Aktuální počasí v ČR - září 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím
a dnes speciálně Pavla Kocúrka, který navštívil náš krásný kraj :lol: . Ta hlína před zahrádkama se "pěstuje" i v mém rodném Hlohovci. Ale smysl přesně nevím prostě se to odplevelí a nechá tak. Asi je v té hlíně víc vidět jestli tam neroste nějaký neřád :wink:

Dneska opět horko, ráno mimo město (je to s podivem ale Podivín je město :-)) přízemní mlhy ale ty se rychle rozpouštěly. Pak jasno či skoro jasno. Ráno 11,7 °C, odpoledne letních 26,3 °C. Na to že je pomalu konec září, zítra rovnodenost, tak je teda vedro dost. Když dojde člověk z práce spocený jak prase, tak to už radši ať je chladněji.

Teď po západu slunce už je příjemně, rychle se stmívá a teplota příjemně klesá a komáři vesele žerou. Aktuálně jasno 21 °C.

P.S. Zítra na mě přijde kontrola s MAAE (Mezinárodní agentura pro atomovou energii), tak mi držte palce ;-)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Opět se po delší odmlce ozývám :oops:. Stanice je snad už na předlouhé cestě do ČR ( dřív jsem neměl dost peněz). Srážkově za tento měsíc jen ubohých 11,9 mm. Počasí v těchto dnech. Ráno přízemní mlhy a s ranními tmin od 4 °C - 6 °C, přes den příjemně teplo a teploty okolo 20 °C.

!!!!!!!! UPOZORNĚNÍ !!!!!!!!
Pokud se někdo z Vás chystá k našim východním sousedům, tak pozorně sledujte dopravní značky a dodržujte rychlost. Slovenští policisté mají větší množství nových radarů a velmi náruživě doplňují rozpočet ministerstva vnitra. Já jsem včera přispěl 40 eury za překročení rychlosti v obci ( :evil: uprostřed polí :evil: ) o 16 km/h. Je to moje vůbec první pokuta za těch naježděných mnoha desítek tísíc kilometrů. Mě by ta pokuta nes...a, kdybych jel "skutečně v obci". Jenže cedule konec obce je umístěna až za statkem a mezi městem a statkem je přes 300 m pole po obou stranách a pravě na takových místech mají radary a měří. Nebo jedete v obci do kopečka přejedete horizont a už ji máte, protože jste zapoměli o vteřinu později sundat nohu z plynu. Ale aspoň mám ze Slovenska skvělé portské a čerstvě vylisovaný mošt přímo od vinaře :) a někdy zítra k večeru by se mošt měl přeměnit v burčáček :D :P

Storm_ice: co čidla?
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
nu co dodat? Po ránu mlha, pak zápas sluníčka s nízkou oblačností, pak slunečno s maximy kolem 22. Asi tak...
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj pátek i sobota slunečná, jen v pátek dopoledne přechodně zvětšená oblačnost, v neděli zpočátku až zataženo, odpoledne postupně skoro jasno, dnes ráno mlha, postupně skoro jasno, přechodně až oblačno, Tmax 25,8°C Tmin 13,7°C, vítr V-S do 4 m/s s nárazy až kolem 5 m/s.

Aktuálně 22:50 skoro jasno ObrázekObrázek 15,0°CObrázek bezvětří

PS: dobrmanku diky moc za senzory, zítra (nebo ve středu) dorazí co náleží :wink: jinak, když mi na poště sdělil jeden pracovník, že to je na rozvozu a tudíž to o5 mít nebudu, tak jsem myslel, že už mě trefí .. nechápu, když to bylo jinde na poště že to nenašel. Naštěstí jsem to nevzdal a jel na druhou poštu a tam už to bylo :lol: měří to ok, tak to snad tak i zůstane TH senzor jsem si přehodil vnitřek do sveho, zítra bude čištění srážkoměru, bo ten muj "občas" házel nesmysly, tak ho vyměním taky a nechám si tak jen anem. miskáč
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Já problém s čidly nemám - já je nemám... :lol: Bydlení v paneláku s okny mířícími směrem ke Slunci mi elektronické měření meteo-veličin neumožňují :( .

Léto stále pokračuje a překvapují mě teplé noci na tuto roční dobu. Tak teplé září už tu dlouho nebylo.
Včera i dnes bylo a je skorojasno se (strato)cumuly na obloze. Mlha už dlouho žádná nebyla. Tráva je konečně opět zelená a po ránu je i docela mokrá zem - nejsme na tom se suchem tak špatně jako jinde ;-).

Tmax včera těsně nad +25°C.
Tmin dnes +12,5°C.

