Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dne poprvé bylo 30°C nyní ve 20:00 je ještě 26 °C, možná se dočkáme první tropické noci. Nejdříve jsem naměřil tropickou třicítku 30. dubna v roce 2000, nejpozději 18. srpna roku 2004. Nejvíce tropických teplot do 14. července 16x jsem zaznamenal v roce 2000. Srážek za červenec do dnešního dne je 35 mm ( 6. 7 až 10.7.). V těchto dnech jsou dobře vidět přelety ISS, až do 24. července.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak jsem docela rád že ony extrémní teploty se západním Čechám vyhnou.Zde dnes poměrně příjemně,polojasno,ráno přech.oblačno a k tomu přeháňka s bouřkou,ve které ale napršel pouze 1mm.Tmin +14,9st. a Tmax +25,1st.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od CtiborV »

Zdravim, tak nas tu dnes pozdravila supercella. Viz forum na bourky.com.http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 193#p14193.
TMax 28.3, rano TMin - 14.9.
Po supercelle se priblizila dalsi bourka od jihu ale nakonec nas minula. Doufam ze uz bude klid..
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Aktuálně se blíží bouřka CC i CG blesky kterých je dost. jde slyšet již i hřmění
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tady ráno trochu sprchlo (cca 1 mm) a poté při polojasné obloze teplota dolezla na 27,8. Tropík se tedy letos pořád ještě nedostavil, uvidíme co v pátek. Aktuálně 21,8, kdepak tropická noc.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak nám to dnes vylezlo na 32,6 °C, teď oblačno díky bouřkovému pásmu na SZ. Aktuálně horkých 27 °C a oblačno. Humus. Barák rozpálený. Na balkóně podlaha krásně hřeje do nohou. Snad nás ta lajna zasáhne. Alespoň ochlazení bychom si zasloužili ;-) Jinak to pomalu vypadá na tropickou noc. Vítr do 1 m/s VJV, rosný bod 20 °C.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od brad182 »

Takze puvodne jsem chtel jenom hlasit prvni letosni tropik, ale bourkovy pas z vychodnich Cech se nakonec dostal az k nam a asi 45 minut se nad nami zastavil...Vysledek - 87mm za 45 minut!!!Ani se me tomu nechtelo verit, ale asi to tak bude :shock:
Silnice pred domem se zmenila na dravou ricku, voda je ve sklepe a zatopenym septikem se dostala taky do pradelky. Balkon protekl, takze v obyvaku je mokro na strope...Nastesti jsme sice v udoli, ale zadna reka tady netece, takze doufam, ze vyjmenovane skody budou definitivni, tohle bysme meli prezit, oproti tomu, co bylo jinde... :|
Zdravim z Moravskeho krasu.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

dneska dusno, přechodně oblačno, jinak polojasno, vedro, dusno, dusno a ještě jednou dusno. Večer skoro zataženo až zataženo (jak naschvál, aby bylo ještě více dusno a patrně i tropik) :| poprchává, na oné lajně jsou k vidění blýskavice, dosti vzdálené, prší jen z natažené kovadliny, ted mokří chodníky.
Minima ráno na 15, v 8 hodin již přes 20, poledne 28, večer 23

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Dovolím si přidat 1 snímek z mé noční webky při bouřce která tu teď řádí
Přílohy
bouřka1.jpg
bouřka1.jpg (19.17 KiB) Zobrazeno 5731 x
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od fractal »

To Tom: Super úlovek.

