Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Jan Pícha »

Instabiliter píše:U nás zcela zataženo oblačností středních pater, taková podivnej odpudivě vyhlížející border, od západu se blíží nějaký slabý srážky. Teplota ja 23,2°C, nechápu kde jsou ty slibovaný tropy. Měli správně do předpovědi napsat: Denní teploty 32 až 36°C, SZ část čech jen do 24°C. Naprosté zklamání a zoufalství. :cry: :cry: :cry: :cry: Letos ani jeden tropickej den!!! Nejvíc bylo 28,2°C v 17.červenci.
Také si to tu ani nevrzlo,nicméně ČHMÚ právě pro kraje U a K vydal výstrahu jen na bouřky.Teplota se celé dopoledne do cca 13:30 držela na 23°C,potom postupné protrhání oblačnosti a aktuálně máme 26°C,nasouvá se však další oblačnost,takže s významným vzestupem teploty nepočítám.Otravná je taky ta vlhkost která se drží kolem 70%.Škoda,na koupálku to tu teda moc není.Co se týče těch tropických dnů,tak také ještě nemám žádný.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Teplota právě překonala 33°C, (přesně 33,1°C). Minulý rok bylo u nás pouze 32°C ( 23. června), v roce 2007 byl rekord 36°C (20. července), fouká čerstvý jihovýchodní vítr.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde se letos asi tropického dne nedočkáme.Dnešní Tmin +13,7st. a Tmax se zastavila na +28,8st.,ale přesto bylo nesnesitelné vedro,protože k tomu byla vlhkost 70-75%.Tráva na zahradě po celý den mokrá jako po dešti.Nyní už je zataženo,prší,je bouřka a teplota poklesla na aktuálních +18,8st.Zatím napršelo 8mm.Před příchodem bouřky to docela fouklo a vše co nebylo připevněné tak lítalo(odhadem min kolem 60km/h,ale přesně to nevím,po bouřce se musím jít podívat do met.budky).Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

Šmankote, to jsou bouřky jako krávy nad těmi Čechami, jsem zvědav, jestli něco dojde k nám. Dneska tropík padl, bylo 31°C a nedočkavě čekám na bouřky a jejich projevy.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Sem se dostat a taky na bourky.com je porod :? jestli to je tou bouřkou nebo jen u mě nevím No jinak dnes vedro v maximu +33.3C navečer přicházela bouřková oblačnost z Čech no ale musím říct oproti Čechám teda totální propadák s bouřkou spadlo pár kapek ani vítr jen nějaké trapné výboje toť vše....ještě se něco tvoří za tím tak uvidíme
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od kocurekp »

Bouřka tu přišla náhle z prosluněného vedra, za 15 minut už ale opět svítilo slunko při příjemných 22°C. Ale musím teda říct, že vlhkost tu nebyla nijak vysoká - 40-50%, díky tomu se 36°C v centru snášelo celkem dobře :P
V Ďáblicích dnešní Tmax 34,8°C ve 14:56, v bouřce napršelo 8 mm. Sluneční svit bez 2 minut 10 hodin. Teď je oblačno a 20,2°C. Myslím, že Morava také nepřijde zkrátka a zažije bouřlivou noc... :wink:
Naposledy upravil(a) kocurekp dne 23 črc 2009, 21:12, celkem upraveno 1 x.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Polojasno, ráno se smradem od hutě, přes den vzduch lepší. Minima k ránu na 17, naštěstí bez tropiké noci, maxima na 31-32, aktuálně zataženo ze slábnoucí kovadliny prvního pásu bouřek, teplo a dusno. Teplota aktuálně na 25, pomalu to klesá, na sídlišti je dušák při 28 a občasných poryvech větru.

Ps. zatím to má průběh včerejška, tzn bouřky směrem na východ slábnou. Pokud nic nepřijde, bude tropická noc. Uvidíme.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Tak po delší době z Malých Svatoňovic:dnes 32,3 St. a těsně před 19:00 pěkná bouřka se silným větrem.Náraz větru 16,9 m/s,bleskovém divadlo,mnoho popadaných stromů servaná plechová střecha na učilišti o rozloze cca 200m/2,prostě se to tady tentokrát trochu vybláznilo,i když to nebývá zvykem.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Vichr »

