Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Nádherné chladno, odpoledne a večer krásně zapršelo, pak jemně po celou noc, teď přes den jde spíše o přeháňky. Teplota padla z 32 na 15 večer. Paráda :wink:
Srážky i s dnešními tak kolem 15 mm, ze včerejšek kolem 10.
Důležité je svěží povětří a krásně zatažená obloha :-) Dneska minima na 14 stupních, maxima kolísají někde kolem 17-18 stupňů.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera většinou zataženo, dopoledne i skoro zataženo, postupně s občasným slabým až mírným deštěm, večer občasné přeháňky. Tmax 18,3°C Tmin 14,1°C, vítr Z-Jz 1-6 m/s, v nárazech až 11 m/s, srážky Obrázek 7,3 mm, v pátek 14,6 mm .

Aktuálně 18:00 skoro zataženo, po bouřce ObrázekObrázek 15,3°CObrázek Jz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Včerejší počasí byl jeden humus když to tak shrnu. Ráno zpočátku zmenšená oblačnost jinak po celý den zamračené šedivým hnusem tak jako na podzim. Připomínalo to inverzi ta oblačnost a teplota padala podezřele důle.V půl 10 +23,5°C jinak v poledne 18°C a odpoledne to spadlo až na 14,3°C v 17:00.Jinak trošku poprchávalo a po 14.hodině začal déšť dílem i vydatný a dokonce v 15.hodin se vyklubala i taková silnější bůřka identifikoval jsem ji podle hřmění protože bylo zataženo tou šedí a případné cb nebyly vidět.Dokonce jsem zahlédl i dva plošné blesky ktré uhodily poblíž jako to bylo dále ty údery.Večer pršet přestalo a zase se trochu oteplilo.PO většinu dne fůkal čerstvý přechodně i silný Z větr i s nárazy 16m/s. Srážky 14mm za necelé 2 hodiny deště. :shock:

Dnešní počasí:
Oproti včerejšku úplná nádhera!!! Ráno sice oblačno jinak polojasno přechodně i skoro jasno a podstatně tepleji než včera.Teplota ranní 15°C. Denní 23,5°C. Teď je 20,4°C..Větr mírný přes den čerstvý Z 4-7m/s nárazy 11m/s. Tlak 1015hPa. Srážky 0mm. :lol:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Sobotní počasí bylo zatažené se slabými bouřkemi jdoucích v řetězu za sebou od jihu a rychle se vzdalují na východě,s vydatnými srážkami,později přecházející v trvalejší,ustávající až v noci.Teploty ráno +16,přes den až +18 st,večer +13 st.
V noci ještě další slabší srážky,v neděli přes den popoledni přeháňky,ve 14.30 hod silná přeháňka,po ní +13 st,mezi přeháńkami až +17 st a opět nic moc počasí.
Adi:Chápu,že jsou tací,kteří mají rádi chladnější počasí,ale nevím,co je nádherného na té zimě když je léto.Chladno máte zbytek roku,tak těch pár dní byste to mohli přes léto vydržet :) I tak je letos těch slušnějších dní,jak vy říkáte pařáků,jako šafránu :(
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Flames píše: Adi:Chápu,že jsou tací,kteří mají rádi chladnější počasí,ale nevím,co je nádherného na té zimě když je léto.Chladno máte zbytek roku,tak těch pár dní byste to mohli přes léto vydržet :) I tak je letos těch slušnějších dní,jak vy říkáte pařáků,jako šafránu :(
Já sice mám rád teplo, ale pokud je vlhkost 80 % a víc každý den. A ledva vyjdu z domu olepený od hlavy k patě, natož v tom dělat s pilou :roll:. V posledních dnech ani doma nebyla úleva. Změnu jsem uvítal s neskonalým nadšením a po celý den jsem se nemohl toho vzduchu nabažit :lol:. Jinač ráno ještě s deštěm a poté polojasno beze srážek. Spadly 3,4 mm.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Flamesi, ale tohle počasí dneska opravdu musím Chladné, voňavé večery po dešti, neboť odpoledne byly přeháňky, aktuálně polojasno a 14 stupňů. Nádhera, neboť už ve středu bude zde už zase večer přes 20 a úděsné dusno :?
Zítřek bude přímo ideál, předpokládám polojasno a denní maxima jen něco málo přes dvacet a bez dusna :mrgreen:
... a ráno 10, možná i méně - aspoň se vychladí stále dusný byt. Aktuálně v něm mám 24, mimo ložnici, kde je příjemnějších 22