Nějak se mi nechce spát. Začal pofukovat vítr od S, kolem 5 m/s, tedy směrem od bouřky, která sedí kdesi směr Brno a asi je to tam dost zajímavé. Tady zatím jen vzdálená blýskavice. Ale moc pěkná. Hřmění slyšet není. Jestli mě můj instinkt neklame, tak nás to mine po SV straně, tak možná Dubňany si ještě užijí, tady asi nic. Ale teplota klesla na příjemnějších 23 °C.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

Ahojte, dneska velmi nepříjemný zážitek s letním cestováním. Byl jsem teda na okruhu ve Štýrsku až Korutanech po A2 a vracel jsem se s bratrem a přítelkyní po S6 Semmeringem. Dopoledne bylo kolem Vídně v 10:30 už 30°C. Nejvýše jsme si odbočili nedaleko obce Obdach, vyjeli jsme asi do 1450 m n.m., tam bylo ve 14 hodin 25°C, stejně jako v obci Sv. Anna 1290 m n.m., kde jsme měli pauzu. To jsme byli vlastně už na úpatí hory Zirbitz 2394 m n.m. Horní hranice lesa až cca 1850 m n.m., což je o dost víc než např. Krkonoše 1350 m n.m. Zeměpisná šírka přece jenom něco dělá. Na cestě Semmeringem bylo v nejnižších polohách až 33°C a ve vyšších 28°C (to protože se také začaly hojně objevovat cumuly). Příjemné ochlazení kromě klimatizace přinášely tunely, nejdelší Tunnel Semmering má 3414 metrů. Pak již zase Panonská nížina a hle velmi vzdálený velký cb - ten český! Ve Vídni velice nepříjemná zkušenost, a sice na dálnici mezi auty ve špičce 37°C (a ten teploměr ukazuje dobře, to mám vykoumáno) - čili naprostý humus, klima měla co dělat. Směrem k Hatím zase 33°C v 18 hodin, Znojmo 31°C, to už bylo skoro 19 hodin. V Třebíči ve 20 hodin ještě 27° a nepříjemná nehoda na jedné z křižovatek. Východně celou dobu co jsem doma výrazná bouřková činnost, neobvyklá blýskavice s obrovskou frekvencí blesků. V 23:17 máme stále ještě 21,5°C, což je tu hodně nezvyklé. Tentokrát nevím s větráním. Je polojasno, blýskavice na východě.
Naposledy upravil(a) Yves dne 14 črc 2009, 23:29, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Instabiliter »

Tady dneska bylo docela příjemně, taková pohodička, teplota vylezla nejvíc na 25,3°C, je to 3 letní den v červenci, na tropickej den furt marně čekám. Oblačnost byla různá, po ránu altocumulus, odpoledne i cumuly. Tady je to z teplotama letos pěkná bída, prostě jsme často za frontálnim rozhranim. Jinak ta bouřka na Moravě..... pěknej nářez tam!!! :shock: Podle fotek, co jsem viděl tam byla i supercelka, nejmíň jedna. Myslim si, že zejtra nás to proklouzne od jihu a tu zas nebude nic, snad zabouří v pátek.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Bouřky se nám vyhnuly, nejbližší vznikly na polské straně v Kladsku a odešly k SV. Tmin +11,3°C, Tmax +28,2°C, tlak v 15:00 1014 hPa. Po ránu oblačno, dokonce slabě zapršelo, kolem poledne ubývání oblačnosti až na polojasno, kolem 17. hodiny skoro zataženo oblačností z bouřek vznikajících na SV. Při jejich rozpadu a odchodu nádherný asperatus ozářený zespodu sluncem. A po západu Slunce NLCčka v největším rozsahu jaký tu kdy byl vidět.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera padl první letošní tropík a měli jsme zatím letos nejhezčí bleskovou show... Supercely nás minuly, ale jinak - kam se hrabou všechny ohňostroje... ;-) Nádherné a dlouhé anvil crawlery mi zůstanou dlouho v paměti.

Bouřka přinesla silný vítr, max. náraz byl 18 m/s, ale srážek spadlo jen 3 mm. Vše se bohužel pro mě "stáčelo" na jih Moravy - dost nečekaný vývoj.

Že by dnes repete? ;-)

Tmax včera +30,5°C.
Tmin dnes +18°C s ranní mlhou - bude pořádný pařák... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Tak dnes ráno slunečno ta včerejší bouřka byla něco neskutečného co se týče bleskové aktivity opravdu taky jsem nic takovýho dlouho neviděl.Pár úderu do 50m :shock: Aktuální teplota +22C takže dnes bude opět vedro
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“