Ve čtvrtek možná pár kapek spadne a hlavně se ochladí (maxima budou do konce týdne "jen" kolem +20°C), ale jinak musíme na vláhu čekat dál :? . "Zimní" ochlazení v příštím týdnu je stále s :?: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes je opět slunečno ráno byla na polích přízemní mlha teplota se ráno pohybovalo okolo +11C dnes a zítra opět zřejmě letní den a pak už s velkou pravděpodobností konec letních teplot no co se dá dělat září se náramě povedlo a je asi nejvyšší čas na změnu :D .Aktuálně je slunečno teplota +16C
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od kocurekp »

Zde také pokračuje slunečné a teplé září - včera jasno až skoro jasno bez mlh, ale dopoledne s kouřmem. Přes den bylo vedro 26,4°C a dnes ráno 12,8°C. Ty teploty jsou opravdu vysoké a dnešek se jeví jako přes kopírák. Trochu kouřmo, jinak jasno. V 9:50 bylo 18°C.
Průměrná teplota za září je zatím 17,2°C. Takhle to nemůže jít dlouho dál - až se to utrhne, čekám pořádný sešup dolů - ráno přízemní mrazíky, přes den kolem 10°C. Vypadá to na zlom září/října, kdy nastartujem kotle. :lol:

Ještě se vrátím k tomu koštování v Lanžhotě - zajímavá a veselá příhoda se stala u strýce těch mých známých, kdy nejdřív mi nalil nějakou směsku, kterou jsem mu zkritizoval, že to není původní odrůda, pak donesl ranějšího rýňáka 2007, co jsem opět zkritizoval, že měl zůstat ještě 14 dní na vinici, tak nevěřícně kroutil hlavou, na chvíli se vytratil a za vzdáleného řinčení láhví a přesouvání čehosi se po chvíli vrátil s opravdovými skvosty. Pak už jsem jenom chválil... Rulandské bílé, Veltlínské zelené, Tramín červený, Rulandské modré klaret, Muškát Moravský, Frankovka, Vavřinec, Cabernet Moravia... Holt testování Pražáků ještě nevymřelo. :mrgreen: Na památku jsem mu tam nechal Rulandské bílé výběr z hroznů z pražského Proseka (kousek od nás), který ho opravdu překvapil a trochu si tak poopravil mínění o současných vinařích v Čechách. Tento způsob vinařské propagace se mi začíná zamlouvat. :D
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Já jsem tady asi jediný, kdo o vínu nepíše... :oops: Vína mám rád, ale přiznávám, že se v odrůdách nevyznám... :?

Asi zajedu na zaškolení za švagrem do Prahy (je to vědec z Karlovy Univerzity), bo on je na vína expert a jezdí (nejen) kvůli tomu do Francie (částečně i Španělska). Švagr je ale původem ze Slovácka... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včerejší maxima překvapivě "jen" na 22, večer teploty se držely na 15 při polojasné obloze,
Dneska ráno přechodně oblačno, poměrně značné kouřmo a během dopoledních hodin is Mittalovským smradem, nicméně teď máme polojasno, vzduch se vyčistil a teploty jsou krapet nižší oproti včerejšku, zhruba o jeden stupeň. Vítr se z JZ stočil opět na severní, je slabý. Patrně tato demoverze ochlazení patří rozpadlé studené frontě, kdy po přední straně výše zatekl sem symbolicky chladnější a trochu vlhčí vzduch.
Podobně se bude počasí chovat zřejmě ve čtvrtek, akorát oblačnosti bude více, krapet se ochladí oproti dnešku a možná i spadne pár kapek .
Rosa ráno zde je překvapivě bohatá, prakticky každé ráno "leštím" psa, který je od ní mokrý po břicho :mrgreen: Ovšem tráva moc neroste, zelená se drží patrně díky rose, sucho je opravdu značné.
Ochlazení v úterý z největší pravděpodobnosti bude, největší srážky čekám na severu a severovýchodě, tak aspoň vypadají má přání i modely :mrgreen:

Nejsem žádný vinař, ale občas jednou za pár let jezdíme ke známým do Mikulova a ti mají zdroj z malého domacího vinohradu. Úžasné :mrgreen:

off topic - Hoši, co koupit do Švýcar rodinám, kde po týden budou ubytovány mé dcery, zpívají tam se školním sborem. Problém je ten, že by to měl být typical Czech made dárek, nikoliv made in China a víno to z pochopitelných důvodů nemůže být :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Díky :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Je pořád pěkně,ale podzim se zastavit nedá a i přes teplé proudění se podzim hlásí stále důrazněji.Občas mám dojem,že bydlím v jiné republice - kdeže letní teploty,sice jsou maxima až +23 st,výše to však už nevyleze.Dnes i včera díky oblačnosti "jen" +21 st,vliv včerejší rozpadlé fronty je znát v počasí citelně,proti slunečnému víkendu.Včera jsme byli mezi několika vyvolenými místy a odpoledne lehce sprchlo-znatelně více v západní čáasti města s kalužemi po dešti.
Michal Geryk:Jsme dva-ani čidla,ani vínko :)
Mohutně tady přivoláváte ochlazení,tak to ještě 2-3 týdny vydržte,pak budete mít zimu půl roku...
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od fractal »

K vínu: Samozřejmě svou polohou "mezi vinohrady" se prostě o víno zajímám a mám ho moc rád, navíc jsem tomu naučil i ženu, původem z Jeseníků, což je prozatím můj největší vinařský úspěch :-). Ve vinotéce máme asi 30 poměrně hodně zajímavých lahví a určitě tam nikdy moc dlouho nevydrží. Jak je příležitost tak prázdné místa zase doplním ;-)

K dárku (pro Adiho): No mě hned napadlo víno, ale pak jsem dočetl celou větu. Takže o vánocích jsem řešil podobný problém a vyřešili to dva krásné čajové hrnečky s podšálky z českého porcelánu. Ale je to pravda celkem dospělácký dárek...