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes krásné,proměnlivé,pestré dubnové počasí...bohužel máme červenec..
Ani dnešek se neobešel bez deště,odpoledne a navečer nás přecházely vydatné přeháňky,ráno +11 st,přes den do +20 st,po přeháňkách +16 st.
Jak říkám Adi tohle počasí u nás není žádná vzácnost,přeháňky a těch +10+15 st máš většinu roku a nebo ještě míň v zimě,tak každý horký den dobrý...
Já už jsem rezignoval na letošní léto,středa,čtvrtek budou fajn,ale to mne nevytrhne,tak v pátek mířím na ostrovy v Egejském moři,jak se dívám,ranní teploty +20+25,přes den vysoko přes +30 st,to mne tady u nás nemůže potkat.Po dobu mojí nepřítomnosti přeji zimomilům Adi a spol. studené přeháňkové počasí podle jejich gusta.S ostaními si u nás užijeme vedra v srpnu až se vrátím :D
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Vichr »

Kdybych zažíval denně stejné počasí jako Flames, asi bych to nadšení pro horko chápal. Spíš mi nejde do hlavy, co způsobuje to drsné místní klima v 440 metrech nad mořem. Podle příspěvků bych to přirovnal k 600 metrům u nás, což asi nebude jenom zeměpisnou šířkou. U nás byl dneska ten ideální den, jak ho popsal Adi. Oblačno až polojasno, lehce nad 20. Pršet nemělo z čeho, na obloze byla pouze střední oblačnost a stratocumulus. Včera pršelo jen nad ránem, před sedmou hodinou, během dne bylo téměř podobně jako dnes, jen o trochu chladněji (maximálně 20,5 st.). Odpoledne a večer se dostavovaly ojedinělé přeháňky, ale vím o nich jen proto, že jsem se pohyboval na kole po cca 60 km trase. Mám pocit, že ta extrémní deštivost z našich končin zvolna vyprchává. Jen pro zajímavost, celkový srážkový úhrn roku 2003 byl letos překročen v prvním červencovém týdnu :shock.
Už na středu nám předpovídají 32 st., nechci vidět ten čtvrtek. Naštěstí mám volno, tak můžu jít k řece, horší je, že v pátek v noci už se nedalo spát :(

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Flamesi, ono to máš tak, když bydlíš vedle tepelného ostrova sídliště, kdy při slunečném dni v létě na sídlištní stranu okno otevřít nesmíš,neboť dostaneš horkou facku tak se těšíš z každého chladnějšího dne :-) dneska max na 22 a polojasno až oblačno. Na vesnícké straně mám aktuálně 15, na sídlištní je téměř 19 a to je dnes spíše chladnější den, přímo ukázkový s krásnými mraky a beze srážek.
Další dny to bude soda, zejména ve čtvrtek, přičemž fronta bude patrně přecházet v noci i k ránu na pátek, kdy podle všeho padne díky tomu tropik. I v pátek modely nedávají nijak výrazně chladnější počasí, u nás by mohlo být kolem 25 a fronta může tedy přejít "po suchu". Ochlazení by mohlo přijít v sobotu.
Jasně, taky mám rád příjemně teplé dny tak někde do 25 a polojasno. nesmí být ovšem dusno, což je letos takřka vždy při teple pravidlem :| , přinejmenším tady a aspoň v noci by mohlo být chladněji. Poloha města na kopci a jeho tepelný ostrov tomu moc nesvědčí.. Tento (žádaný) druh počasí bývá při tlakové výši někde nad Skandinávií, kdy vzduch je suchý a díky tomu teplota v noci klesne na únosnou mez a není dusno. Zatím tato situace nenastala a hned ani nenastane.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj v neděli odpoledne pár slabých přeháněk, před 18h se nad náma vytvořila již zmíněná bouřka bouřka s několika hromy a húlavou na jejím čele, v nárazech fouklo až 14 m/s. Srážky byly mírné Obrázek 1,0 mm. Hlavní jádro přešlo jižně, další slabší šlo severně a jak postupovalo dále na východ o něco zesílilo, jižní část postupně zanikla, ještě několikrát zahřmělo na ústecku. Večer pak k vidění na SZ kovadlina, ale než to k nám dorazilo, tak se to rozpadlo. Tmax 21,7°C Tmin 14,1°C. Včera o5 převažující skoro zataženo, kolem 15h přecházela další přeháňka, vytvořilo se několik jader, jedno bylo nakonec elektricky aktivní a tak byla o5 bouřka, tentokrát srážky Obrázek 2,1 mm. Odpoledne se rozfoukalo od JJz-Z 2-6 m/s s nárazy přes 10 m/s, po ní již jen slabý, přechodně ještě zesílil večer.

