Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Tak u nás tak kulový opět stejná situace je na východě bouřka směr záběr webkamery ale k nám nedorazí zdechá stejně jako v pondělí,úterý,středu zřejmě ani nekápne
Jinak hlásím první tropík letošního roku +31C
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky -

Nakonec přeci jen. Před hodinou a fous malé jadérko, z kterého přišla pětiminutová prška a dva blesky, po ní teplota padla na 23, poté se opět vyšvihla na 26, ovšem to nejdůležitější přišlo před necelou čtvrťhodinkou -
Začalo lít, rube a prší, další přívalák, teplota klesá k 15 stupňům, dusno si dalo do večera vale.
Zatím napadlo dobrých 10 mm

zatím

eDIT - 19.45 - Pršelo a rubalo přes tři hodiny v kuse, naluchalo dobrých 30 mm. Dole v Dolní Lutyni kalamita. Místní Petrůvka se vylila z břehů.
Naposledy upravil(a) Adi dne 02 črc 2009, 19:52, celkem upraveno 1 x.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od storm_ice »

tak trochu kompenzace za včerejšek, v bouřce nakonec spadlo 12 mm, + v dešti po ní to je ještě něco navíc,
srážky Obrázek celkem zatím 13,4 mm. Vítr SSv se přechodně stáčel na VJv a zesílil až na 8 m/s s nárazy až 12 m/s. V bouřce silný, později mírný déšť, opět několik blízkých blesků pod 500m, po 15h postupně srážky slabé a blesková aktivita ustala.

Aktuálně 16:50 skoro zataženo, slabý déšť ObrázekObrázekObrázek 20,5°CObrázek VSv 2 m/svlhkost 92%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po včerejších bouřkových hodech jsem si říkal,že máme na delší dobu vybráno,přesto jsem i dnes vyhlížel,co se vyvrbí.již kolem 9.hod.nad Krkonošemi zajímavé věže Cu-cong.V tu dobu jsem byl na houbách a bylo pro co ohýbat hřbet. :D ..dusno však bylo k padnutí.Při cestě zpět nad horami Cb,po chvíli z něho hřmí.V 11.hod Cb už i jinde a zvolna se to začíná rozjíždět.Brzy to vypadá podobně jako včera,blýská hřmí z několika bouřkových jader,která se příliš nehýbou,spíše růstem se přemisťují.Spouští déšť,bouřka už pěkně bouchá,srážky takové slabší,než by se zdálo podle oblačnosti.Náhle se šeří,více blýská a bouchá z dáli,jdu juknout,co se děje a od jihu zcela tmavo výrazným bouřkovým jádrem.Po chvíli jde šedá stěna za kterou vše mizí.Začínají mohutné místní výboje.Stěna přichází za rachotu jako včera,opět krupobití a všude řeky vody.Po 5 minutách to ustupuje,ale elektrická aktivita trvá v podobě místních šleh.Blesky buď blízké čárové výboje oblak země s prasknutím a ránou,nebo velmi světelné mísně neurčitelné výboje s hlubokými dělovými ránami.Postupně bouřková činnost slábne,vzdaluje se za trvalejšího mírného deště.
Včerejšek ohledně srážek bude dlouho nedostižný.Dnešek zase bouřkou tohoto roku,ale spíše bouřkou posled.2-3 let.
Teploty ráno min +16 st,dnešek bez letního dne-max +24 st,po bouřce +15st.již druhý den je minim.denní teplota ve dne po bouřce,místo časných ranních hodin,jak je obvyklé.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Tak když to tak čtu tak jsem snad jediný kde se nic nedělo.Zas totální rozpad nad náma ani kapka deště.... :oops:
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Tak evidentně jsme tomu unikli o pověstný vlásek.U nás spadlo jen asi 10 mm srážek,ale podle chodu bouřek jsem odhadoval,že to odnesly Markoušovice,Radvanice,nebo Lhota a evidentně jsem se bohužel trefil.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od fractal »

Tak nám napršelo pěkných 17,6 mm, spoušť nakonec žádná ale kameru jsem rozjížděl asi 30 minut a baner ladím ještě teď. Konzistentní data budou stejně až od zítřka....Si snad pořídím UPS.

To Tomáš Prouza: Pěkná spoušť.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Vichr »

Tady už několikátý den sílí letní počasí. Včera před 17. hodinou byla bouřka s pěknou průtrží, ale víceméně nás opět minula jihovýchodním směrem. Dnes narostla bouřková oblačnost už kolem 14. hodiny, ale nebylo z toho vůbec nic, jen takové strašení hromem. Kdybych nevěděl, co se děje jinde (včetně jiných míst v jižních Čechách), měl bych dojem, že období dešťů máme za sebou. Také Malše pod okny už výrazně opadla.