A konečně k počasí: Dneska jasno a na září velice teplo. Ráno 10,5 °C, odpoledne pak 27,1 °C. Jestli to takhle půjde dál, tak tu do čtvrtka snad máme i tropy :-). Teď co slunko zapadlo za štít domu tu je ještě téměř letních 24,5 °C. Jak to bude dál? Když se mrknete na diskuzi z minulého roku, tak už od 13. září bylo poměrně škaredě a zima. Takže v podstatě to čekám taky každým okamžikem, i když současná synoptická situace spíš vypadá na to babí léto. Jinak dnes máme první podzimní den (astronomický)!
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Tom »

I u nás dnes nádherný podzimně letní den :D bez 1 desetiny +26C což je opravdu hodně ale takové Žabovřesky skoro 27C Tuřany také k +26C Neumětely okres Beroun dnes v maximu +27.2C!! takže teplota je opravdu reálná no zítra možná ještě o trošku tepleji uvidíme slunce svítilo celý den v místě čidla skoro 9 hodin i když kolem slunce je už jakýsi opar jasno to není ale nevadí teplota parádní to mě vyhovuje.Aktuálně je skoro jasno a příjemně ještě ve 20.00 hod je nad +19C

Trochu statistik za září zatím 113 hodin slun.svitu průměrná teplota je +17.2C srážek necelých 20mm takže měsíc zatím výrazně nadprůměrně teplý ale ještě to může o dost klesnout pokud přijde ochlazení srážkově je zatím výrazně podprůměrný.Ale uvidíme 1 října co září předvedlo :D

Ještě jak psal Fractal k lonským teplotám tak pro srovnání teploty za posleních pár let v Brně podle ní je jasně vidět že je to 2 nejteplejší 22.září za posledních 6 let tepleji bylo jen v roce 2003 k +29C loňské 22 září naopak nejchladnejší za toto období
22.9.09 max. +26C
22.9.08 max. +12C
22.9.07 max. +20C
22.9.06 max. +21C
22.9.05 max. +20C
22.9.04 max. +15C
22.9.03 max. +29C
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Včerejší počasí:
Ráno zvětšená oblačnost jinak skoro jasno a teplo.Teplota ranní 13,1°C. Denní byla 25°C. Vítr slabý proměnlivý 2m/s.Tlak 1014hPa. Srážky 0mm. :D 8)

Dnešní počasí:
Jasno až skoro jasno a dosti teplo.Ranní teplota 12,8°C. Denní 27,4°C. Vítr slabý proměnlivý 3m/s. Tlak 1020hPa. Srážky 0mm. Chtělo by to i trochu profůknůt je už řada dní se slabým větrem a i dohlednost se zhoršuje vlivem kouřma.
Trochu z oftop. taky mám moc rád víno hlavně bílé odrůdy.Moje nej je Muškát Moravský,Sauvignon,Chardonnay a Rulandské šedé.Z červených:Svatovavřinecké,Cabernet Sauvignon,Zweigeltrebe a André. Potom ještě rosé.Ale i ty ostatní odrůdy nejsou špatné.
I dobrá slivovička nebo kalvados. :lol: :lol:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera bylo skorojasno s "letními" cébáky na severu (někde u Dobrmanka a pak dále ve Slezsku). Dnes je skorojasno s cirry na obloze.

Tmax včera +25,5°C.
Tmin dnes +11°C.

Dnes nám skončí letní charakter počasí (zítra moc srážek na SF asi nespadne :( ), v pondělí skončí teplé počasí s maximy kolem +20°C, asi od úterý začne studené podzimní počasí (maxima pod +15°C) a snad i něco naprší. Ale vidím v příštím týdnu i krátkodobá teplejší období. Podzim jednou přijít musí a tak si užívejme krásného, byť suchého, počasí ;-).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2009

Příspěvek od kocurekp »

Včera bylo nejdříve jasno, pak odpoledne skoro jasno a Tmax úctyhodných 26,3°C. Dnes je opět jasno a dokonce bez kouřma s dobrou viditelností, ranní minimum vysokých 14,6°C, přitom bylo v noci jasno a až do 1. hodiny ranní se teplota držela okolo 18°C. Momentálně v 11:00 je 21,8°C, takže opět teplo... :)

Koukám, že jsem poněkud vyprovokoval debatu o víně, nerad bych, aby se Tomáš Prouza zlobil jako administrátor, že tu zaplevelujeme diskusi jinými tématy. Já to mám dost propojené - od zájmu o víno jsem se dostal k počasí, a tak mě to furt vyzývá... :lol:

Zítra přijde změna, něco málo do 1mm může v Čechách a na V sprchnout, na JV spíš nic. Od pátku do pondělí opět slunečno, i když teploty už nebudou letní - 20 až 22 st. Na vinobraní ideální počasí... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“