Tak jsme tu zažili ukázku jihoevropského léta...Noc byla tropická, už v časném odpoledni se na netu začaly objevovat zprávy o překročení teplotního rekordu pro tento den v Č.B o 2,5 stupně při teplotě 35,7 st. Vzestup teploty ale pravděpodobně ještě pokračoval. Já jsem u řeky naměřil "jen" rovných 33. Naposledy bylo takové horko asi v červenci 2005. V kombinaci se silným poklesem tlaku vzduchu to nebyla sranda ustát, sám jsem se cítil dost unavený a práce neschopný. Asi kolem půl šesté se zatáhlo a přišla první bouřka - dle očekávání při těchto teplotách provázená silným větrem a srážkově chudá. Ochladilo se asi o deset stupňů (tj. ovšem 26). Po bouřce se oblačnost přechodně zmenšila a teprve kolem půl deváté se nasunula druhá bouřka. Zpočátku to vypadalo dost dramaticky, ale byla to normální letní bouřka se slušným srážkovým úhrnem (něco mezi 10-20 mm) a bez nebezpečných jevů. Právě před chvílí přestalo pršet, teplota už je pod 20 st.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak dnes u nás padl první letošní tropík, naměřil jsem 33,3, ale Klatovy jsou mediáně propírány s novým rekordem 35,1. Kolem 16:30 přešel první oblačný pás, spadlo pár kapek, ochladilo se a začalo fučet od SZ - asi fronta?? Pak se přechodně vyjasnilo a ještě bylo celkem teplo, cca 27. Asi za dvě hoďky poté přišla bouřka s následným deštěm, vše hezky v klidu a mírnosti, napršelo jen 2,5 mm. Teď už je dávno po dešti a 18 stupňů.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Janek »

Tak včerejšek/dnešek si za rámeček nedám, jelikož jsem si chtěl lehnout na pár desítek minut, a místo toho jsem spal až do 3:30. :( Naštěstí při zpětném pohledu na radar jsem zas tak o moc nepřišel. Déšť už jsem viděl v životě hodněkrát, snad jen na blesky bych se díval pořád. :) "Rozlitým" bouřkám předcházelo tropické ráno s Tmin 21,5 °C, dopoledne se velmi oteplovalo a těsně před 16:00 jsem naměřil neskutečných 35,6 °C, což je nejvíc od srpna 2003!
Lajna táhnoucí se ze SZ Rakouska až kdesi po JZ Polsko vypadala úchvatně; zde, jak už jsem předznamenal, jen její zbytky, které přinesly déšť.
Aktuálně: 18,6 °C; slabý prom. vítr; 3/8 Ac, Sc...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Po včerejší noční bouřce máme slunečno.Napršelo během noci 10mm vítr v nárazu 40km/h oproti Čechám tedy klid....
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

V noci napadlo tak kolem 10 mm, bouřilo, ale jak předznamenal Janek, nebyla nijak moc aktivní, tedy takhle, podle všeho základna byla vysoko a déšť byl povětšinou jen mírné intenzity. Okolo 3 bylo již po všem, hlavní srážky přecházely od cca 23.30 k již zmíňované třetí hodině. Vítr měl slušné náraz v bouřce, zejména kolem půlnoci, ovšem jinak klid.
Teď je jasno, nebe umyté, mírný JZ až Z vítr, chvílemi i s mírnými nárazy. Minima ráno na 16, v 8 hodin již 19, (vítr konečně chladí a teplotu v bytě se mně podařilo sundat na 24 :wink: )
Den bude teplý, noční vlnka by mohla přinést další déšť i ochlazení a další dávku čerstvého vzduchu :wink:

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

Zdravím, takže u nás poměrně velké zklamání. Jsem se těšil na tu lajnu bouřek a ona před námi takřka chcípla, zaznamenal jsem akorát CC blesky a bylo jich asi 20. Teplota před touto bouřkou byla stále ještě 27°C. Spadly necelé trapné 2 mm. Druhá bouřka došla kolem 22. hodiny a byla to spíš jen vzdálená blýskavice, občas se hřměním, spadlo něco přes 3 mm. Prostě za včerejšek nudných 5,4 mm. Včera tedy zopakuji 31°C, dnešní minimum 17°C a nyní už to leze zase nahoru, je 20,5°C ve 9:27 a je polojasno (typické pofrontální cu).
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 velká oblačnost, po 16h se zatáhlo a přicházela bouřka, zatím nepříliš bleskově aktivní, hlavní se teprve utvořilo u nás. Blesková aktivita nakonec hodně dobrá (což celkem překvapilo) drtivá většina blesků nebyla skrz srážky vidět, ale párkrát to tu prásklo do sídliště. Srážky po slabém dešti přišel silný déšť, ale nic extra to zas nebylo, spíš něco jako vodní tříšť hnaná větrem. Srážky jen Obrázek 6,2 mm, vítr Jz postupně až Sz přechodně k 10 m/s s nárazy až 16 m/s. Tropik nebude bo Tmax byla jen 29,1°C, před bouřkou cca 28°C a rosný bod se vyšplhal k 21°C :!: při ní spadla teplota na 19°C. Za bouřkou se částečně oblačnost protrhala a byla k vidění i duha, za ní ještě přešly další slabé-mírné srážky[/quote], večer pak i mammaty a o5 duha na vzdálených srážkách.


Aktuálně 18:10 oblačno ObrázekObrázek 24,3°CObrázek ZJz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“