Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Bohuzel ani tu blbou fotku jsem neudelal, dodnes si za to nadavam. Ted uz jsem byl rozhodnut to jit na strechu dokonce sundat ale zrovna tu pred chvily zacalo prset no a je skoda si nechat ujit srazky.

Ono vyndat ten vnitrni dil neni problem, ovsem na konzoly mi to timto nacvaka falesne srazky. Kdyz zase vypnu konzolu tak se vymazou veskere udaje dosud namerene. Je to vazne dilema ktere me stejne nemine.
Idealni by pro me bylo aby konzole treba na hodinu prestala prijimat data.

No kazdopadne jestli to nekdy sundam tak to nafotim z takovych uhlu a detailu ze to klidne zabere nekolik mega dat.

Tak ted me napadlo ze jedinym resenim by mohlo byt odnest tu konzoli pryc s dosahu signalu a pak se vrhnout na demontaz stanice.
Naposledy upravil(a) casesik dne 20 bře 2010, 20:56, celkem upraveno 1 x.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Dobrá, nech to být, ono se to někdy podaří, těď mrznout už nemá. Když se Ti to někdy hodí, změř prosím volný prostor a něco vymyslíme ...

U VP2,když s ní chci manipulovat, vytáhnu konektory od srážkoměru a od anemometru, ona přestane vysílat do konzole, takže přijdu např. o pár dat.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

No on ten cas silene leti a nez se nadejeme uz tu bude zase zima :-) No ale stejne mam dojem ze tam moc mista nebude, kdyz se podivas na ten jejich dokument tak na te fotce je videt ze to budou topne folie. http://www.davisnet.se/english/heater_vue_en.pdf

Coz me privadi k myslence pouzit neco podobneho jako maji zde - http://shop.conrad.cz/websale7/TOP.-FOL ... 2%2fmd5%7d
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Vypadá to skutečně na topnou folii . U Conrada vidím mají různé rozměry, stálo by za to odzkoušet tedy jejich. Jsou jak na 12V i 24V.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Akorat ze ty ostatni nejsou samolepici. :-(

Jinak tohle jsem nasel na nemeckem foru - http://www.pc-wetterstation.de/wetter/regen.html ; http://www.wetterstationen.info/montage ... eizung.php
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

casesik píše:Bohuzel ani tu blbou fotku jsem neudelal, dodnes si za to nadavam. Ted uz jsem byl rozhodnut to jit na strechu dokonce sundat ale zrovna tu pred chvily zacalo prset no a je skoda si nechat ujit srazky.

Ono vyndat ten vnitrni dil neni problem, ovsem na konzoly mi to timto nacvaka falesne srazky. Kdyz zase vypnu konzolu tak se vymazou veskere udaje dosud namerene. Je to vazne dilema ktere me stejne nemine.
Idealni by pro me bylo aby konzole treba na hodinu prestala prijimat data.

No kazdopadne jestli to nekdy sundam tak to nafotim z takovych uhlu a detailu ze to klidne zabere nekolik mega dat.

Tak ted me napadlo ze jedinym resenim by mohlo byt odnest tu konzoli pryc s dosahu signalu a pak se vrhnout na demontaz stanice.
Nevím jak je to u Vue ale u VP2 když se stiskne DONE zároveň minus tak by ta stanice měla přestat komunikovat s čidly a zpět do provozu se to nahodí dlouhým stisknutím DONE
Pěkný den z Teplicka :-)
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Tak jsem celej natesenej sel zkusit DONE a - a timto se dostanu do nastaveni konzole. Sice to chvily neprijima ale behem 30-60s to opet komunikuje. :-( I kdyz v nastaveni zvolim druhy kanal tak po ukonceni nastaveni si to stanice zpatky preladi na prvni kanal. No nic proste stanici vezmu a odvezu pryc a bude klid pak se pustim do demontaze ISS. Jenom to chce vicihnout nezajimavej den tj. beze srazek a aspon skoro bezvetri.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

casesik píše:Tak jsem celej natesenej sel zkusit DONE a - a timto se dostanu do nastaveni konzole. Sice to chvily neprijima ale behem 30-60s to opet komunikuje. :-( I kdyz v nastaveni zvolim druhy kanal tak po ukonceni nastaveni si to stanice zpatky preladi na prvni kanal. No nic proste stanici vezmu a odvezu pryc a bude klid pak se pustim do demontaze ISS. Jenom to chce vicihnout nezajimavej den tj. beze srazek a aspon skoro bezvetri.
Mysím že to moc řešíš beztak jednou se ti třeba teoreticky stane že se ti stanice nebo ta ISS či co to má sekne a příjdeš rázem pokud nebudeš doma třeba o 1/2 dne a těch pár mm co může napršet třeba dnes víc ne protože bouřky tu ještě nejsou tak co je to taková tragédie???.Zastav vylez na střechu a je :D :D :D :D :D otázka hodiny??? co se může stát za tu dobu zase až tak nic dramatickýho
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Diky Tome za dodani odvahy, prave jsem to sundal a jdu fotit jako o zivot.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Tak operace dokoncena, stanice na miste, fotky porizeny. Sice se trosku zvedla teplota az nekam 19c, srazky jsem zvysil jen o 0.4mm

Blba zprava je ze nejake male misto tam je ale nic moc. I na tu blbou topnou folii je tam tak malo mista ze se na to asi proste vykaslu. Na zimu si poridim nejakej ten kbelicek a budu to delat postaru. A udaje za ten den naedituju v log souboru rucne.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

casesik, čo máš zo stanicou ??
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

RNDr. píše:casesik, čo máš zo stanicou ??
čti a dozvíš se co se dělo u Casesika..... :D :D :D
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od www.novapec.cz »

Vyhřívání pro VUE se začalo prodávat tento týden již oficiálně v Rakousku za cenu 195EUR x 25,30 (kurz ČSOB) = 4933,50Kč.
Přílohy
vyhřívání VUE
vyhřívání VUE
heater_vue_en.jpg (18.62 KiB) Zobrazeno 8074 x
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Skutečně "pěkná" cena. Když vidím ,za kolik se dá udělat například vyhřívání do VP2!?!?!
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“