Zdravím
Vichr
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny
Dnes ráno a dopoledne skoro jasno kolem 11.hodiny masívní nárůst kupovité posléze i bouřkové oblačnosti a již v 12:10 bylo slyšet hřmění vzdálené bouřky na JV ale ta se brzy rozpadla a přímo nad nama začla nárůstat další kupovitá oblačnost a vznikly celkem 3 bouřky 2 na S-SZ straně a jedna na SV-V
Ta na tom SV se brzy rozpadla,ale ty dvě další se držely a stále se obnovovaly neboť hřmělo mírně přechodně i silněji přes 2 hodiny i pár blesků CG a trochu více CC blesků jsem viděl.Nejbližší úder cca 1km ty další vzdálenější většinou víc než 3km daleko.Jediné co nebylo tak déšť.Spadlo sice 15-20 kapek ale to se za déšť nedá počítat.K večeru došlo k celkovému utlumení bouřkové činnosti a teď je zbytková oblačnost Sc,Ac a Ci.Teplota ranní 18,5°C Denní 32°C. Teďd je 19,6°C.Srážky 0mm.Tlak 1017hPa. :D :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od filip »

Tomáš Prouza píše:http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... _2.7.2009/ a dále bez komentáře...
No ošklivě ta voda řádila. Nám se to zatím úspěšně vyhýbá (tedy od sobotní povodně). Přes den se tvoří Cb, ale většinou těsně kolem. Jelikož jsou prakticky bez pohybu, a to platí téměř pro celou republiku, tak se to vždy vyprší na jednom místě.

Ještě k těm škodám - až to budete opravovat - moje zkušenost z povodní: Nesnažte se ty strouhy zasypávat, zužovat atd. Až to přijde příště, zase ta voda poteče těmi samými místy. Rozumnější je (v rámci možností) ty strouhy zachovat a zpevnit. Od roku 1991 už jsem u nás zažil cca 5 povodní (velkých), kdy si voda udělala nové koryto. Vždy přijeli z Povodí bagry a zase to zasypali. A tak stále dokola. Přitom je to v lese, nikdo tam nejezdí, nikomu to nepřekáží a ještě to stojí peníze.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

Včera jsem byl trošku bouřkově zklamán. První jádro se vytvořilo severně od TR, bylo slušné, ale stálo na místě a blýskalo si nejmíň 3 km ode mě. Spadlo pár kapek. Další jádro, poměrně rozsáhlé, se vytvořilo jihovýchodně, postupně jižně. Opět vzdálené asi 5 km, zase pár kapek. Pak nakonec se kovadliny všech těch cb spojily, zatáhly oblohu a pokropily nás 2 mm. Včera dopoledne jsem byl na houbách, zkusili jsme neznámé místo a hub jsme našli spíše podprůměrně. V lesích už je přelito, houby jsou plesnivé. Ale našel jsem největší hříbek v životě s hlavou 25 cm, avšak byl už starý. Včerejší minimum bylo 15°C, maximum potom 27,5°C, doma už se mi nedaří dostat teplotu pod 25°C, přes den tu mám skoro 26°C. :( Dneska odjížídm na pár dní do Mohelna k přítelkyni. Tak se držte :)
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Tak máme dáse říct po slabší bouřce s doznívajícím deštěm změna chodu bouřek je znát a po 4 dnech kdy to chodilo jen od východu dorazila od SZ jeden kousek k nám sice nic moc ale aspon něco... teplota před bouřkou +26C
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od fractal »

Ráno oblačno, pak se víc vyjasňovalo, minimum 17,9 °C. V Brně se pak kolem 11h udělala nad náma bouřka, která postupovala kamsi na jih. Nepršelo ale vydatně hřmělo. Vyrazil jsem na oběd. Chodím skrz areál nemocnice Bohunice na Jihlavskou.

Při cestě zpátky záblesk (což už mě mělo varovat, protože za bílého dne takové blýsknutí nebude jen tak) a do cca 0,5 s (tedy tak cca 200 m) křachnutí jako blázen. No skoro jsem se po... Ještě teď jsem z toho jakýsi nesvůj.

Zajímavé je, že co jsem zažil takovéto blízké údery, tak vždy to byl zvuk ostrý bez basů, kdežto vzdálenější jsou zase typické hlasitými basy. Jasně že na větší vzdálenost se basy šíří lépe, proč ale nejsou slyšet i při blízkém úder, žeby byly přehlušené?

Uvidíme co se bude dít dál.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od kocurekp »

Momentálně jsem bez stanice (asi nepřežila bouřku), mám objednánu WS2-550, takže jen základní pozorování - včera bylo v Praze celý den polojasno, bez bouřky nebo srážek a teplo do 27°C. Dnešní ráno velmi teplé, minimum nevím, ale v 8 hodin už bylo 21°C. Zatím se drží polojasno a výskyt kumulů se severu Prahy jaksi vyhýbá - teplota je 27°C.

To Fractal: Ty hromy by v podstatě měly být jako 1000x zesílený zvuk jiskry, podle mě se tam basy tvoří až rezonancí o terén/kopce, ale jsou to jen doměnky... Každopádně štěstí, že Tě to nezasáhlo! :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“