Aktuálně 19:00 polojasno ObrázekObrázek 23,8°CObrázek VSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od kocurekp »

nazdárek při lenivém letním podvečeru, podařilo se mi zprovoznit hi-res IP kameru, tak pokud máte zájem, můžete shlédnout pohled z naší střechy na Polabí zde:
http://www.centor.cz/weather/webcam.jpg nebo jen www.centor.cz a pak v pravém horním rohu. :wink:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes to vypadalo beznadějně značnou část dne hlavně dopoledne kdy bylo souvisle zataženo.Naopak později odpoledne a navečer už bylo docela letně.Do dalších dní teplo přidává a nakonec to bude stát za to a na východě budou možná tropy i v pátek.Ráno bylo zataženo,slabě nad +10 st,navečer maximum na +24 st.
Já už tě Adi nebudu trápit...I já bydlím na sídlišti,ale v údolí,takže zapadne slunko,díky okolním kopcům ještě dříve a už táhne chlad z údolí.To je vysvětlení pro kolegu Vichra.Prostě podhorská údolí dělají své.Což teď v létě,to je v pohodě,ale už koncem srpna a dále to je to moc znát.Nemluvě o horách kde je zima celý rok.Stačí se podívat na automat.stanici v Adršpachu,která vcelku věrně kopíruje tento náš chladný kout,jen tam ve skalách je to už extrém.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Vichr »

Přátelé, dnes už málem padla třicítka. U našeho domu to táhne od řeky, takže jsem naměřil "jen" 28, ale profesionální stanice ČHMÚ dávala těch 28 ještě v 19 hodin :!: Oproti včerejšku oteplení asi o sedm stupňů. Srážky ani omylem, celý den bylo polojasno, večer skoro jasno. Na zítra a pozítří nám Aladin slibuje až 34 :x . Já osobně nemám rád ani letní horko, ani zimní mrazy. Vyhovuje mi to mírné oceánské počasí.

Zdravím
Vichr
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes celekem slunečno maximum k +29C beze srážek
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Shrnutí počasí za uplynulé 3 dni:
Pondělní počasí:
Polojasno až oblačno s kupovitou oblačností,sen tam byly i cb a příjemně teplo.Ranní teplota 15°C. Denní 25°C. Větr čerstvý Z 7m/s nárazy 13m/s večer postupně slabý.Tlak 1018hPa. Srážky 0mm.

Úterní počasí:
Polojasno s drobnou kupovitou oblačností i nějaký As byl tepleji než v předchozí den.Teplota ranní 17,6°C. Denní 28,1°C. Vítr slabý proměnlivý 3m/s. Tlak 1015hPa. Srážky 0mm.

Dnešní počasí:
Jasno až skoro s malou cirrovitou oblačností,velmi horko! Teplota ranní 18,2°C. Denní je už 31°C..Větr mírný j-jv 3-6m/s. Tlak 1011hPa. Srážky 0mm. :!: :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“