno 8688 x
Naposledy upravil(a) texi dne 08 bře 2010, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

No k tomu vetraku mam taky sve reseni - novodurova odpadni roura obalena hlinikovou lepici paskou a dole vetrak ktery nasava vzduch okolo cidla. Az bude trosku casu tak udelam fotky a dam to ke mne na server. Toto reseni jsem mel uz i na stare meteostanici (fotky zde - http://picasaweb.google.com/casesik/Meteo#) takze stacilo to jen lehce poupravit a uz to jede na VUE. jinak ten rozdil teplot je opravdu znat. Starsi meteostanice taktez s radiacnim stitem ale bez odvetraneho kryti - dnes teploty kolem +3c a na Vue jsem se nad -1.2c nedostal. Takze urcite to ma smysl.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

VYHRIVANI NA VUE

Tak dnes jsem dostal odpoved od ceskeho zastoupeni DAVIS - bohuzel mne moc nepotesily. :-(

"Dobrý den,
Tak bohužel vás nepotěším, cena je dokonce vyšší než vyhřívání VP2 a
včetně DPH bychom se dostali na cenu okolo 7000,- kč což mě nemile
překvapilo. Takže oficiálně to nemá nejspíše smysl dovážet, pokud to
někdo bude opravdu chtít tak to lze eventuelně individuálně dovézt.

S pozdravem,
Martin Dvořák"
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Do VP2 vyhřívání dokážu vyrobit za podstatně nižší cenu-dodávka obsahuje impulsní napájecí zdroj 15V, destička s topnými odpory a termostatem proti přehřátí, propojovací kabel 15m, tepelnou izolaci vnitřku a návod. Foto zhotovím a vložím do inzerce.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Tak to je tedy masakr ta cena 7000kč no to nemůžu ani rozdýchat :D :D jinak k tomu stínění je to pomale samozřejmost bez kvalitního odstínění nemá smysl porovozovat stanici já to mám takhle s větrákem dole http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... pohled.JPG origo radiační štít je ten hranatý dole od Oregona ale ten taky nebyl nic moc http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... eplota.JPG ten mám jen na přízemní teplotu kdy přes den mě ten rozdíl nevadí sleduji jen minimální teplotu při zemi...když si srovnám teploty s Tuřanama tak jsem spokojený roční průměr jen o pár desetin tepleji a v maximu jsem taky většinou do +/- 1C
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od dobrmanek »

Tady to je. Ale pozor dojde ještě k úpravám, ale aspoň pro představu. Co na to říkáte? Teď to dle meření vypadá, že mám dokonce chladněji než ve Vítkově. Důležité bude až srovnání v delším časovém úseku.
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/stanice/

Každopádně je lepší větší než 12 cm miska. Ani ne 14, ale spíše 16 cm. Tím by mělo dojít k tomu, že slunce na čidlo nezasvítí vůbec. Jak je vidět na fotce, tak na část čidla svítí slunce a na teplotě to jde znát stoupne o pár desetin nahoru. Otvor do misky doporučuji vyřezávat nažhaveným drátem, miska Vám nepopraská.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 09 bře 2010, 15:28, celkem upraveno 2 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No tak 7000 Kč to je teda nářez.To zastínění radiačného štítu je pěkné.Jak rozatje sníh mám v plánu oddělit u VP2 čidla a dát srážkoměr do 1 m a čidlo teploty do absolutně volného ničim neovlivňovaného prostředí takže na něj bude prát slunko a nevěřím že by ten originální štít byl tak účinný,takže to tak jak dobrmánem pořeším.V květinářství maj misky různých průměru tak to nějak poteším.4000 Kč na orginální štít nemám a ten svůj větráček tam dodělat nemůžu protože v miskách uprostřed není žádná díra,čidlo leží tušim že na třetí misce.Dobře to má vyřešené kolega z Volar,ten si sehnal štít od CHMU a do něho dal to čidlo takže ten to má v pohodě.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od dobrmanek »

Tento "štít" zatím plní svoji funkci skvěle, až na to, že je malý. V okamžiku, kdy na čidlo zasvítí sluníčko, jde teplota nahoru. Např. dnes bylo stále pod nulou, jenže odpoledne se na krátko dostalo na čidlo sluníčko a rázem teplota 0,6 °C. Takže opravdu je třeba alespoň 16 cm bílou misku, aby došlo k odstínění a navíc stačí na misku jen cca 20 Kč.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

dobrmanek, podla mna je to tým že je už Marec (Brezen) a v Marci býva slnko intenzivnejšie, a tým pádom sa otepluje rýchlo aj v tieni. Inak máš to velmi dobre riešené :D a ešte presnejšie by to bolo keby tú misku obališ alobalom. No a aký je rozmer jedného plátu radiačného štítu na Vantage VUE prosím ?? A inak to je pálka za vyhrievanie zrážkomera VUE kokos :shock:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Dnes jsem začal vyrábět nový radiační štít podle tohoto návodu z poloviny je už hotov ještě vyřezat ze 3 podstavce a nastříkat bílou barvou a hodit do provozu :D :D :D
http://www.loganvillageweather.com/stat ... enson.html
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Tom píše:Dnes jsem začal vyrábět nový radiační štít podle tohoto návodu z poloviny je už hotov ještě vyřezat ze 3 podstavce a nastříkat bílou barvou a hodit do provozu :D :D :D
http://www.loganvillageweather.com/stat ... enson.html
..a motorek na solární pohon nebude ?? zde možno sehnat http://www.elektronika-limbursky.com/?p ... ni-energii
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“